ریاضیات تجربی جامع کنکور تخته سیاه

ریاضیات

از {{model.count}}
390,000
292,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور تخته سیاه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

ریاضیات تجربی جامع کنکور تخته سیاه


کتاب ریاضیات جامع تجربی از انتشارات تخته سیاه کتابی کاملا کنکوری ویژه داوطلبان رشته تجربی است. این کتاب شامل درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی است و همه کتاب های درسی ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم را پوشش می دهد. کل کتاب 10 فصل است که در فهرست هم فقط شماره فصل و صفحه آغازین آنها مشخص شده است. فصول کتاب به شکل تجمعی است، یعنی مثلا تمام ریاضیات پایه و تابع از هر سه کتاب ریاضی 10، 11 و 12 در یک فصل گرد آوری شده اند. لحن کتاب در سراسر کتاب محاوره ای و صمیمی است. یک کیوآرکد در روی جلد کتاب قرار گرفته است که با اسکن آن به سایت نویسنده وارد خواهید شد. در این سایت فیلم های آموزشی بعضی از فصول و تحلیل بعضی از آزمون های آزمایشی قرار گرفته اند. کتاب در مجموع دارای 3101 تست در حجم 876 صفحه است. در ادامه به بررسی کتاب ریاضی تجربی جامع تخته سیاه اثر بابک سادات می پردازیم.

کتاب ریاضیات جامع تجربی تخته سیاه دارای دو رنگ مکمل آبی و صورتی در کنار رنگ اصلی سیاه است. رنگ آبی در بخش درسنامه و رنگ صورتی در بخش پاسخنامه مورد استفاده قرار گرفته است. کاغذ مورد استفاده در کتاب سفید و مرغوب است. کیفیت رسم نمودارها معمولی است و برخی از نمودارها و اَشکال می توانستند بهتر رسم شوند. صفحه آرایی کتاب در بخش درسنامه نیز چندان خوب نیست و مثال ها و تست ها در کادر نیستند و این موضوع درسنامه را کمی شلوغ کرده است. کتاب با توجه به حجم 870 صفحه ای دارای وزن بالایی است و حمل و نقل آن کار ساده ای نیست. عکس روی جلد کتاب با نشان دادن مفاهیم ریاضی روی نمای داخلی گنبد مسجد جامع اصفهان می تواند جالب باشد. کتاب ریاضیات جامع تجربی دارای درسنامه هایی است که کامل هستند و البته در برخی فصول کم حجم ترند. این کتاب با داشتن 3041 تست در یک جلد 870 صفحه ای می تواند گزینه مناسبی با توجه به افزایش قیمت کاغذ و کتاب باشد. تعداد تست های بالا و حضور تست های کنکورهای قدیمی و جدید و آزمون های آزمایشی قلم چی و گزینه دو از مهم ترین ویژگی های کتاب هستند. با توجه به تعداد تست ها، دانش آموزان رشته تجربی از ابتدای سال دوازدهم باید این کتاب را مطالعه کنند. قبل از خرید اینترنتی کتاب ریاضیات تجربی جامع تخته سیاه ادامه مطلب را بخوانید.  

آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب ریاضی تجربی جامع کنکور تخته سیاه دارای بخش قابل توجهی از کتاب را دارد . با ورق زدن درسنامه ها خواهید دید که بدلیل تجمع مطالب در 10 فصل، در هر فصل با درسنامه هایی طولانی و کامل روبرو هستیم که امکان خواندن آنها در یک وعده میسر نیست. یکی از موارد قابل ذکر این است که تمام مطالب هندسه تحلیلی، معادلات، نامعادلات، تعیین علامت، تابع درجه دوم، اتحادها و عبارت های جبری، توان های گویا و خود تابع همگی در فصل 1 قرار دارند و این موضوع در فهرست هم ذکر نشده است. بنابراین پیدا کردن مطالب جزئی کار سختی بنظر می رسد. درسنامه به معنای واقعی کامل است و دارای مثال های تشریحی زیاد آموزشی است. همان طور که گفته شد کلی مثال آموزشی بعد از ارائه هر مطلب قرار گرفته اند که برای دانش آموزان ضعیف می تواند بسیار مفید باشد. البته در همه فصول حجم درسنامه یک دست نیست. مثلا تابع بسیار مفصل تر از مشتق و کاربرد مشتق است. همچنین فصل هندسه در بخش تالس و تشابه فقط 4 صفحه است. بعضی از درسنامه ها اصلا تست ندارند و بعضی از آنها تعداد کمی تست دارند که یکی از نقاط ضعف کتاب ریاضی تجربی کنکور تخته سیاه است. هر چند که مثال های تشریحی ساده و آموزشی در درسنامه می تواند اعتماد به نفس خواننده را افزایش دهد، ولی وجود تست های بیشتر با تیپ های گوناگون ، می تواند خواننده را برای رویارویی با تست ها بیشتر آماده کند.

پوشش مطالب در شرایط خوبی قرار دارد، ولی تعدادی از مطالب هم از قلم افتاده اند. مثلا در معادلات گویا هیچ مثالی از مسئله های سرعت نداریم. همچنین در بخش مشتق درباره مماس قائم و نقاط گوشه صحبتی نشده است. حد بی نهایت در بی نهایت و برخی روابط تکمیلی در اتحادهای مثلثاتی از سایر نقص های درسنامه اند. صحبت های مولف با خواننده و پیش بینی اشتباه های رایج دانش آموزان یکی از نقاط قوت درسنامه است که می تواند مطالعه کتاب ریاضیات تجربی تخته سیاه را برای دانش آموزان با پایه ضعیف تر دلچسب تر کند. برخی پراکندگی های درسنامه نیز قابل ذکر است. مثلا در میان بحث تعیین علامت تابع درجه دوم، رسم سهمی و روابط بین ریشه ها ذکر شده است و روابط بین ریشه ها مجددا در فصل جداگانه ای ذکر شده است. همچنین هندسه تحلیلی علاوه بر فصل اول در فصل پنجم (هندسه) هم آمده است. ترتیب مطالب در درسنامه بعضا به سلیقه نویسنده غیر علمی و متفاوت با ترتیب کتاب درسی است. مثلا درسنامه در فصل مشتق با مشتق گیری آغاز می شود و بدون ارائه تعریف مشتق، مثال هایی از مشتق چپ و راست هم بعد از آن حل شده است. همچنین در فصل اول، تابع چند جمله ای و یکنوا (که در کتاب ریاضی دوازدهم آمده) بعد از مفاهیم اولیه تابع مثل دامنه و … (که در کتاب ریاضی دهم آمده) قرار گرفته است. چند مورد از مباحثی که در چارچوب کتاب درسی نیستند، اشاره به خط قائم بر تابع، نامساوی مثلث در قدرمطلق و حدود مثلثاتی تقسیم بر چند جمله ای هستند که در کتاب نظام جدید جایی ندارند.  

تست (تمرین)

در کتاب ریاضی تجربی تخته سیاه، تست های هر فصل بعد از درسنامه آن قرار گرفته اند و دارای 3 بخش مجزا هستند: تست های کنکور، روتین و 100%. تست های روتین خود شامل تست های تالیفی، تست های برگرفته از تمرین های کتاب درسی و آزمون های آزمایشی گزینه دو و کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) هستند. تست های قرار گرفته در بخش 100% نیز به گفته مقدمه برای دانش آموزان با سطح بالاتر است. ترتیب تست ها در هر بخش چندان مطابق با درسنامه یا ساده به سخت نیست. حتی بعضی از بخش های درسنامه کلا تستی ندارند. مثلا در فصل اول درباره اتحادها و عبارتهای جبری صحبت شده، در حالیکه در میان تست های این فصل تستی از این مباحث وجود ندارد. همچنین در جایگیری تست ها گاهی اشتباهاتی دیده می شود. مثلا تست 66 با موضوع نامساوی مثلث در میان تست های نمودار تابع قرار گرفته و تست 78 با موضوع ترکیب توابع در میان تست های مفاهیم اولیه تابع آمده است. تست های بخش 100% که برای دانش آموزان قوی تر آمده اند همگی سخت نیستند و شاید برای تمرین بیشتر مناسب تر باشند.

کتاب ریاضی تجربی تخته سیاه در مجموع دارای 3041 تست است که برای یک کتاب تک جلدی عدد بسیار مناسبی است. توزیع تست ها هم در میان فصول مناسب است. پاسخنامه تشریحی تست ها معمولی است و نه خیلی مفصل است و نه خیلی کوتاه. بخش پاسخنامه دوستونه هستند. پوشش خیلی خوب بر روی تست های کنکور حتی از کنکورهای قدیمی، یکی از مهم ترین نقاط قوت تست ها است. با توجه به حضور تست های آزمون های آزمایشی گزینه دو و قلم چی پوشش خوبی روی تیپ های مهم تستی اتفاق افتاده است. 


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
بابک سادات
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
876
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...