گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج

گسسته و آمار و احتمال گاج

از {{model.count}}
281,000
224,800 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

گسسته و آمار و احتمال کامل میکرو طلایی گاج


کتاب تیپ بندی ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مینی میکرو طلایی از انتشارات گاج، یکی از دسته کتاب‌های تیپ بندی کنکور برای رشتهٔ ریاضی فیزیک است. این کتاب که شامل ریاضیات گسسته دوازدهم، آمار و احتمال یازدهم و فصل ششم و هفتم ریاضی دهم است؛ دارای ۶۲۱ صفحه است. در این کتاب انواع تیپ‌های تست‌های احتمالی کنکور سراسری ارائه شده است. نویسندگان این کتاب آقایان علی منصف شکری، محمد صحت کار و محمدرضا حسینی فرد هستند. رویکردهای نوشتن این کتاب از نظر نویسندگان به شرح زیر است:

  • بررسی تمام تیپ‌های تست‌های کنکور
  • آموزش حرفه‌ای جامع شیوه‌های حل تست

اگر واقع‌بین باشیم، این دو رویکرد در کتاب، کاملاً مشهود و رعایت شده است. عمدهٔ مشکلات دانش‌آموزان در این دو درس، عدم شناخت تیپ سؤال و ناتوانی برای یافتن راه‌حل مناسب است. با مطالعهٔ این کتاب، تا حد زیادی این مشکلات برطرف خواهد شد.

ویژگی‌ها و مشخصات کتاب تیپ‌بندی ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مینی میکرو طلایی انتشارات گاج

ریاضیات گسسته دارای سه فصل و آمار و احتمال دوازدهم دارای چهار فصل است. فصل ششم ریاضی دهم همراه با فصل سوم گسسته و فصل هفتم ریاضی دهم نیز با فصل دوم آمار و احتمال همراه شده است. در مجموع این هفت فصل که به صورت مجزا تبیین شده‌اند و امکان استفادهٔ دانش‌آموزان یازدهم را نیز به وجود آورده است. دارای ۵۲۸ تیپ تست متنوع است. برای هر یک از این تیپ‌ها سه کادر طراحی شده است که عبارت‌اند از:

  • TEST
  • MiniBOX
  • ANALYSE

برای هر کدام از تیپ‌ها یک عنوان دیده می‌شود. برای مثال در فصل دوم ریاضیات گسسته با عنوان گراف و مدلسازی، عناوین «مدلسازی توسط گراف، مجموعهٔ رأس‌ها و یال‌های گراف، گراف ساده، مرتبه و اندازهٔ گراف، رابطهٔ p و q، درجهٔ رأس و انواع آن، ماکزیمم و مینیمم درجهٔ رأس‌ها و…» مشاهده می‌شود.

TEST

در هر یک از تیپ‌ها، اولین کادر، مربوط به تست‌ها است که زرد رنگ است. برای هر تیپ، یک تست در نظر گرفته شده است. این تست‌ها سطح متوسطی دارند؛ یعنی هماهنگ با استانداردهای کنکور. نکته این است که سطح سؤالات کنکور، سخت نیست فقط کمبود زمان و استرس دانش‌آموزان در جلسهٔ کنکور، باعث دشوار به نظر رسیدن سؤالات می‌شود. این تست‌ها، نمونه‌ای از هر تیپ هستند که دانش‌آموز را با کلیت تست‌های آن تیپ آشنا می‌کند. شناخت تیپ سؤال، در انتخاب راه‌حل مناسب بسیار تأثیرگذار خواهد بود. این کتاب شما را در رسیدن به این مهارت‌های مهم یعنی شناخت سؤال و همچنین انتخاب راه‌حل مناسب بسیار کمک می‌کند.

MiniBOX

کادر دوم که صورتی رنگ است، یک درسنامهٔ خلاصه و مفید از هر تیپ است. در این درسنامه‌های خلاصه، کلمات مهم و تأثیرگذار با رنگ دیگری نوشته شده‌اند که باعث جلب توجه دانش‌آموز می‌شود. نکتهٔ دیگر، ارائهٔ فرمول‌ها و نکات کلیدی هر تیپ است که در این کادر به طور کامل اما خلاصه آورده شده است. در بعضی از این کادرها، مثال‌های حل شده‌ای نیز آورده شده است که دانش‌آموزان را به طور کامل با مفاهیم آشنا کند. بخشی به نام Compote در این بخش دیده می‌شود که شامل نکات و تذکراتی برای جلوگیری از اشتباه دانش‌آموزان در حل سؤالات است. این بخش نیازمند توجه بیشتری از سوی دانش‌آموزان است. کادر MiniBOX در کتاب تیپ بندی ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مینی میکرو طلایی انتشارات گاج، یک منبع مناسب برای مرور قبل از آزمون‌ها و کنکور است. البته به یاد داشته باشید که این قسمت را نمی‌توان به عنوان درسنامه برای اولین دور مطالعه استفاده کرد.

ANALYSE

کادر سوم در هر تیپ، بنفش رنگ و مربوط به پاسخنامه تشریحی تست آن تیپ است. پاسخنامه کاملاً بر اساس مطالب کادر MiniBOX نوشته شده است. این همخوانی، از نقاط قوت کتاب محسوب می‌شود. در ضمن توضیحات فارسی کادر پاسخنامه، در تفهیم راه‌حل، به دانش‌آموز بسیار کمک می‌کند. بهترین روش استفاده از کتاب، این است که ابتدا یک تست را حل کنید و در هر صورت (رسیدن به پاسخ درست یا عدم رسیدن به پاسخ درست) به کادر سوم یعنی پاسخنامه مراجعه کنید. سپس به مطالعهٔ بخش درسنامه بپردازید. این روش، باعث پیدا شدن نقاط ضعف و قوت شما نیز می‌شود.

زمان استفاده از کتاب و جمع‌بندی

کتاب تیپ بندی ریاضیات گسسته و آمار و احتمال مینی میکرو طلایی انتشارات گاج، با ۵۲۸ تیپ تست متنوع ، برای مرور و جمع‌بندی بسیار کاربردی است. استفاده از این کتاب تنها معطوف به کنکوری‌ها نمی‌شود. با توجه به جدا بودن مباحث یازدهم و دوازدهم، دانش‌آموزان یازدهم نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. مورد قابل ذکر دیگر آن که، کتاب موردنظر قابلیت استفاده برای مرور و جمع‌بندی قبل از کنکور را دارد. علاوه بر آن، در طول سال تحصیلی برای مرورهای قبل از امتحانات مدرسه و آزمون‌های آزمایشی نیز مفید خواهد بود. چرا که تمامی فصول و درس‌های هر فصل، به صورت مجزا در این کتاب آمده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
امیرسعید حسینی _ علی‌اکبر طالبی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
472
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...