پاور تست شیمی یازدهم مهروماه

شیمی

از {{model.count}}
230,000
172,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاور تست شیمی یازدهم مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاور تست شیمی یازدهم مهروماه


چکیده

کتاب های سری پاورتست محصول انتشارات مهروماه به عنوان کتاب های تست هرپایه ، کتاب هایی برای آموزش و تست هستند که خودشان را ملقب به نام «کامل» می دانند. کتاب پاورتست شیمی یازدهم نیز مشتمل بر مباحثی است که در قدم اول برای آموزش مفاهیم اساسی و کسب نمرات عالی در امتحانات تشریحی و همچنین تحکیم پایه ی تستی می باشد.

این کتاب اگر با هر زبان دیگری جز با زبان رسمی به نگارش در می آمد از جذابیتش کاسته می شد، بنابراین نویسندگان تصمیم درستی گرفتند که کتاب را به زبان رسمی نگاشتند و تصمیم درست تر انتخاب چینش و قالب کتاب است، زیرا در ابتدا، هر درس را به قسمت هایی تقسیم کرده اند و بعد از هر قسمت، تست های مربوط به همان قسمت را آورده اند و بعد از تست ها، آزمون و بعد از آنها، پاسخنامه کلیدی و پاسخنامه تشریحی قرار دارند.

حتما به فهرست نیز سر بزنید زیرا باید بدانید هر درس چند قسمت است تا غیر از معطل شدن برای شماره صفحه، نقشه ذهنی برای شما ترسیم شود که بدانید قرار است با چه روبرو شوید!

در ادامه به بررسی کتاب پاور تست شیمی یازدهم مهروماه نوشته سعید هداوند، محمدحسین انوشه و مرتضی نصیرزاده می پردازیم.

حجم رنگ و لعاب کتاب تست شیمی 2 مهروماه یک تنه جذابیت ظاهری را انقدر زیاد کرده است که نمره ی صد از صد را می گیرد، همین دلیل باعث می شود تا مخاطب نه تنها به خاطر محتوای خوب، بلکه حتی به دلیل تنوع رنگ ها هم که شده کتاب را ورق بزند و از این سبک نوشتار و صفحه آرایی و کیفیت رسم نمودارها و تصاویر (حتی تصاویر سه بعدی و مدل فضا پرکن) لذت ببرد و در دریای تناسب تیم طراحی و دقت آنها غرق شود.

کتاب پاور تست شیمی 11 ام مهروماه دارای 427 صفحه و 1,219 تست و 309 آزمون تشریحی می باشد. اگر کتابی که پیش روی ماست قرار است به عنوان «پاورتست» بعد از نیمسال دوم یا بعد از عید استفاده شود، پس از نظر زمانی آنقدر دستمان باز نیست که همه ی تست های آن را پاسخ دهیم. پس اگر سوالات سطح بندی شده بودند یا از علامت های اختصاری کنار تست ها استفاده می شد، مخاطب قدرت تصمیم گیری بیشتری داشت تا زمان خود را مدیریت کند و فقط به سراغ تست هایی برود که نکته دارند و یا سخت هستند. ولی اگر به عنوان منبع اول از ابتدای سال مورد استفاده قرار می گیرد، از این نقص هم می توان چشم پوشی کرد. 

آموزش (درسنامه)

اولین بخش هر قسمت از کتاب پاور تست شیمی یازدهم، درسنامه است. اینکه بگوییم درسنامه های هر مبحث هم آموزشی است، هم مفهومی، هم نکته ای و کنکوری، در ذهن خود چه فکری می کنید؟ یکی از نکات کتاب همین است که حتی نمیتوان دسته بندی درستی از آن ارائه کرد. اما با این حال این کتاب حجم نسبتا خوبی دارد و قابل فهم هست.

از نکات خوب دیگر آن میتوان به منسجم بودن آن اشاره کرد، زیرا تمام مطالب و اهداف کتاب درسی را پوشش داده، گاهی از جایی که مباحث محضا حفظی است، متن خلاصه شده، اما استدلالش این است که این مسئله فاقد اهمیت است و یا در کنکور مطرح نشده یا تعداد تست کمی وجود داشته است. البته که زور نکته ای بودن درسنامه ها به عمق دادن به مطالب می چربد و میتوان گفت این کتاب بیشتر نکته محور است، اما هر دانش آموزی با سطح متوسط میتواند تمام نکات را استخراج کند.

حجم کتاب پاور تست شیمی 2 معمولی است و نویسندگان سعی کرده اند تا در نگارش درسنامه از ارائه ی مطالب زائد و غیرضروری خودداری کنند. صفحه ی ابتدا و انتهای هر بخش از کتاب درسی کنار آن به صورت آدرس نوشته شده است. مثال های حل شده در درسنامه رسالت آموزشی دارند، پس سطحشان ساده است. اما به طور مثال اگر در مسائل استوکیومتری و درصد خلوص در فصل اول نحوه ی محاسبات نیز در درسنامه نوشته می شد و فقط به نوشتن کسرهای تبدیل رضایت نمی دادند، بهتر می بود تا مخاطب در جریان روند محاسبات نیز قرار بگیرد.

از نکات مثبت درسنامه می توان به بخش فلش بک که پیش نیازی از شیمی دهم است اشاره کرد، مباحثی مانند آرایش الکترونی و جدول دوره ای در فصل اول شیمی یازدهم و یا مولکول های قطبی ناقطبی و انحلال پذیری در فصل سوم شیمی یازدهم.

در انتهای بعضی درسنامه ها، بخشی تحت عنوان «مطالب پراکنده» حفظیات متن کتاب درسی را زیر ذره بین خود قرار می دهد که در فصل دوم بیشتر از فصل اول و سوم است.

 تست (تمرین)

در کتاب شیمی یازدهم پاورتست، بعد از هر قسمت درسنامه، تست های مرتبط به آن قسمت آورده شده است. در بعضی از مباحث مانند مسائل سرعت واکنش (سینتکی شیمیایی) در فصل دوم، به دلیل اهمیت مبحث، علاوه بر تیپ بندی مسائل، تست های هر تیپ نیز به چند «بسته» تقسیم شده اند.

آزمون های عبارت محور و تستی بعد از اتمام تست های هر فصل، تکمیل کننده ی میکروطبقه بندی بودن آن ها است. یعنی بعد از تست های مرحله به مرحله، فرصتی برای سنجش و آزمون است. هر فصل 5 الی 6 آزمون عبارت محور درست و نادرست دارد که آزمون آخر آن، جامع کل فصل است.

بعد از آن دو آزمون تقریبا استاندارد 20 سواله از آن فصل مطرح شده است (قید شده که آزمون دوم برگرفته از آزمون های کانون قلم چی است). بدیهی است که باید تعداد سوالات فصل دوم (به دلیل حجم و تنوع مطالب بالا) از بقیه فصل ها بیشتر باشد، پس در بررسی موشکافانه و دقیق فصل دوم می بینیم که بعضی از سوالات تألیفی واقعا ایده دار هستند و بعضی با همان ایده های کنکور آورده شده است و در خلال آن ها نیز عینا سوالات کنکور سراسری جای داده شده است.

ناگفته نماند که گاهی تست های کتاب پاورتست شیمی یازدهم ایده های تکراری نیز دارند، مثلا در تست های ترکیبی از فصل اول و دوم، یک بار درصدخلوص با آنتالپی ترکیب میشود و سوال بعدی بازده با آنتالپی، که این دو سوال تقریبا یکسان هستند، اما به طور کلی میتوان گفت که تست ها همچنان بی نقص هستند.

 پاسخنامه کلیدی تست ها اولین دری است که بعد از تست ها و آزمون ها به روی ما باز می شود (البته بجز پاسخنامه کلیدی آزمون ها که نقصی محسوب نمی شود) و دریچه ی بعدی پاسخ های تشریحی است، که به صورت کامل به تست ها و آزمون ها پاسخ تشریحی داده است. در صورت لزوم نکته ها و استراتژی حل در کادر مجزایی توضیح داده شده است. پاسخنامه تشریحی نیز جایی است که ما باید به آن نمره ی صد از صد را بدهیم.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
محمدحسین انوشه _ مرتضی نصیرزاده _ سعید هداوند
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
428
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...