پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز

پت و متن

از {{model.count}}
131,000
98,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز


مقدمه

نویسندگان کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز درصدد بوده اند تا جای خالی یک کتاب که ویژه درک مطلب Reading و کلوز تست Cloze Test است را پر کنند. هدف از این کتاب آموزش گام به گام تکنیک های متن خوانی و تست زدن در دو بخش سخت درس زبان در کنکور بوده است و با آوردن تعداد بسیار زیادی متن و کلوز تست قصد دارند تا دانش آموزان به خوبی از پس این تست های سخت کنکور برآیند. دو بخش اصلی کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز پشت هم آورده شده است و بر خلاف کنکور که در ابتدا کلوز تست و سپس Reading می آید، در این کتاب ابتدا درک مطلب و سپس Cloze Test بررسی شده است. فهرست فقط شش قسمت اصلی کتاب که آموزش Reading، تست های و آن پاسخ تشریحی و آموزش Cloze، تست ها و پاسخ تشریحی آن است را نشان می دهد. سعی شده است تا لحن کتاب صمیمی باشد و دانش آموزان حین خواندن آن لذت ببرند.

 آموزش (درسنامه)

آموزش متن خوانی و تکنیک های درک مطلب و کلوزتست در زبان کنکور، به طور کلی شاید خیلی روش ثابت و واضحی نداشته باشد و نویسندگان کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز هم بر اساس تجربه خود، تکنیک های متنوعی را در درسنامه توضیح داده اند. سادگی این نکات و این که دانش آموزان با خواندن آنها متوجه این تکنیک ها شوند هم مورد توجه نویسندگان بوده است. درسنامه حجم خیلی کمی دارد و برای بخش درک مطلب 8 صفحه و برای بخش کلوز تنها 3 صفحه اختصاص داده شده است. شاید بهتر بود حالا که تمرکز کتاب فقط بر متن و متن خوانی است، تکنیک های بیشتری در درسنامه مورد بررسی قرار بگیرد و از هر لحاظ این تکنیک ها تحلیل شوند تا دانش آموزان بتوانند با استفاده از این تکنیک ها و نمونه های حل شده بیشتر، ارتباط بیشتری با آموزش متن خوانی برقرار کنند.

از آنجا که بخش بسیار کوچکی از تمارین کتاب درسی به متون و درک مطلب اختصاص دارد، انتظار نمی رود که در کتاب، تمرین های کتاب درسی محوریت کتاب را تشکیل داده باشند یا بتوانند تاثیر بسزایی در روند نگارش کتاب بگذارند که این اتفاق هم نیفتاده است. تمرکز بر متون اخیر سوالات کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی در تکنیک هایی که در درسنامه بیان شده است قابل مشاهده است. درسنامه را تمامی دانش آموزانی که در پی آن هستند که مهارت خود در متن خوانی و تست زنی درک مطلب و کلوز را بالا ببرند مفید است می تواند کمک زیادی به آنها کند. هر آنچه در کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز بحث شده است، پیرامون نکات تستی و مفاهیم مورد استفاده در تست های Reading و Cloze است و کتاب محوریت تستی دارد.

برای آن دسته از دانش آموزان ضعیف که آشنایی با کلیت متون و تست های درک مطلب و راهکارهای متن خوانی آشنایی ندارند، درسنامه دو بخش کلوز و درک مطلب می تواند خلاصه ای مفید از آنچه باید بدانند را مطرح کند. نویسندگان در درسنامه، از محدوده کنکور و آزمون های تستی خارج نشده اند و نکات مطرح شده در آنها، نه بالاتر از سطح کنکور است و نه خارج از آن و تمامی نکات مطرح شده در متون آزمون های تستی کاربردی است. نکته ای که بهتر بود نویسندگان آن را در نظر می گرفتند این بود که  حالا که کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز مخصوص متن و متن خوانی است، برای هر تکنیک به طور جداگانه مثال های متعددی بیان می شد و نمونه های استفاده هر تکنیک را دانش آموزان در مثال های بیان شده می دیدند. این شکل خلاصه  شده ی تکنیک های متن خوانی، می تواند ابزاری باشد که دانش آموزان در حین مواجهه با متون در جلسه آزمون از آن برای بهتر درک کردن وپاسخ دادن تست های متن استفاده کنند.

 تست (تمرین)

در مجموع 90 ریدینگ و 54 کلوز تست در کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز وجود دارد که با توجه به نسبت 2 به 1 درک مطلب و کلوز تست در کنکور نیز تقریبا نسبت رعایت شده است و اهمیت بیشتر Reading در نظر گرفته شده است. این تعداد تست و سوال برای تقویت مهارت متن خوانی و رسیدن به تسلط نسبی در این حوزه خوب است. نویسندگان متون را با تقریب خوبی از آسان به سخت قرار داده اند و این تغییر درجه سختی به چشم می آید و برای شروع که دانش آموزان شاید خیلی با تست های متنی آشنا نباشند مناسب است. تست ها به شکل میکروطبقه بندی آورده نشده اند. دسته بندی خوبی که در درسنامه از انواع تست های متن ارائه شده است، در خود متون و توضیح پاسخ آنها نیز آورده شده است و مشخص شده است که هر سوال متن به کدام تیپ از سوالات مربوط است که در مرتب ماندن ذهن دانش آموز بسیار کمک می کند. این انواع تیپ ها در تمامی متون قرار دارند و متون کنکورهای سراسری نیز در انتهای هر دو بخش قرار گرفته اند. استاندارد تست های متون که در کنکور می آید تقریبا واضح و مشخص است و ایده های جدیدی که به کلی تیپ سوالات را عوض کنند نیاز نیستند و نویسندگان نیز از  چارچوب کنکور و متون آن خارج نشده اند.

بعضی از متن های تالیفی که نویسندگان در کتاب پت و متن خیلی سبز آورده اند، مانند متن مربوط به باکتری ها، متن های سختی هستند که سوالات دشواری هم دارند، اما این سوالات می توانند در کنکور بیایند زیرا دشوارترین بخش سوالات زبان همین سوالات Reading و Cloze است. دانش آموزان با هر سطح آمادگی زبان، می توانند از متن های تالیفی و کنکوری به کار رفته در کتاب استفاده کنند و آمادگی خود برای پاسخگویی به تست های متون کنکوری را محک بزنند. نکته طلایی و بهترین بخش کتاب پت و متن Reading & Cloze کنکور خیلی سبز، پاسخ های تشریحی است. سوالات متن در همان قالب دسته بندی انواع تیپ های سوالات متن مشخص شده است، برای هر متن توضیحی کلی از روند متن و توصیه هایی منحصر بفرد نوشته شده است و کل متن ترجمه شده است. در بخش پاسخ ها با ترجمه ای که از هر گزینه  شده، برای هر سوال توضیحی چند خطی در راستای توضیح چگونگی رسیدن به پاسخ و تحلیل سوال نوشته شده است که بسیار مفید می باشد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
حمید خزایی _ بابک باقری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
304
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...