کتاب درسی نگارش فارسی سوم دبستان

نگارش فارسی سوم

از {{model.count}}
80,000
70,000 تومان
13%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین ککتاب درسی نگارش فارسی سوم دبستان از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب درسی نگارش فارسیسوم دبستان

سال چاپ : 98 , 99 , 1400 ...

نوشتن یکی از مهارت‌های زبانی است که از طریق آن، شخص می‌تواند اندیشه‌ها، باورها، احساسات و تجربه‌های دیداری، شنیداری و خوانداری خویش را به نوشتار درآورد. مهارت نوشتن به نویسنده، این توانایی را می‌دهد تا در مورد مطالبی که می‌خواهد بنویسد، بیندیشد و نوشته‌های خود را پیرایش و ویرایش کند. نویسنده هرچه در به‌کارگیری هنجارهای نگارشی تواناتر باشد، مطلبی که می‌نویسد؛ منسجم‌تر خواهد بود و پیام او شفّاف و روشن به خواننده، انتقال خواهد یافت.

 کتاب نگارش به قلمرو نمادهای خطّی و نوشتاری زبان و به دیگر سخن، به پهنه‌ی مهارت‌های تولید مکتوب زبان می‌پردازد؛ یعنی در کتاب، دانش‌آموز، اطلاعات و معارف را از طریق متن درس‌ها و آموزه‌ها، دریافت می‌کند و این کار، سبب پرورش ذهن و زبان، گسترش دامنه‌ی واژگان و افزایش توانایی تفکّر و تحلیل دانش‌آموز می‌شود که در گفتار و بیان دیدگاه‌ها و حضور فعّال در کارهای گروهی و نقد و تحلیل شفاهی، قابل‌مشاهده و ارزشیابی است؛ امّا در کتاب نگارش، آموخته‌ها (مجموعه‌ی دیده‌ها، شنیده‌ها، خوانده‌ها و اندیشیده‌ها) در قالب نوشته، آشکار می‌شوند.

 آموزش نگارش در پایه‌ی سوم ابتدایی با بندنویسی آغاز می‌شود؛ زیرا شناخت بند و رعایت اجزای آن در نوشته، گام اصلی نگارش و انشاست، درواقع هدف این است که دانش‌آموز در پایان سال سوم ابتدایی بتواند یک بند منسجم بنویسد و نشانه‌های نگارشی را درست به کارگیرد. در کتاب نگارش، برای هر درس، صفحه‌ای با عنوان «نگارش» وجود دارد که به آموزش بندنویسی می‌پردازد.

 سرفصل‌های طرح‌شده در این کتاب به شرح زیر می‌باشد:

  • فصل اول: نهادها
  • فصل دوم: بهداشت
  • فصل سوم: اخلاق فردی - اجتماعی
  • فصل چهارم: راه زندگی
  • فصل پنجم: هنر و ادب
  • فصل ششم: ایران من
  • فصل هفتم: طبیعت

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
سال چاپ
98 , 99 , 1400 ...
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
ناشر
اداره‌ی کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...