ریاضی هفتم ماجراهای من و درسام خیلی سبز

ریاضی هفتم

از {{model.count}}
135,000
101,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضی هفتم ماجراهای من و درسام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضی هفتم ماجراهای من و درسام خیلی سبز


کتاب ریاضی هفتم سری ماجراهای من و درسام از انتشارات خیلی سبز با هدف ارائه درس نامه های کاربردی نوشته  شده است تا در طول سال تحصیلی در کنار دانش آموزان و همراه آن ها باشد. در کنار این درس نامه ها نیز نمونه سوال هایی آماده شده تا مخاطب پس از مرور درس نامه ها به سراغ حل آن ها برود و میزان تسلط خود را بیازماید . هر فصل کتاب علاوه بر درس نامه های مجزا و سوالات تشریحی، شامل سوالات تستی نیز می باشد. در بخش فهرست کتاب، تنها صفحات شروع هر فصل مشخص شده است. در ادامه به بررسی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی 7 ام خیلی سبز اثر محمدرضا محمدی می پردازیم.

رنگ زمینه جلد کتاب سبز است که در نگاه اول مخاطب را به خود خیره می کند. طرح و الگوهای روی جلد کتاب با مزه و بسیار متناسب با محتویات کتاب می باشد. برای صفحه آرایی و رنگ آمیزی صفحات کتاب از رنگ صورتی استفاده شده است، به طوریکه رنگ زمینه درس نامه ها صورتی است که وجه تمایز میان هر درس نامه و سوالات آن است. فونت نوشته ها و فاصله خطوط درس نامه ها بسیار متناسب است اما در قسمت سوالات کمی فشردگی وجود دارد و مخاطب نمی تواند پاسخ سوالات را درون کتاب یادداشت کند. جنس کاغذ کتاب سفید است و مرغوبیت بالایی دارد. اَشکال نیز با کیفیت و وضوح بالایی ترسیم شده اند.

کتاب حجم مناسبی دارد اما می شد سوالات تشریحی بیشتری در کتاب مطرح می شد. در یک دیدگاه کلی می توان گفت که این کتاب در بخش درس نامه بسیار عالی عمل کرده و آنچه مخاطب نیاز دارد را در اختیارش قرار داده است، اما در بخش سوالات کمی ضعیف عمل شده، به طوریکه نمی توان از آن به عنوان یک منبع سوال نام برد. کتاب دارای حجم 191 صفحه، 437 سوال تشریحی و 180 تست می باشد. دقت علمی و ویرایشی کتاب بالاست و ایراد علمی و نگارشی در بررسی اولیه آن به چشم نمی خورد. توصیه می شود مخاطب هم زمان با کلاس درس و پیشرفت تحصیلی از این کتاب استفاده کند. قبل از خرید اینترنتی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی هفتم خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

بخش عمده و اصلی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی هفتم، درس نامه های آن هستند. کتاب همانند کتاب درسی شامل 9 فصل می باشد که عناوین هر فصل منطبق با کتاب درسی هستند. هر فصل کتاب نیز به چندین بخش تقسیم شده است و هر بخش مربوط به یک مبحث جداگانه می باشد. توضیحات بسیار کامل است به طوریکه از صفر تا صد موضوع را بیان می کند و موضوع را به صورت آماده و با لحنی ساده به مخاطب انتقال می دهد. توضیحات روان درس نامه ها کار را برای مخاطب ساده می کند به طوریکه به راحتی می تواند به عمق موضوع پی ببرد.

در این درس نامه ها خبری از آموزش تستی و نکته وار نیست و عمدتاً درس نامه ها با نگاهی آموزشی و عمیق نوشته شده اند تا مخاطب بتواند از تمام جزئیات و حتی پایه های اصلی با خبر شود. مثال های آموزشی خیلی خوب انتخاب شده اند و دانش آموزان می توانند کاربرد درس نامه ها را برای حل سوالات مختلف ببیند. درس نامه ها تمامی مسائل و نکات کتاب درسی را پوشش می دهند و می توان گفت کتاب ریاضی هفتم خیلی سبز می تواند جایگزین خوبی برای کتاب درسی باشد، به طوریکه حتی اگر مخاطب امکان حضور در کلاس را نداشته باشد، با مرور این درس نامه ها به راحتی می تواند به آنچه نیاز است دسترسی داشته باشد.

آموزش گام به گام درس نامه ها به مخاطبین و دانش آموزان ضعیف تر کمک زیادی می کند تا به راحتی بتوانند خود را به سطح کلاس درس برسانند، بنابراین می توان گفت مخاطب اصلی این کتاب تمامی دانش آموزان هستند و هر سطح آموزشی می تواند از آن بهره ببرد. سطح درس نامه ها در سطح کتاب درسی است و با توجه به هدف اصلی نوشتن این کتاب، بسیار سعی شده است تا پا فراتر گذاشته نشود بطوریکه درس نامه های بالاتر از سطح کتاب درسی و مباحث مربوط به پایه های بالاتر و همچنین نکات و عناوین تیزهوشان در این کتاب جایی ندارند.

علاوه بر اینکه کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی 7 ام خیلی سبز پوششی برای کتاب درسی است، درس نامه های آن نیز نکات لازم برای حل سوالات کتاب درسی را نیز در اختیار مخاطب قرار می دهند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که کتاب در راستای هدف اصلی خود گام برداشته و از توضیحات اضافه، زائد و خسته کننده که غیر مرتبط با موضوع اصلی هستند خودداری شده است.

 تست (تمرین)

بخش دوم کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی هفتم سوالات آن هستند که بلافاصله پس از هر درس نامه آورده شده اند. تفکیک سوالات بر اساس درس نامه ها صورت گرفته است و مخاطب می تواند پس از هر درس نامه، سوالات مربوط به آن را حل نماید. اولین موضوعی که با تورق کتاب به چشم می خورد و ممکن است مخاطب به دنبال آن باشد، تعداد سوالات تشریحی است که متاسفانه تعداد این سوالات کم است و با توجه به حجم مباحث، کتاب گنجایش تعداد بیشتری سوال تشریحی دارد. وجود سوالات متنوع و طیف های مختلف برای انتقال مطالب کمک بسیاری می کند.

موضوع بعدی نحوه چینش سوالات است. سوالات ابتدایی باید سوالات صحیح – غلط یا کامل کردنی باشند که ساده تر به نظر می رسند و مخاطب با حل آن ها خود را آماده می کند. اما در این کتاب در بسیاری موارد خبری از چیدمان سوالات نیست و سوالات تشریحی در ابتدای سوالات هر قسمت قرار دارند و در صورتی که مخاطب نتواند به آن ها پاسخ دهد، نسبت به حل بقیه سوالات دل‌زده و بی میل خواهد شد، بنابراین می توان گفت ترتیب تست ها به لحاظ آموزشی مناسب نیستند.

سوالات کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی هفتم خیلی سبز سطح بندی نشده اند، اما معمولاً در سطح کتاب درسی هستند و مخاطب در صورت تسلط بر درس نامه های کتاب می تواند به آن ها جواب دهد. در واقع سوالات چالشی و غیر متعارف در کتاب جایی ندارد و آنچه نیاز است تا مخاطب بداند تا سوالات را حل کند در درس نامه ها گفته شده است. همچنین سوالات، پوششی برای سوالات کتاب درسی هستند که مخاطب با حل آن ها می تواند سوالات کتاب درسی را نیز حل کند.

سوالات تستی در انتهای هر فصل آورده شده اند. تعداد این سوالات نیز زیاد نیست، بنابراین این کتاب نمی تواند به عنوان یک منبع غنی سوالات تستی، نیاز های مخاطب را برطرف سازد. سطح تست ها در بعضی موارد کمی بالاتر از سوالات کتاب درسی است اما غیر متعارف نیستند به طوریکه مخاطب با کمی تمرکز و دقت می تواند آن ها را حل کند.

پاسخ نامه تشریحی سوالات در انتهای کتاب ماجراهای ریاضی هفتم قرار دارد. پاسخ نامه به صورت دو ستونه اما کاملاً واضح و مشخص است. توضیحات بسیار کامل است به طوریکه در صورت نیاز، مخاطب می تواند به نکته حل سوال پی ببرد. دو آزمون یکی برای نوبت اول و دیگری برای نوبت دوم نیز به کتاب اضافه شده اند تا در شب های امتحان، مخاطب نمونه هایی برای تمرین داشته باشد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
محمدرضا محمدی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
192
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...