پاسخنامه جامع فیزیک پایه تجربی (جلد دوم) مهروماه

فیزیک

از {{model.count}}
148,000
111,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخنامه جامع فیزیک پایه تجربی (جلد دوم) مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخنامه جامع فیزیک پایه تجربی (جلد دوم) مهروماه


چکیده

هدف از تألیف کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی سری جامع از انتشارات مهروماه آماده سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری است. این کتاب شامل تمام فصل های کتاب درسی سال دهم و یازدهم است. فهرست کتاب بسیار ساده است و فقط شماره صفحۀ مربوط به شروع هر فصل را ارائه کرده است. لحن درسنامه ها تقریباً صمیمی است.

در این کتاب هر فصل به بخش های مختلف تقسیم شده و پس از تمام شدن درسنامۀ هر بخش، تست های مربوطه قرار داده شده است. جلد اول که دارای 444 صفحه و 2202 تست می باشد، شامل درسنامه و تست است و جلد دوم که دارای 276 صفحه می باشد، حاوی پاسخنامۀ تشریحی است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه نوشته ی کاظم اسکندری، مصطفی کیانی، نصرالله افاضل و یاشار انگوتی می پردازیم.

فونت نوشته های هر دو جلد مناسب است، اما سایز نوشته های جلد دوم کوچک است و کمی چشم را اذیت می کند. صفحات کتاب بسیار ساده بوده و صفحه آرایی خاصی انجام نشده است. نمودارها و اَشکال متنوع بسیار دقیق و زیبا ترسیم شده اند. در چاپ این کتاب از کاغذ با کیفیت و سفید و طیف رنگ های سبزآبی و مشکی استفاده شده است. حجم کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه با توجه به محتوای ارائه شده خوب است و هیچ غلط علمی و املایی در بررسی اولیه کتاب به چشم نمی خورد.

از ویژگی های خاص این کتاب می توان به توضیحاتی که در ابتدای هر فصل بیان شده اشاره کرد. در نهایت باید گفت استفاده از این کتاب به عنوان منبع اول تستی به تمامی دانش آموزان کنکوری پیشنهاد می شود. بهترین زمان استفاده از این کتاب در تابستان (برای مرور و جمع بندی پایه) و یا در طی سال تحصیلی و همگام با دبیر مدرسه است. 

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب فیزیک پایه تجربی جامع مهروماه با زبانی بسیار ساده، شیوا و روان تمامی مطالب کتاب درسی را بدون هیچ کم و کاستی آموزش داده اند. حجم درسنامه ها با توجه به محتوایی که ارائه کرده اند مناسب است. در قسمت مقدمه در رابطه با درسنامه ها این چنین توضیح داده شده است: «ساختار کتاب جامع پایه (دهم و یازدهم) متناسب با تدریس در کلاس و ترتیب کتاب های درسی دهم و یازدهم و آزمون های آزمایشی است. درسنامه هایی مفهومی و روان همراه با مثال های آموزشی متنوع دارد».

در بعضی فصل ها، مطالبی که دانش آموزان باید به صورت پیش فرض بلد باشند، در ابتدای فصل آموزش داده شده است. به طور مثال در ابتدای فصل کار، انرژی و توان، درسنامۀ مختصری تحت عنوان «یادآوری ریاضی و فیزیک» که شامل تجزیۀ بردارها، قوانین نیوتون، محاسبۀ نیروی خالص و… است، قرار داده شده است. مطالعۀ این درسنامه برای دانش آموزان بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. در هیچ کدام از درسنامه های این کتاب مطلب زائدی که خارج از مسیر کنکور سراسری باشد، بیان نشده و کلیۀ درسنامه ها منطبق با عملکرد کنکور سراسری است.

در متن درسنامه های فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی جامع مهروماه، برای تفهیم بهتر مطالب مثال های مختلفی در نظر گرفته شده که اکثر این سوالات تألیفی بوده و تعداد محدودی نیز تست های کنکور سراسری هستند. ایدۀ بسیاری از سوالات تألیفی، مشابه مثال ها یا تمارین کتاب درسی است. مخاطب درسنامه های این کتاب تمامی دانش آموزان کنکوری اند، زیرا هم مطالب به طور عمیق و کامل آموزش داده شده است و هم نکات تستی و کنکوری مختلف در درسنامه ها بیان گردیده. به همین دلیل می توان گفت مطالعۀ دقیق درسنامه های این کتاب موجب پیشرفت تحصیلی دانش آموزان کنکوری خواهد شد.

مثال های قرار گرفته در درسنامه ها بسیار خوب و دقیق چیده شده اند و ساده بودن مثال های ابتدایی نیز در نظر گرفته شده است. دانش آموزان با حل این مثال ها می توانند به راحتی با روش حل تست های هر مبحث آشنا شوند. در ابتدای هر فصل، توضیحات مختصری راجع به میزان اهمیت مطالب آن فصل و تعداد تست های مطرح شده در کنکور سراسری بیان شده است. مطالعۀ این توضیحات برای داوطلبان کنکور سراسری بسیار مفید خواهد بود.

 تست (تمرین)

پس از پایان درسنامۀ هر بخش، تست های مربوطه به صورت میکروطبقه بندی شده قرار داده شده اند. مؤلفین محترم در مقدمۀ کتاب فیزیک پایه تجربی مهروماه در رابطه با بخش تمارین این کتاب اینطور توضیح داده اند: «علاوه بر تست های کنکورهای سراسری، تست های تألیفی ناب و مطابق با استاندارد کنکور سراسری را شامل می شود. همۀ تمرینات، تصاویر، فعالیت ها و پرسش های کتاب درسی دهم و یازدهم را در بر می گیرد».

تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر قسمت مناسب است. ترتیب و چیدمان تست ها در هر مبحث از ساده به سخت و مطابق روندآموزشی مبحث است. در هر قسمت سعی شده تمامی تیپ های متنوع سوال پوشش داده شود و از بیان تست های زائد و اضافی خودداری شده است. تست های کتاب فیزیک پایه تجربی مهر و ماه تلفیقی از سوالات تألیفی، تست های کنکور های سراسری (داخل و خارج از کشور) و تست های آزمون های قلم چی می باشد. ایدۀ بسیاری از تست های تألیفی تقریباً جدید است و تمامی تست های این قسمت منطبق با سطح کنکور سراسری است و هیچ سوال زائد و اضافی مطرح نشده است.

در انتهای هر فصل تست های سخت و بالاتر از کنکور سراسری در بخشی به نام «هایپر تست» قرار داده شده اند. تست های این بخش با هدف به چالش کشیدن دانش آموزان قرار داده شده اند. در هر فصل علاوه بر تست های طبقه بندی شده، آزمون های مبحثی و جامعی نیز وجود دارد که دانش آموزان می توانند عیار خودشان را در هر مرحله محک بزنند. حل سوالات این بخش به دانش آموزان قوی پیشنهاد می شود. با توجه به گستردگی سطح سوالات قرار داده شده در هر بخش، می توان گفت تمامی دانش آموزان کنکوری می توانند از این کتاب استفاده کرده و سطح علمی خود را ارتقاء دهند.

پاسخ نامۀ کتاب بسیار خوب و کامل نوشته شده. پاسخ تمامی تست ها گام به گام و کاملاً تشریحی، همراه با روش های گوناگون تستی و مفهومی تنظیم شده است و روش های حل تست ها منطبق بر آموزه های درسنامه است. در پاسخ تست های مفهومی، تمامی گزینه ها به تفصیل بررسی شده است. در این قسمت، کادرهای خاکستری رنگی تحت عنوان «یادآوری» وجود دارد که مطالب مهم را برای دانش آموزان مرور می کند. به طور مثال در صفحۀ 102 پاسخنامه، رابطۀ چگالی در کادری خاکستری رنگ یادآوری شده است.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
نصرالله افاضل _ رامین بدیعی _ جواد قزوینیان _ یاشار انگوتی _ حسن محمدی _ مصطفی کیانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
256
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...