پاور تست فیزیک یازدهم ریاضی مهروماه

فیزیک

از {{model.count}}
220,000
165,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاور تست فیزیک یازدهم ریاضی مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاور تست فیزیک یازدهم ریاضی مهروماه


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه آماده سازی دانش آموزان سال یازدهم برای کنکور سراسری و آزمون های تستی می باشد. چینش فصل ها دقیقا مطابق با کتاب درسی فیزیک 2 می باشد (الکتریسیته ساکن، جریان الکتریکی، مغناطیس و القای الکترومغناطیسی). فهرست این کتاب بسیار ساده می باشد و فقط شماره صفحه ی مربوط به هر فصل بیان شده است. لحن کتاب رسمی است.

در کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه هر فصل به قسمت های کوچکتر تقسیم شده است. پس از پایان درسنامه ی هر قسمت، تست های مربوطه قرار دارند و بعد از پایان هر فصل پاسخنامه ی کلیدی و تشریحی قرار گرفته است. در مقدمه ی این کتاب راجع به ویژگی ها و روش استفاده از کتاب توضیحاتی بیان شده است.

 آموزش (درسنامه)

نویسنده ها کتاب آموزش و تست فیزیک 11 رشته ریاضی مهروماه با قلمی شیوا و روان تمامی مطالب کتاب درسی را در حجمی مناسبی ارائه کرده اند و دانش آموزان میتوانند با مطالعه ی درسنامه های این کتاب به تمامی مطالب کتاب درسی مسلط شوند.

در پایان درسنامه ی هر قسمت رمزینه ای (QR Code) قرار دارد که دانش آموزان با اسکن این رمزینه میتوانند آزمایش مربوط به آن قسمت را مشاهده کنند و این یکی از ویژگی های فوق العاده جدید و جذابی است که درسنامه های این کتاب دارد و باعث می شود دانش آموزان مطالب را بهتر یاد بگیرند.

تعداد مثال های طرح شده در متن انگشت شمار است و عملکرد آموزشی دارند به همین خاطر نویسندگان ترجیح داده اند از سوالات کتاب درسی و یا کنکور های سراسری استفاده نکنند، اما در تالیف درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه روند آموزشی کتاب درسی و رویکرد کنکور های سراسری در نظر گرفته شده است.

مخاطب درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه دانش آموزان ضعیف و متوسطی می باشند که سر کلاس دبیر مدرسه مطالب را خوب یاد نگرفته اند و یا غایب بوده اند، زیرا توضیحات درسنامه برای هر مبحث کامل و جامع است و مفاهیم متنوع را به صورت دقیق و کامل بیان کرده است.

نویسندگان کتاب آموزش و تست فیزیک 11 رشته ریاضی مهروماه در تمامی قسمت ها سعی کرده اند در مسیر کنکور سراسری گام بردارند و از بیان مطالب اضافی و خارج از کتاب درسی اجتناب کرده اند. مثال هایی که در متن درسنامه قرار دارد بسیار مفید اند و به دانش آموزان کمک میکند که با روش های حل مسئله آشنا شوند. به طور مثال برای برهم نهی میدان های الکتریکی مثالی مطرح شده است: سه ذره ی باردار روی یک خط قرار گرفته اند و در در پاسخ مراحل متنوع حل به تفکیک توضیح داده شده و دانش آموز روش حل مسائل این قسمت را به خوبی یاد میگیرد.

دانش آموزان با مطالعه ی دقیق درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه میتوانند به بیشتراز 60 درصد سوالات قرار گرفته در متن درسنامه پاسخ دهند.

 تست (تمرین)

در کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه، پس از پایان درسنامه ی هر قسمت کلیه ی تست های مربوط به آن قسمت به صورت میکرو طبقه بندی قرار داده شده است. تعداد تست های مربوط به هر قسمت در این کتاب زیاد می باشد، به همین خاطر نویسندگان تست های مهم و نکته دار را با علامت خاصی مشخص کرده اند و دانش آموزانی که فرصت کافی برای حل تمامی تست ها ندارند، میتوانند بعد از مطالعه ی درسنامه فقط سوالات علامت دار را حل کنند.

تست های هر قسمت مطابق با روند درسنامه از ساده به سخت چیده شده اند. برای نوشتن این بخش از سوالات کنکور های سراسری، تمارین کتاب درسی و سوالات تالیفی استفاده شده است که مجموع این سوالات تمامی تیپ های متنوع را پوشش می دهد.

مخاطب این تست ها دانش آموزان متوسط و قوی می باشند زیرا در میان تست ها سوالات دشواری وجود دارد که ایده ی جدید دارند و حل این سوالات نیازمند فکر بیشتری می باشد. یکی از ویژگی های خوب کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم رشته ریاضی مهروماه گام برداشتن در مسیر کنکور سراسری می باشد. در هیچ قسمتی نیز نویسندگان از مسیر کنکور و کتاب درسی خارج نشده اند.

پس از پایان تست های هر فصل دو آزمون جامع برای جمع بندی کل فصل قرار داده شده است و دانش آموزان میتوانند قبل از امتحانات مدرسه برای مرور سریع به این آزمون ها پاسخ دهند.

پاسخ های تشریحی تست ها کاملا منطبق بر درسنامه ها می باشند، به همین خاطر حتی دانش آموزانی که سطح علمی ضعیفی هم دارند با مطالعه ی این پاسخنامه مراحل حل سوالات را به طور کامل یاد بگیرند. قبل از شروع پاسخ هر تیپ مسئله، راهبرد حل مسائل پیش روی دانش آموز، در کادری نوشته شده است. به همین خاطر دانش آموزان از یادگیری نکته ی تستی برای هر مسئله بی نیاز شده اند و نویسندگان نیز به همین خاطر پاسخ هر تست را به صورت تشریحی نوشته اند و از بیان نکات تستی و کنکوری اجتناب کرده اند.

با توجه به تمامی ویژگی های خوب پاسخنامه، اما متاسفانه پاسخ سوالات مفهومی خیلی خوب نوشته نشده است. بهتر بود برای پاسخ به اینگونه سوالات تمامی گزینه ها بررسی شود اما فقط به توضیح گزینه ی درست بسنده شده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
آبتین عابد _ رامین شادلویی _ محمدرضا معدنی _ مصطفی کیانی _ نصرالله افاضل
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
456
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...