فارسی دهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز

فارسی دهم

از {{model.count}}
146,000
109,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فارسی دهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فارسی دهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز


چکیده

کتاب فارسی دهم سری ماجراهای من و درسام از انتشارات خیلی سبز با آوردن تمام و کمال متن درس ها در 8 فصل و یک بخش برای جمع بندی شب امتحان به همراه 6 آزمون برای نیم سال اول و دوم می تواند انتخاب خوبی برای دانش آموزانی که دنبال نمره ی عالی در آزمون های تشریحی و امتحانات مدرسه هستند باشد. چهار چوب کلی کتاب بدین صورت است که ابتدا با لحنی عامیانه درسنامه ها به تشریح درس پرداخته اند و بعد از آن نمونه سوالات امتحانی به همراه پاسخ تشریحی قرار گرفته اند. وجود بخشی تحت عنوان «کارگاه متن پژوهش» که مطالب درسی را در سه قلمرو توضیح داده است از ویژگی های مثبت این کتاب است. در ادامه به بررسی کتاب ماجراهای من و درسام فارسی 10 ام خیلی سبز اثر مجتبی احمدوند می پردازیم.

طراحی روی جلد کتاب ماجراهای من و درسام فارسی دهم جذاب است، اما بلافاصله پس از باز کردن کتاب (در زمان نگارش این متن)، کیفیت بسیار نامطلوب کاغذهای کاهی و فونت ریز کتاب ممکن است دانش آموزان را دل زده کند. این کتاب برای اینکه دانش آموز در تمام طول سال با آن سر و کار دارد و مدام باید آن را باز و بسته کند (به قول ناشر جایگزین کتاب درسی باشد) باید از کیفیت صحافی خوبی برخوردار باشد، اما در این کتاب صحافی کیفیت مطلوبی ندارد.

حجم کتاب ماجراهای من و درسام فارسی 10 ام با توجه به مطالب ارائه شده در آن بسیار مناسب است. این کتاب دارای حجم 176 صفحه و 720 سوال تشریحی می باشد. مشروط بر مطالعه تمام و کمال و حل سوالات به همراه تحلیل آنها، این کتاب می تواند به عنوان منبع اول کتاب کمک آموزشی پایه دهم در این درس باشد. از ویژگی های بسیار خوب کتاب که باعث جذب دانش آموزان به آن شده، وجود متن کامل کتاب درسی و حتی ریز متون است. قبل از خرید اینترنتی کتاب ماجراهای من و درسام فارسی دهم خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

واو به واو متن درس های کتاب درسی فارسی 1 در کتاب ماجراهای من و درسام فارسی دهم خیلی سبز آورده شده است. با تقسیم بندی های متن کتاب، زیر هر عبارت به تشریح آن پرداخته شده و با علامت فلشی که بیانگر نکات دستوری، آرایه های ادبی و… می باشد، توضیحات به صورت کامل بیان شده است. در بعضی دروس جدولی با عنوان «ماجرای درس» وجود دارد که یک دید کلی قبل از مطالعه درس برای دانش آموزان ترسیم می کند. این جداول در نهایت کوتاهی، مفید می باشند.

لغات مهم از لحاظ معنا و املاء با رنگ آبی در متن دروس مشخص شده اند که روبروی پاراگراف یا بیت، معانی آن ها نیز آورده شده است. دربر داشتن متون دروس کتاب درسی با بیان نکات مطلوب در این حجم از ویژگی های خوب کتاب ماجراهای من و درسام فارسی دهم خیلی سبز است. هنگامی که بررسی و تحلیل متون دروس به پایان می رسد، نوبت به شروع بخش کارگاه متن پژوهی است که دارای سه قلمرو است.

قلمرو اول، قلمرو زبانی است که در آن نکات دستوری به زیبایی آموزش داده شده. قلمرو بعدی قلمرو ادبی است؛ در این بخش از کتاب به آموزش و بررسی آرایه ها پرداخته شده است. وجود جدولی تحت عنوان «به روش حرفه ای ها» که به توضیح مطالب پرداخته است، از ویژگی های مثبت کتاب است. قلمرو سوم، قلمرو فکری است که پاسخ به سوالات قرابت و مفهوم در آن آموزش داده شده است. بخش هایی نظیر «درک و دریافت»، «کالبد شکافی» و… جسته و گریخته در متن این آموزش ها جا دارد.

 تست (تمرین)

موفقیت در حل سوال چه تستی و چه تشریحی به دست نخواهد آمد مگر با حل کردن سوالات مختلف و متعدد. پس از درسنامه های کتاب ماجراهای من و درسام فارسی دهم، با نمونه سوالاتی در 45 بخش که متشکل از معنی و مفهوم نثر، قلمرو ادبی، زبانی و فکری هستند مواجه می شویم. در دروس شعر محور، بخش پنجمی نیز با عنوان «حفظ شعر» آورده شده است. دانش آموزان با حل این سوالات و مطالعه پاسخنامه تشریحی آن ها می توانند خود را برای امتحانات نهایی آماده کنند.

سوالات با بخش معنی و مفهوم شعر آغاز می شوند که با میانگین 10 سوال، سنگ محک خوبی برای مفاهیم خوانده شده هستند. قلمرو زبانی با میانگین 15 سوال دانش آموزان را با محوریت دانشِ لغوی می سنجد. قلمرو ادبی در بخش سوم آمده است تا در سنجیدن سطح دانش آموزان در مبحث آرایه های ادبی با میانگین 15 سوال قد علم کند. بخش چهارم نیز که قلمرو فکری است و محوریت پرسش های معنایی و مفهومی را با میانگین 10 سوال در خود جا داده است. در بعضی دروس بخش پنجمی با اسم حفظ شعر به چشم می خورد تا ببیند دانش آموزان شعرها را خوب به ذهن سپرده اند یا نه؟

پس از این بخش ها دو آزمون آزمایشی با پاسخ نامه تشریحی خوب برای نیم سال اول و چهار نمونه آزمون نهایی نیم سال دوم در بخش پایانی کتاب ماجراهای من و درسام فارسی 10 خیلی سبز برای سنجش دانش آموزان قرار داده شده است. تمامی سوالات در سطح کتاب درسی هستند و سوالی فراتر از کتاب درسی در کتاب عنوان نشده است. مخاطب سوالات نیز تمامی دانش آموزان با هر سطح علمی می باشند.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
دکتر مجتبی احمدوند
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
180
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...