ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو

ریاضیات

از {{model.count}}
120,000
90,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو


چکیده

کتاب های سری سه بعدی نشرالگو برای تسلط به مفاهیم، حل تمرین و سپس حل پرسش های چهارگزینه ای برای تسلط هرچه بیشتر بر روی مطالب نوشته شده است. از این سری کتاب ها می توان برای آمادگی کنکور استفاده کرد، اما برای تسلط روی مباحث کنکوری بایستی به حل تست های متنوع و گوناگونی پرداخت.

فهرست این کتاب مواردی مثل نام فصول و شماره صفحه ی درس ها، تمرین ها، پرسش های چهار گزینه ای، پاسخ تست ها و تمرین ها را مشخص کرده است. در ابتدای هر فصل، متن درسنامه ی آن فصل قرار دارد. بعد از آن تمرین های تشریحی مربوط به آن و سپس پرسش های چهارگزینه ای آورده شده اند. در انتهای هر فصل هم پاسخ تمرین ها و تست ها آورده شده است.

لحن نوشتاری این مجموعه رسمی و خشک است. در این کتاب به تمامی وعده هایی که در مقدمه گفته شده است، در متن کتاب جامه عمل پوشانده شده است. در انتهای کتاب هم سوالات و هم پاسخ های مربوط به کنکور سال 1398 آورده شده است.

در ادامه به بررسی کتاب «ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو» نوشته «علیرضا علیپور» می پردازیم.

اولین موضوعی که در ظاهر کتاب به چشم می آید طراحی جلد کتاب است. طراحی جلد این کتاب بر مبنای بخش پذیری اعداد انجام شده است. بعد از این بحث، برگه های کاهی این کتاب سبب دل زدگی فرد از کتاب می شود. کتاب حاضر شکل و یا نمودار خاصی ندارد، با این وجود اشکالی که رسم شده اند کیفیت مطلوبی دارند.

استفاده از فونت های متنوع و همچنین استفاده از رنگ آبی در کنار رنگ مشکی باعث عدم یکنواختی کتاب شده است. صفحه آرایی این کتاب نسبت به سایر کتاب ها جذاب تر است و استفاده از طرح های گوناگون سبب زیبایی صفحات شده است.

با توجه به اینکه کتاب ریاضیات گسسته 12 سه بعدی تمامی اثبات ها و مثال های کتاب درسی (و حتی بیشتر از آن) را دربر دارد و همچنین پاسخ های کاملی را شامل می شود، حجم متناسب و معقولی داشته و در مقایسه با حجمی که دارد نمی توان غلط علمی و نگارشی خاصی را در آن پیدا کرد.

بهتر است از این مجموعه به عنوان منبع اول و برای آموزش اولیه درس گسسته استفاده شود، زیرا آموزش قدم به قدم، توجه و پایبندی به متن کتاب درسی و اثبات های آن، بررسی روابط و فرمول های مورد نیاز در تست های کنکور و سطح بالاتر و ارائه ی تمرین هایی برای تسلط به مطالب در دستور کار نگارش این کتاب قرار گرفته است. بهتر است که از کتاب حاضر در طول سال تحصیلی و همگام با کلاس های مدرسه استفاده شود. 

آموزش (درسنامه)

تمام متن درسنامه با زبانی روان و شیوا بیان و توضیحات کافی به زبان فارسی برای هر مبحث آورده شده است. با توجه به حجم توضیحات بالایی که این کتاب دارد، حجم آن مناسب است. اما این حجم تنها به خاطر توضیحات زیاد هر مطلب است، نه تعداد سوالات بالا.

درسنامه ی کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی اکثرا مطالب مربوط به کتاب هندسه 3 را پوشش میدهد. به عنوان مثال در معادلات انتخاب گل به ضریب و توان غیر 1 برای متغیرها، توجه چندانی در درسنامه نشده است. بعد از مطالعه ی درسنامه و برای افزایش درصد، تنها به حل تست های بیشتر نیاز هست.

مطالب درسنامه ی کتاب حاضر بر مبنای تمارین کتاب درسی و سوالات کنکور نوشته شده است. متن درسنامه ی این کتاب به صورت خبری آورده شده و بهتر است دانش آموزان ضعیف و یا متوسط برای درک بهتر مطالب از این مجموعه استفاده کنند، زیرا درسنامه های این کتاب، به مطالب عمق بخشیده و سعی کرده تا هر مطلب را به طور کامل و دقیق و موشکافانه بررسی و تحلیل کند.

برای یک دانش آموز ضعیف کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو میتواند یک انتخاب هوشمندانه باشد. توضیحات کافی و شروع مطالب از پایه و تمرین های ساده ای که برای شروع کار در نظر گرفته شده اند، سبب پیشرفت دانش آموز ضعیف می شود.

نویسنده در نگارش درسنامه به هیچ عنوان از مسیر و اهداف کنکور خارج نشده است و تمامی مطالب بیان شده در راستای مطالب کتاب درسی و کنکور سراسری بیان شده است. تست ها و تمرین های کتاب حاضر هوشمندانه انتخاب شده اند و چینش آنها نیز از ساده به دشوار بوده است. درسنامه های این کتاب برای پاسخگویی به تست ها و تمارین کافی هستند و در حقیقت درسنامه و تست های این کتاب کاملاً با هم منطبق می باشند.

 تست (تمرین)

برای فصل 2 (گراف) تعداد تست و تمرین های کمی در نظر گرفته شده است. با توجه به اهمیت این مبحث و تیپ سوالات زیادی که وجود دارد، بهتر بود به این فصل بیشتر توجه میشد. با این حال تست ها و تمرین هایی که در نظر گرفته شده اند چینش مناسبی دارند و از آسان به سخت چیده شده اند.

تست هایی که در کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو انتخاب شده اند، میکروطبقه بندی نیستند و همه ی تیپ تست های رایج را هم دربر نمی گیرند. به عنوان مثال در بحث تاریخ نگاری، تیپ برگشت (تاریخ های قبل از تاریخ بیان شده) یا در بحث ساخت مربع های لاتین با خانه های پر شده هم مدنظر قرار داده نشده است. اما به مباحثی مثل مربع های لاتین متعامد، بیش از حد توجه شده است.

در این کتاب تست های کنکور پوشش داده نشده است، ولی در انتهای کتاب تست های کنکور سال 98 آورده شده اند. اغلب تست ها و تمرین های این مجموعه بر مبنای ایده های موجود در تمرین های کتاب درسی مطرح شده اند به همین علت ایده ی جدید یا خلاقانه و حتی سطح بالاتر از کتاب درسی یا کنکور سراسری ندارد و از مسیر و هدف کنکور سراسری خارج نشده است.

توضیحات کامل و منحصر به فرد این کتاب، چه در متن درسنامه و چه در قسمت پاسخنامه باعث شده تا همه ی پاسخ ها قابل فهم و گویا باشند. در قسمت پاسخنامه در هر قسمتی که لازم بوده همه ی گزینه ها بررسی شده، اما نکته تستی و یادآوری در قسمت پاسخنامه گفته نشده است.

همچنین تمام سوالات به روش هایی که در درسنامه بیان شده، حل می شوند و در واقع درسنامه و پاسخنامه کاملاً منطبق هستند. متن تست ها و تمرین های کتاب ریاضیات گسسته دوازدهم سه بعدی نشر الگو بصورت خبری یا در برخی اوقات به صورت سوم شخص جمع آورده شده است.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
علیرضا علی‌پور
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
284
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...