پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه

فیزیک

از {{model.count}}
160,000
120,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه


چکیده

کتاب «پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه» با هدف یادگیری هرچه بهتر مباحث فیزیک برای دانش آموزان پایه دهم نوشته شده است. در این کتاب فصل های کتاب سال دهم به ترتیب چیده شده است. فهرست کتاب در نهایت سادگی نوشته شده و فقط شماره صفحه مربوط به شروع هر فصل و همچنین سوالات کنکور 1400 را بیان کرده است.

آموزش های کتاب با لحنی دوستانه و صمیمی بیان شده اند. مطالب هر فصل به بخش های متنوعی تقسیم شده و پس از اتمام درسنامه هر بخش تعدادی تست متناسب با اهمیت آن موضوع در نظر گرفته شده. در پایان فصل نیز پاسخنامه ای کاملاً تشریحی قرار داده شده است.

در قسمت فهرست یک QR-code وجود دارد که متاسفانه برای این جلد فعال نیست و پس از اسکن آن و ورود به سایت مهروماه، متوجه می شویم که محتوایی بارگذاری نشده و در قسمت توضیحات نوشته شده این امکان برای چاپ 1402 به بعد در کتاب تعبیه شده است.

در ادامه به بررسی کتاب پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه نوشته گروه تالیف مهروماه می پردازیم.

سایز و فونت نوشته های کتاب پاور تست فیزیک 10 تجربی خوب انتخاب شده اند و می توان گفت برای گرافیک کتاب زمان خوبی صرف شده و به زیبایی و آراستگی کتاب توجه شده است. نمودارها و اشکال مختلف نیز در دقیق ترین حالت ممکن ترسیم شده اند.

در چاپ این کتاب از کاغذ سفید با کیفیت مطلوب استفاده شده. تعداد رنگ های استفاده شده برای نوشته ها و اشکال محدود است و فقط از سه رنگ سبز، مشکی و طوسی استفاده شده. طرح روی جلد کتاب زیباست اما ربطی به محتوای کتاب ندارد و این نکته می تواند از جذابیت جلد برای دانش آموزان بکاهد. حجم کتاب با توجه به محتوای ارائه شده معقول بوده و هیچ غلط علمی و املایی به چشم نمی خورد.

کتاب فیزیک دهم تجربی پاور تست بهتر است به عنوان منبع دوم (پس از جزوه دبیر مدرسه) مورد استفاده قرار گیرد. بهترین زمان استفاده این مجموعه، در طول سال تحصیلی و همگام با تدریس دبیر مدرسه است. به این صورت که دانش اموزان عزیز پس از تدریس هر بخش توسط دبیر محترم سریعا به این کتاب مراجعه کرده و درسنامه مربوطه را بخوانند و تست های آن را حل کنند. یکی از نقاط ضعف این مجموعه قراردادن QR-code غیر فعال است. 

آموزش (درسنامه)

در ابتدای هر فصل توضیحاتی در رابطه با محتوای آن فصل و بخش های متنوعی که وجود دارد داده شده که می تواند راهنمای دانش آموزان در نحوه ی مواجهه با هر فصل باشد. درسنامه های کتاب فیزیک دهم تجربی تست کنکور مهروماه با لحنی صمیمی و زبانی ساده با بهره گیری از نمودارها و اشکال متنوع ، سعی در آموزش هر چه بهتر مباحث کرده اند. در نگارش درسنامه ها سعی شده است از کتاب درسی نیز الهام گرفته شود و تا جای ممکن از تصاویر کتاب، تمرین های و مثال های موجود در متن کتاب درسی بهره گرفته شود.

در کتاب پاور تست فیزیک 1 تجربی مهروماه حجم برخی درسنامه ها کم (در حد چند خط) و حجم بعضی درسنامه ها زیاد (در حد چند صفحه) است و سعی شده روی یک موضوع مشخص تمرکز شود. به طور مثال در یک درسنامه فقط موضوع مدلسازی در فیزیک توضیح داده شده و دو مثال نیز در این درسنامه بررسی شده است. در یک درسنامه دیگر فقط به مبحث رابطه مقایسه ای چگالی پرداخته شده است.

در اکثر درسنامه ها مثال هایی وجود دارد که با حل آنها فهم آموزه های درسنامه ها برای دانش آموزان سهل تر می شود. اکثر این سوالات، مثال های تشریحی هستند و تعداد کمی نیز سوال تستی در نظر گرفته شده. سبک نوشتن مثال ها و پاسخ تشریحی آنها خوب است و به دانش آموزان کمک می کند تا روش پاسخگویی به تست های مربوطه را به خوبی بیاموزند و با نحوه استفاده از روابط و نکات کاملاً آشنا شوند.

درسنامه های کتاب پاور تست فیزیک دهم تجربی مهروماه بسیار کامل و دقیق تالیف شده اند و هیچ نکته ای خارج از کتاب درسی بیان نشده اما خودآموز نیستند. یعنی دانش آموزانی که سرکلاس دبیر مدرسه نبوده اند، با مطالعه درسنامه های کتاب حاضر نمی توانند روی مطالب اشراف کامل پیدا کنند.

در مقدمه نیز به این موضوع اشاره شده و در رابطه با خودآموز نبودن درسنامه ها چنین جملاتی بیان شده: «ساختار منطقی آموزشی و متناسب با آخرین تغییرات کتاب درسی به طوری که شما می توانید پس از تدریس دبیر محترم و یادگیری مفاهیم هر بخش، تست های مربوط به جلسه تدریس را پاسخ دهید.»

با توجه به سبک نگارش درسنامه ها و این توضیحات مقدمه می توان گفت هر دانش آموزی که سر کلاس دبیر مدرسه حاضر بوده و کلیت محتوا را یاد گرفته است، می تواند از این کتاب استفاده کنند .

 تست (تمرین)

تمارین کتاب فیزیک دهم تجربی پاور تست مهروماه به دو بخش کلی دسته بندی می شوند، دسته اول تست های میکروطبقه بندی شده ای هستند که بلافاصله پس از تمام شدن درسنامه ها قرار گرفته اند و دسته دیگر تست ها در قالب آزمون های متنوع (آزمون های مبحثی، هایپر تست و آزمون های پایان فصل) قرار گرفته اند.

تعداد تست های در نظر گرفته شده در ذیل هر درسنامه متناسب با اهمیت و محتوای ارائه شده در درسنامه متغیر بوده و می توان گفت برای یادگیری آن مبحث لازم است، اما گاهی کافی نیست. در این بخش سعی شده تست ها از ساده به سخت چیده شوند و هر تست نماینده یک تیپ از سوالات باشد.

اکثر تست ها متناسب با محتوای کتاب درسی نوشته شده اند، ولی در بعضی تست ها نکاتی استفاده شده که در آن برهه از سال تحصیلی، دانش آموزان با آن آشنایی ندارند. به طور مثال در صفحه 17 کتاب در تست 15، یکای گرمای ویژه مورد سوال واقع شده در صورتی که دانش آموزان در فصل چهارم با این مفهوم آشنا می شوند و در اوایل سال تحصیلی حل چنین تستی برای آنها غیر قابل امکان است. منبع تست های کتاب فیزیک 10 تجربی پاور تست مهروماه، کنکورهای سراسری، آزمون های کانون فرهنگی آموزش قلم چی و تست های تالیفی می باشد.

سطح تست های میکروطبقه بندی شده تقریباً متوسط رو به بالا است و تمامی دانش آموزان می توانند از آن بهره ببرند، اما تست های دشوارتر که مخصوص دانش آموزان سخت کوش است، در قسمت هایپر تست قرار داده شده، این تست ها از سطح کتاب درسی بالاتر هستند، اما خارج از مسیر کنکور سراسری نیستند و دانش آموزان قوی می توانند با حل این تست ها به آمادگی صد در صدی برسند.

در قسمت مقدمه راجع به تست های کتاب پاور تست فیزیک 10 تجربی این چنین توضیح داده شده: «پوشش صد در صدی و نعل به نعل تمرین ها، فعالیت ها، مسئله ها و تصویر های کتاب درسی که در قالب تست آورده شده اند.»

پاسخنامه تست ها نیز در کامل ترین حالت ممکن تالیف شده، در سوالات محاسباتی تمام راه حل به طور کامل تشریح شده و در سوالات مفهومی تمام گزینه ها به طور کامل بررسی شده اند. روش حل تست ها و روش آموزش درسنامه یکدست بوده و مجموعه منسجمی را تشکیل داده اند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
نصرالله افاضل _ رامین شادلویی _ آبتین عابد _ اکبر کوهی فائق _ محمد طالب _ علیرضا عبداللهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
256
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...