فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو

فیزیک

از {{model.count}}
185,000
138,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو


کتاب فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو باهدف افزایش تسلط دانش آموزان سال دهم و آماده کردن آن ها برای آزمون های تستی نوشته شده است. چینش فصل های این کتاب مانند کتاب درسی می باشد و تمامی فصول این کتاب مشابه کتاب درسی چیده شده است. فهرست این کتاب شامل تمام اطلاعاتی است که خوانندگان لازم دارند (شماره صفحه ی مربوط به تمامی قسمت های متنوع ). لحن کتاب صمیمانه و دوستانه می باشد.

در کتاب فیزیک 10 تجربی تست الگو هر فصل به چند بخش و قسمت تقسیم شده است و هر بخش و قسمت شامل درس نامه ای خلاصه به همراه تست های آموزشی است در پایان هر فصل نیز پاسخنامه ی تشریحی قرار دارد. در مجموع کتاب 1161 تست دارد و 360 صفحه دارد. در انتهای کتاب نیز 2 آزمون جامع از کلیه ی فصول در نظر گرفته شده است.

 آموزش (درسنامه)

مخاطب کتاب فیزیک 10 ام تجربی الگو دانش آموزان متوسط و قوی هستند به همین خاطر نویسندگان محترم در درس نامه ها از توضیحات کامل و پایه ای خودداری کرده اند و در تمامی قسمت ها سعی کرده اند مطالب را به صورت خلاصه، مختصر و مفید بیان کنند که برای خوانندگان کسالت بار نباشد. به همین خاطر حجم درس نامه های این کتاب در مقایسه با درس نامه های سایر کتاب ها کم حجم تر می باشد. درس نامه های این کتاب کاملاً در مسیر کنکور سراسری حرکت کرده اند و تمامی مطالبی که دانش آموزان لازم دارند را بیان کرده اند و از بیان مطالب اضافی نیز خودداری کرده اند. تمامی تست های درس نامه تألیفی می باشند اما در برخی تست ها از ایده های تمارین کتاب درسی الهام گرفته شده است.

درس نامه های کتاب فیزیک 1 تجربی تست الگو در سبک و سیاق آموزش نکته وار قرار دارند، زیرا در هیچ بخشی توضیح کامل و کامل ارائه نشده است و نویسندگان همواره سعی کرده اند با بررسی تست های مختلف در درس نامه مطالب را به دانش آموزان آموزش دهند. پس از تست های مربوط به هر تیپ سؤالی، شماره های تست های مشابه با آن از بخش تست های آموزشی گفته شده است تا با استفاده از آن ها دانش آموزان تسلط کامل نسبت به آن تیپ سؤالی پیدا کنند.

به طور مثال در قسمت سوم از بخش دوم فصل سوم، برای آموزش لوله های U شکل فقط سه خط در رابطه با این لوله ها توضیح داده شده است (درصورتی که این مبحث بسیار مهم می باشد و در کنکور سراسری حتماً یک سؤال دارد) و برای یادگیری دانش آموزان چهار تست از این مبحث بررسی شده است. تست اول مربوط  به دست آوردن ارتفاع مایع در یک سمت لوله می باشد و پس از بیان راه حل این تست، آدرس تست های مشابه تست های 90 تا 97  بیان شده است.

در کتاب فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو، تست های درس نامه بسیار خوب و دقیق طراحی و چیده شده اند و دانش آموزان رفته رفته با تست های دشوارتر روبرو می شوند. ازآنجایی که درس نامه بسیار خلاصه است شاید دانش آموزان در بعضی قسمت ها نتوانند بامطالعه ی درس نامه به سؤالات در نظر گرفته شده پاسخ دهند، اما در اکثر بخش ها می توانند به تست های درس نامه پاسخ دهند.

 تست (تمرین)

تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر بخش از کتاب فیزیک 10 تجربی الگو مناسب می باشد و با توجه به درج آدرس تست های مشابه در قسمت پاسخنامه دانش آموزان به صورت منسجم مطالب را یاد گرفته و با حل تست های مختلف به تسلط می رسند. ترتیب تست های قرار داده شده در این کتاب به لحاظ آموزشی منطبق بر کتاب درسی است و در هیچ قسمتی مباحث جا به جا نشده اند. تست های این کتاب به صورت میکرو طبقه بندی نیستند اما چون بعد از هر درس نامه تست های مربوطه قرار گرفته شده است، می توان گفت تست ها به صورت دسته بندی شده می باشند.

در کتاب فیزیک دهم تجربی تست نشر الگو تمامی تیپ های متنوع پوشش داده شده اند و از آوردن تست های اضافی و خارج از کنکور سراسری نیز اجتناب شده است. اکثر تست های این کتاب تألیفی اند و در کنار تست های تألیفی گلچینی از تست های کنکورهای سراسری (داخل و خارج از کشور) و سؤالات آزمون های قلم چی قرارگرفته اند. تست های تألیفی این کتاب خیلی قوی می باشند. اکثر این تست ها دارای ایده های جدید و خاص هستند. تست های تألیفی سخت تر و بالاتر از سطح کتاب در قسمت پرسش های چهارگزینه ای سطح دوم قرارگرفته اند. تمامی تست های این کتاب در مسیر کنکور سراسری است و دانش آموزان سال دهم با حل سؤالات این کتاب برای آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری آماده می شوند. مخاطب تست های این کتاب دانش آموزان متوسط و قوی می باشند.

در کتاب فیزیک دهم تجربی نشر الگو، پاسخ های تشریحی بسیار خوب و دقیق نوشته شده اند و تمامی دانش آموزان با مطالعه ی پاسخ تشریحی تست ها متوجه روند حل خواهند شد. بعد از پایان پاسخ برخی تست ها، یک تست مشابه قرار داده شده است تا دانش آموزانی که نتوانسته اند تستی که در قسمت تمرین قرار داده شده است را حل کنند، پس از مطالعه ی پاسخ تشریحی، یک تست مشابه را خودشان حل کنند. این تست هایی که در قسمت پاسخنامه وجود دارد، پاسخ تشریحی ندارند.

در قسمت پاسخنامه نکته ی تستی وجود ندارد اما در ابتدای هر تیپ سؤال، راهبرد حل آن تیپ تحت عنوان خط فکری بیان گردیده است. فقط تست های سطح اول دارای پاسخنامه ی تشریحی هستند و دانش آموزانی که به سؤالات سطح دوم پاسخ می دهند باید با اسکن QR-code که اول فصل وجود دارد پاسخنامه ی تشریحی این تست ها را دانلود نمایند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
سیروس یعقوبی _ رضا خالو _ امیرعلی میری
سال چاپ
۱۴۰۱
تعداد صفحات
۳۶۸
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...