گسسته و آمار و احتمال کنکور IQ گاج

گسسته و آمار و احتمال گاج

از {{model.count}}
281,000
210,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب گسسته و آمار و احتمال کنکور IQ گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

گسسته و آمار و احتمال کنکور IQ گاج


مبحث ریاضیات در کنکور رشته ریاضی، به چندین بخش متنوع تقسیم بندی می‌شود که می‌توان به درس ریاضیات گسسته و همچنین آمار و احتمال اشاره کرد. اکثر دانش‌آموزان رشته ریاضی، از این درس فراری هستند، ولی با توجه به بالا بودن ضریب درس ریاضی در کنکور، اگر به رتبه برتر شدن فکر می‌کنید و رویای تحصیل در دانشگاه‌های مطرح کشور، از جمله دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه امیرکبیر و… را در سر می‌گذرانید، باید به تک‌تک تست‌ها به چشم یک پله برای رسیدن به هدفتان نگاه کنید و ترجیحا مبحث و یا کتابی را به دلیل حجیم یا سخت بودن، برای مطالعه در کنکور حذف نکنید. انتشارات گاج با چاپ کتاب گسسته و آمار و احتمال ویژه کنکور ۱۴۰۱، گام بزرگی در این زمینه برداشته و اولین و تنها کتاب گسسته و آمار و احتمال را که متناسب با درجه سختی سوالات کنکور در دو سال اخیر باشد را، به چاپ رسانده است.

خرید کتاب آی کیو گسسته و آمار و احتمال کنکور از انتشارات گاج به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

دانش‌آموزان پایه یازدهم رشته ریاضی برای درس آمار و احتمال، دانش‌آموزان پایه دوازدهم رشته ریاضی برای درس ریاضیات گسسته و همچنین داوطلبان کنکور رشته ریاضی، می‌توانند جهت مطالعه و حل تست، نسبت به خرید این کتاب اقدام کنند.

ویژگی‌ها و مشخصات کتاب آی کیو گسسته و آمار و احتمال کنکور انتشارات گاج

این کتاب در۴۱۴ صفحه توسط آقایان علیرضا شریف خطیبی، حامد حسین خانی و مرتضی فهیم علوی نوشته شده است. تست‌ها و مباحث آموزشی این کتاب، شامل ریاضیات گسسته دوازدهم، آمار و احتمال یازدهم و همچنین بعضی از سرفصل‌های ریاضی دهم است. هدف نویسندگان این کتاب از نگارش آن، تقویت مهارت دانش‌آموزان در حل تست و افزایش سرعتشان در پاسخگویی به تست‌ها و همچنین افزایش سطح علمی دانش‌آموزان در این مباحث درسی بوده است.

ساختار و شاکلهٔ کلی کتاب را می‌توان به ۳ بخش تقسیم کرد:

 • بخش اول: پرسش‌های چهار گزینه‌ای
 • بخش دوم: پاسخ‌های تشریحی
 • بخش سوم: کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور ۹۸ و ۹۹

از نظر محتوایی، کتاب شامل ۸ فصل است و فهرست عناوین آن به شرح زیر است:

 • فصل صفر: شمارش بدون شمردن
 • فصل اول: آشنایی با مبانی ریاضیات
 • فصل دوم: احتمال
 • فصل سوم: آمار توصیفی
 • فصل چهارم: آمار استنباطی
 • فصل پنجم: آشنایی با نظریه اعداد
 • فصل ششم: گراف و مدل‌سازی
 • فصل هفتم: ترکیبیّات (شمارش)

بخش اول: پرسش‌های چهار گزینه‌ای کتاب آی کیو گسسته و آمار و احتمال کنکور گاج

این کتاب ۱۵۴۳ تست تالیفی و کنکوری دارد که از نظر سطح سختی به ۳ دسته تقسیم می‌شوند. تست‌هایی که حل کردنشان برای تمامی دانش‌آموزان ضرورت دارد، در دستهٔ اول قرار می‌گیرند و با حرف انگلیسی A نشانه گذاری شده‌اند. دستهٔ دوم، تست‌هایی هستند که با حرف B مشخص شده‌اند. این تست‎ها نسبت به سطح A سطح بالاتری دارند و دانش‌آموزانی که تست‌های دستهٔ A را به طور کامل حل کرده‌اند و زمان کافی در اختیار دارند، می‌توانند جهت افزایش تسلطشان به حل این تست‌ها بپردازند. تست‌های دستهٔ آخر نیز، مربوط به دانش‌آموزانی می‌شود که به درصدهای بالا در دروس گسسته و آمار و احتمال فکر می‌کنند. این دانش‌آموزان می‌توانند با حل تست‌هایی که با حرف C مشخص شده است، دانسته‌های خود را به چالش بکشند و با سوالات سختی که ایده‌های جدیدی دارند، آشنا شوند. در کتاب آی کیو گسسته و آمار و احتمال کنکور انتشارات گاج، تمامی مطالب، تمرین ها و مثال‌های مهم کتاب درسی، در قالب پرسش‌های چهار گزینه‌ای طرح شده است و همین مسئله باعث می‌شود که نگرانی‌ای از بابت تسلط بر محتوای کتاب درسی وجود نداشته باشد. چون هر نکتهٔ مهمی که در کتاب و یا در مثال‌ها و تمرین‌ها بوده، در تست‌ها جای داده شده و چیزی از قلم نیفتاده است. در بخش پایانی تست‌های هر فصل، تیتری با عنوان «یک گام فراتر» وجود دارد که شامل سوالات درجه C است و دانش‎آموزانی که تسلط بالایی بر مباحث داشته باشند، می‌توانند در وهلهٔ آخر به حل این تست‌ها بپردازند. تعداد تست‌های هر فصل در جدول زیر مشخص شده است.

بخش دوم: پاسخ‌های تشریحی

در درسنامه‌های مختصر و مفیدی که در بخش پاسخنامهٔ این کتاب وجود دارد، آموزش‌های مفهومی و دقیقی ارائه شده است و می‌تواند منبع خوبی برای دانش‌آموزان جهت مرور و جمع‌بندی باشد. در پاسخنامهٔ بعضی تست‌ها، کادرهایی با عنوان «نکته» مشاهده می‌شود که در آن‌ها نکات تستی و مهمی بیان شده است. همچنین اگر مسائلی در کتاب وجود داشته باشد که بتوان آن‌ها را با بیش از یک روش حل کرد، فقط به بیان یک راه حل بسنده نشده و سایر روش‌ها نیز گفته شده است. در پاسخنامهٔ تشریحی کتاب گسسته و آمار و احتمال کنکور آی کیو گاج، در بخش‌های مربوط به درسنامه، مثال‌هایی جهت فهم عمیق‌تر مطالب قرار گرفته است که دانش‌آموزان در حین مطالعه می‌توانند با حل این مثال‌ها و مطابقت دادن پاسخ‌هایشان با پاسخ گفته شده در کتاب و تحلیل آن، فرآیند یادگیری‌شان را تکمیل کنند.

بخش سوم: کنکورهای سراسری داخل و خارج از کشور ۹۸ و ۹۹

۷۵ تست گسسته و آمار و احتمال از کنکورهای داخل و خارج سال‌های ۹۸ و ۹۹ در این بخش قرار گرفته است. دانش‌آموزان می‌توانند پس از به اتمام رساندن مطالعهٔ کتاب، در ایام جمع‌بندی و مرور، با حل این تست‌ها وضعیت خود را بسنجد و اشکال‌های درسی خود را با مراجعه به پاسخنامه رفع نمایند.

جمع‌بندی

کتاب گسسته و آمار و احتمال کنکور از سری کتاب‌های آی کیو انتشارات گاج، مطابق با سبک جدید سوالات کنکور در ۴۱۴ صفحه به چاپ رسیده است. نویسندگان این کتاب، آقایان علیرضا شریف خطیبی، حامد حسین خانی و مرتضی فهیم علوی هستند. این کتاب ۳ بخش کلی دارد که در بخش اول، ۱۵۴۳ پرسش چهار گزینه‌ای به تفکیک هر فصل و زیرفصل، طرح شده‌اند. بخش دوم به پاسخ‌های تشریحی اختصاص یافته که علاوه بر پاسخ پرسش‌های چهار گزینه‌ای، درسنامه‌های کاربردی و مفیدی به همراه نکات تستی ارائه شده است. بخش پایانی نیز، سوالات مطرح شده از دروس گسسته و آمار و احتمال در کنکورهای سراسری سال‌های ۹۸ و ۹۹ قرار گرفته و پاسخنامهٔ کلیدی و تشریحی این سوالات نیز، بلافاصله پس از تست‌ها آورده شده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مرتضی فهیم‌ علوی _ حامد حسین‌خانی _ علیرضا شریف
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
416
نوع جلد
شومیز
قطع کتاب
رحلی
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...