ریاضی نهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز

ریاضی نهم

از {{model.count}}
156,000
117,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضی نهم ماجراهای من و درسام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضی نهم ماجراهای من و درسام خیلی سبزکتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم از انتشارات خیلی سبز به عنوان مکمل تدریس اساتید محترم در کلاس درس نوشته شده است. درس نامه های مفید و کاربردی آن، مثال های آموزشی و در کنار این موارد، سوالات تشریحی درس به درس، این کتاب را در راستای تحقق این هدف کمک می کند. نحوه توضیح مباحث و همچنین مثال های تشریحی، آنچه را که مخاطب نیاز دارد در اختیارش قرار داده است.

در بخش فهرست فقط به طور خلاصه صفحات شروع هر فصل مشخص شده است. لحن کتاب به جز در بعضی موارد جزئی، رسمی است و در بعضی موارد فقط برای درک بهتر موضوع از زبان محاوره ای و پرسش و پاسخی بین استاد و دانش آموز استفاده شده است. در ادامه به بررسی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی 9 ام خیلی سبز اثر آرش کریمی و علی باقری می پردازیم.

فونت نوشته ها و فاصله بین خطوط بسیار مناسب انتخاب شده اند و در استفاده طولانی مدت چشم را خسته نمی کنند. کاغذ سفید و با کیفیت کتاب از مشخص شدن نوشته های پشت هر صفحه جلوگیری می کند. فونت متن محاوره ای متفاوت است و وجه تمایز آن را با سایر قسمت ها بیان می کند. اشکال با کیفیت بالایی ترسیم شده اند و برای تم درس نامه ها از رنگ آبی روشن استفاده شده است. همچنین حاشیه و کادر بندی صفحه نیز، کتاب را از یکنواختی در آورده است. طرح روی جلد کتاب و ترکیب رنگ های متفاوت به همراه مطالب روی جلد که معرفی کننده کتاب هستند، توجه مخاطب را به خود جلب می کنند.

کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی 9 ام خیلی سبز با توجه به محتوای آن دارای حجم مناسبی است. این کتاب دارای حجم 232 صفحه، 394 سوال تشریحی و 162 تست می باشد. به جز تعداد تست کم و وجود آزمون برای هر فصل، سایر قسمت های کتاب به خوبی می تواند نیاز مخاطب خود را که تکمیل فرآیند یادگیری و در دست داشتن نمونه سوالات استاندارد جهت شرکت در آزمون نهایی است، برآورده کند.

دقت علمی و ویراستاری کتاب بسیار بالاست بطوریکه در بررسی اولیه غلط املایی و علمی در کتاب دیده نمی شود. بهتر است مخاطب پس از یادگیری مطالب در کلاس درس و هم زمان با آن، از این کتاب استفاده کند. قبل از خرید اینترنتی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

هر چند بسیار سعی شده است درس نامه ها با نگاه آموزشی نوشته شوند اما نمی توانند جایگزین تدریس استاد باشند، بنابراین توصیه می شود برای استفاده بهتر از کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم ابتدا دانش آموزان درس را توسط دبیر خود در کلاس بیاموزند و سپس برای یادگیری بهتر و بیشتر و در بعضی موارد برای رفع اشکال های پیش آمده، از این کتاب استفاده کنند. توضیحات درس نامه ها ساده و روان هستند. توضیحات با لحنی صمیمی که به صورت پرسش و پاسخ بین استاد و دانش آموز صورت گرفته است، هم کتاب را از یکنواختی در می آورد و هم مطالب را با زبانی ساده تر بیان می کند.

عناوین هر فصل مطابق با عناوین کتاب درسی هستند و هر فصل کتاب درسی در این کتاب به 3 یا 4 درس تقسیم شده است. مطالب همگی در سطح کتاب درسی هستند و مطالب پیشرفته یا فراتر از پایه نهم در این کتاب دیده نمی شود که البته با توجه به هدف اصلی کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم خیلی سبز که تکمیل فرآیند آموزشی است، این امر چندان دور از انتظار نیست.

کتاب پوششی برای کتاب ریاضی نهم است و تمامی مطالب کتاب درسی در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته شده است. مثال های آموزشی خیلی خوب انتخاب شده اند و مخاطب را به درک بهتری از مطلب می رسانند. مطالب مهم تر که تحت عنوان «نکته» هستند، در کادری متفاوت بیان شده اند تا به وضوح مشخص باشند. همچنین برای مشخص شدن وجه تمایز نکات، «توجه» هایی نیز ارائه شده است تا مخاطب را از اشتباهات احتمالی دور کند.

مرز میان مباحث به خوبی مشخص شده است که این امر، این فرصت را در اختیار مخاطب قرار می دهد تا هم زمان با کلاس درس بتواند از این کتاب استفاده کند. با توجه به نهایی بودن آزمون پایه نهم، نوشتن درس نامه های کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی 9 ام به گونه ای است که در راستای برآورده شدن نیاز های دانش آموزان قرار گیرد و ذکر مثال هایی که منبع آن، آزمون های نهایی استان های گوناگون است، تاییدی بر این مورد می باشد.

مخاطب این کتاب تمامی دانش آموزان هستند و در واقع هر سطح دانش آموزی با هدف درک کامل مطالب کتاب درسی، می تواند با این کتاب ارتباط برقرار کند. درس نامه ها تمامی نکات لازم برای حل سوالات و تمارین را در اختیار مخاطب قرار می دهند و سوالی در کتاب دیده نشده است که دانش آموز برای حل آن به کتاب مکملی نیاز داشته باشد.

 تست (تمرین)

سوالات کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم به دو دسته تقسیم می شوند. بخش بزرگ این سوالات، تمرین های  تشریحی هستند که بر اساس تفکیک دروس تنظیم شده اند. این سوالات بلافاصله پس از درس نامه هر درس آورده شده اند که فرصت را در اختیار مخاطب قرار می دهند تا با استفاده از نکات درس نامه، بتوانند به این سوالات پاسخ دهند.

سوالات سطح بندی نشده اند و هر سطح سوالی در بین این تمرین ها دیده می شود. سوالات اولیه معمولا ساده ترند و بیشتر به ذهن مخاطب جهت می دهند تا بتواند سوالات بعدی را با آمادگی بیشتری حل کند. هر نوع طیف سوال در این قسمت دیده می شود، از سوالات جای خالی شروع می شوند و سپس به سراغ سوالات صحیح و غلط می روند.

سوالات تشریحی با پاسخ کوتاه و همچنین با توضیح و پاسخ بلند نیز در ادامه سوالات دیده می شوند. دانش آموز با هر سطح آموزشی به راحتی می تواند به سوالات این قسمت پاسخ دهد که البته با توجه به توضیحات درس نامه ها و این نکته که درس نامه ها طوری تنظیم شده اند تا بتوانند جواب گوی پاسخ به این سوالات باشند، حل تمامی سوالات کار سختی نخواهد بود.

در کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم خیلی سبز، تعداد سوال برای هر مبحث به اندازه کافی در نظر گرفته شده است به طوری که با حل این سوالات مخاطب به این اطمینان می رسد که به تمامی نکات درس نامه تسلط پیدا کرده است، همچنین در بین سوالات، سوالاتی از آزمون نهایی خرداد ماه برخی از استان های کشور جمع آوری شده است که با توجه به نهایی بودن آزمون پایه نهم این فرصت را به مخاطب می دهد تا با این آزمون ها آشنایی بیشتری پیدا کند. سوالات همگی در مسیر آزمون نهایی نوشته شده اند که این امر باعث شده است کتاب در تحقق هدف خود موفق تر باشد.

سوالات تستی در انتهای هر فصل آورده شده اند. در مقایسه با سوالات تشریحی و همچنین محتوای کتاب ماجراهای من و درسام ریاضی نهم خیلی سبز، تعداد این سوالات بسیار کم در نظر گرفته شده است و به طور میانگین هر فصل حداکثر شامل 20 سوال تستی است. بنابراین این کتاب نمی تواند مهارت تست زنی مخاطب را افزایش دهد و نمی تواند به عنوان یک منبع تست نیاز مخاطب خود را برطرف سازد. عدم وجود آزمون هر فصل به وضوح پیداست و بهتر است برای هر فصل نیز آزمون جداگانه ای در انتهای آن قرار گرفته شود تا مخاطب بدون اطلاع از موضوع بررسی شده به سوال جواب دهد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
علی باقری _ آرش کریمی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
232
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...