پاور تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه

فیزیک

از {{model.count}}
210,000
157,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاور تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاور تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه


مقدمه

کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه با هدف آماده سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی نوشته شده است. چیدمان فصل ها دقیقا منطبق بر کتاب درسی فیزیک 2 می باشد (الکتریسیته ساکن، جریان الکتریکی و مدارهای جریان مستقیم و مغناطیس و القای الکترومغناطیسی). در فهرست این کتاب فقط شماره صفحه ی مربوط به هر فصل درج شده است و حاوی اطلاعات دیگری نمی باشد. لحن کتاب رسمی است.

ساختار کتاب آموزش و تست فیزیک 11 تجربی مهروماه به این صورت است که هر فصل به قسمت های کوچکتر تقسیم شده است، پس از پایان درسنامه ی هر قسمت، تست های مربوطه قرار دارند و بعد از پایان هر فصل پاسخنامه ی تستی و تشریحی قرار گرفته است. در مقدمه ی کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه راجع به ویژگی ها و روش استفاده از کتاب توضیحاتی بیان شده است.

 آموزش (درسنامه)

متن درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه با قلمی شیوا و روان نوشته شده است و حتی دانش آموزانی که سر کلاس دبیر نبوده اند نیز می توانند با مطالعه ی این کتاب مطالب کتاب درسی را یاد بگیرند. حجم درسنامه ها با توجه به محتوای خوب و پرباری که ارائه کرده اند مناسب و منطقی می باشد.

درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک 11 تجربی مهروماه جامع و کامل است و نویسندگان سعی کرده اند تمامی مطالب را به طور کامل بیان کنند و همواره در مسیر کنکور سراسری گام بردارند، به همین خاطر از بیان مطالب زائد و مفاهیمی که از کتاب درسی حذف شده اند و یا منطبق با رویکرد طراحان کنکور نظام جدید نیست اجتناب کرده اند.

روند بیان مطالب توسط درسنامه مطابق با کتاب درسی فیزیک 2 می باشد و مبحثی جا به جا نشده است. همچنین در برخی موارد برای طرح مثال های موجود در متن درسنامه از پرسش ها و مثال های کتاب درسی نیز استفاده شده است.

از آنجایی که درسنامه های کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه مفاهیم فیزیکی را مفصل شرح داده است و از خلاصه گویی و بیان مطالب به صورت نکته وار اجتناب شده است میتوان گفت تمامی دانش آموزانی که نیاز به آموزش دارند (سر کلاس دبیر نبوده اند و یا درس را متوجه نشده اند) می توانند از این کتاب بیشترین استفاده را بکنند .

یکی از ویژگی های خاص و منحصر به فردی که کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه دارد این است که در انتهای بعضی از درسنامه ها رمزینه ای (QR Code) قرار داده شده است که دانش آموزان با اسکن آن می توانند انیمیشن و یا آزمایش مربوط به آن درسنامه را مشاهده کنند. این ویژگی جدید و خاصی که این کتاب دارد باعث می شود دانش آموزانی که شرایط شرکت در آزمایشگاه های فیزیک را ندارند، مفاهیم را بهتر متوجه شوند.

مثال هایی که در متن درسنامه ها قرار داده شده است، با هدف آشنایی دانش آموزان با روش های حل مسئله و طرز استفاده از روابط می باشد، به همین خاطر اکثر این مثال ها ساده می باشند و راه حل های کوتاه و قابل فهم دارند (در هر درسنامه نهایتا دو مثال بیان شده است).

 تست (تمرین)

در کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه، تست های هر فصل به بخش های کوچکتری تقسیم شده است و پس از پایان درسنامه ی هر بخش کلیه ی سوالات مربوطه به صورت میکروطبقه بندی آورده شده است. تعداد تست های در نظر گرفته شده در فیزیک یازدهم مهروماه برای هر بخش زیاد است و قطعا دانش آموزان نمیتوانند تمامی این تست ها را به صورت دقیق مطالعه کنند، به همین خاطر در کنار سوالات نکته دار علامتی گذاشته شده است که دانش آموزان با حل این سوالات به تسلط نسبی برسند.

در این قسمت از تست های کنکور های سراسری، المپیادها، مثال ها، پرسش ها و تمرین های  کتاب درسی استفاده شده است، اما متاسفانه از سوالات آزمون های آزمایشی استفاده نشده است. اما مولفین با قرار دادن سوالات تالیفی جدید و قوی که ایده های جدیدی دارند توانسته اند تمامی تیپ های متنوع سوال را پوشش دهند.

کلیه ی تست های موجود در کتاب آموزش و تست فیزیک 11 تجربی مهروماه منطبق بر عملکرد کنکور نظام جدید می باشد و تستی که خارج از اهداف کتاب درسی نظام جدید باشد به چشم نمی خورد. حل تست های این کتاب برای تمامی دانش آموزان سال یازدهم توصیه می شود. زیرا هم با سلیقه ی طراحان کنکور آشنا می شوند و هم با تست های جدید.

در پایان هر فصل دو آزمون قرار داده شده است که تمامی قسمت های آن فصل را در بر می گیرد. این آزمون ها 20 یا 25 سوالی هستند و دانش آموزان می توانند قبل از امتحانات مدرسه برای جمع بندی به این آزمون ها پاسخ دهند. پس از تمام شدن سوالات آزمون دوم هر فصل پاسخنامه ی کلیدی قرار داده شده است.

پاسخنامه ی تشریحی کتاب آموزش و تست فیزیک یازدهم تجربی مهروماه نیز سوالات را منطبق بر روش هایی که در درسنامه بیان شده است حل کرده است. راهبرد حل هر تیپ مسئله در کادرهایی مشخص، بیان شده است. به همین خاطر دیگر نیازی به بیان نکات تستی در هر سوال نبوده است.

با وجود تمامی ویژگی های خوب درسنامه اما متاسفانه نویسندگان برای سوالات مفهومی که نیاز است تمامی گزینه ها بررسی شود تا دانش آموزان با علت غلط بودن سایر گزینه ها آشنا شوند، فقط به بیان گزینه ی درست اکتفا کرده اند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
نصرالله افاضل _ مصطفی کیانی _ رامین شادلویی _ محمدرضا معدنی _ آبتین عابد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
408
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...