فیزیک دهم ریاضی سه بعدی نشر الگو

فیزیک

از {{model.count}}
190,000
142,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فیزیک دهم ریاضی سه بعدی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فیزیک دهم ریاضی سه بعدی نشر الگوکتاب فیزیک دهم رشته ریاضی سه بعدی نشر الگو مشابه با همه کتاب های سری سه بعدی این انتشارات سه هدف، آموزش و آمادگی برای آزمون های تشریحی و تستی را دنبال می کند. فصل های این کتاب مطابق با کتاب درسی چیده شده اند. فهرست این کتاب شامل شماره صفحه ی مربوط به تمامی قسمت های متنوع کتاب اعم از درس نامه های مختلف، تمرین تشریحی، پرسش های چهارگزینه ای و… می باشد. این کتاب مجموعا دارای 750 سوال تشریحی و 677 تست است و 456 صفحه است.

در کتاب فیزیک دهم ریاضی سه بعدی الگو هر فصل به چندین بخش کوچک تر تقسیم شده است و هر بخش شامل درس نامه، تمرین تشریحی و پرسش های چهارگزینه ای می باشد. پس از پایان تمامی بخش های هر فصل، یک آزمون تشریحی و تستی از کلیه ی مباحث آن فصل قرار دارد. در آخر فصل نیز پاسخنامه ی تشریحی قرار داده شده است. لحن کلی این کتاب نسبتاً صمیمی است.

 آموزش (درسنامه)

درس نامه های کتاب فیزیک 10 ریاضی الگو از سری سه بعدی خلاصه، مختصر و مفید نوشته شده اند و به نظر می آید مخاطب درس نامه های این کتاب دانش آموزان متوسطی هستند که سر کلاس دبیر مدرسه با دقت به درس گوش کرده اند، ولی در قسمت های متنوع ابهامات و سوالاتی در ذهنشان باقی مانده است. درس نامه های این کتاب با طرح پرسش و پاسخ های ساده ذهن خواننده را درگیر می کنند و نویسندگان بدین وسیله مخاطب را با خود همراه می کند. ازآنجایی که درس نامه های این کتاب در خیلی از قسمت ها مطالب را به صورت خلاصه و بدون مقدمه بیان کرده اند، حجم درس نامه ها کم و مناسب شده است.

در مسیر آموزش کتاب فیزیک دهم ریاضی سه بعدی از تمارین کتاب درسی نیز استفاده شده است. در بعضی قسمت ها مثال های کتاب درسی عیناً آورده شده و در برخی قسمت ها از ایده ی نویسندگان کتاب درسی استفاده شده است. اما در درس نامه ها از سؤالات کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی استفاده نشده است. نویسندگان تمامی مطالبی را که مورد نیاز دانش آموزان است، آموزش داده اند. درسنامه نه کاملا درگیر فضای کنکور و نکته و تست شده است و نه در فضای آموزش کاملا خودآموز است و سعی کرده تعادل را بین این دو برقرار کند. با توجه به نحوه ی نگارش درس نامه می توان گفت دانش آموزان ضعیف نیز می توانند از این کتاب استفاده کنند ولی ممکن از در بعضی قسمت ها توضیحات درس نامه کافی نباشد، اما دانش آموزان ضعیف نیز بامطالعه ی این کتاب می توانند سطح علمی خود را ارتقا بخشند.

در تمامی قسمت های درس نامه نویسندگان سعی کرده اند از مسیر کنکور سراسری خارج نشود و همواره از بیان مطالب زائد خودداری کرده اند. اما در بعضی قسمت ها موفق نبوده اند به طور مثال مبحث بالابر هیدرولیکی از کتاب نظام جدید حذف شده است، اما در کتاب فیزیک دهم ریاضی سه بعدی الگو به این مبحث پرداخته شده است. پرسش ها و آزمون های درس نامه بسیار خوب و دقیق انتخاب شده اند و دانش آموزان رفته رفته با تست های سخت تر آشنا می شوند. با توجه به مکمل بودن درس نامه و تست های داخل درس نامه می توان گفت دانش آموزان به 70 درصد تست های درس نامه می توانند پاسخ دهند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب فیزیک دهم 3 بعدی الگو به  صورت میکرو طبقه بندی تمامی تیپ های گوناگون را پوشش داده است. تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر فصل نسبتاً کم است و دانش آموز از هر تیپ سؤال، تعداد کمی تست مشاهده می کند اما با توجه به وجود مجموعه سؤالات تشریحی در کنار مجموعه ی تست های طبقه بندی شده می توان گفت تعداد سؤالات در نظر گرفته شده برای هر فصل مناسب است. تست های این کتاب برگرفته از مثال های کتاب درسی، کنکورهای سراسری و آزمون های قلم چی می باشد. در بین تست های تألیفی، تست هایی با ایده های نو و بالاتر از سطح کتاب درسی دیده می شود.

اکثر سؤالات کتاب فیزیک دهم ریاضی سه بعدی در قالب کتاب درسی و در مسیر کنکور سراسری می باشد. اما در برخی قسمت ها نیز مؤلفین محترم سوالاتی را بررسی کرده اند که خارج از اهداف کتاب درسی می باشد. به طور مثال طرح تست از مبحث بالابرهای هیدرولیکی خارج از اهداف کتاب درسی نظام جدید می باشد، ولی در تمارین تشریحی و سؤالات تستی این کتاب از این مبحث سؤال طرح شده است.

مخاطب سؤالات کتاب فیزیک 1 رشته ریاضی سه بعدی الگو دانش آموزان متوسط و قوی هستند و به طور کلی می توان گفت این دانش آموزان می توانند از این کتاب بهره ی بیشتری ببرند. در پایان سؤالات میکرو طبقه بندی، یک آزمون تشریحی و یک آزمون تستی قرار داده شده است. تعداد سؤالات این آزمون ها 15 سؤال می باشد (جز فصل اول که 10 است) و دانش آموزان برای جمع بندی و مرور کلیه ی مطالب فصل می توانند از این آزمون ها استفاده کنند.

پاسخ های تشریحی هر فصل در انتهای فصل قرار دارد و میزان سختی هر سؤال با حروف A ، B و C در کنار هر سؤال مشخص شده است. پاسخ های تشریحی بسیار خوب و قابل فهم نوشته شده است و دانش آموزان با مطالعه ی پاسخ هر تست کاملاً متوجه روند و روش حل سؤالات می شوند.

در کتاب فیزیک دهم رشته ریاضی سه بعدی نشر الگو پاسخ های کلیه ی سؤالات به صورت کاملاً تشریحی و منطبق بر روش های ارائه شده در درسنامه نوشته شده اند و از بیان نکات تستی در قسمت پاسخ نامه اجتناب شده است. متأسفانه مؤلفین این کتاب در پاسخ  تست هایی که نیاز به بررسی تمامی گزینه ها هست فقط به توضیح گزینه ی درست بسنده کرده اند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
سیروس یعقوبی _ رضا خالو _ امیرعلی میری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۴۵۶
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...