حسابان یازدهم پیشرفته نردبام خیلی سبز

حسابان

از {{model.count}}
200,700
150,525 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب حسابان یازدهم پیشرفته نردبام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

حسابان یازدهم پیشرفته نردبام خیلی سبز


چکیده

مجموعه کتاب های نردبام محصول انتشارات خیلی سبز کتاب هایی با درسنامه های خلاصه و مروری و تست های با سطح بالا هستند و برچسب پیشرفته روی جلد کتاب موید همین مطلب است. کتاب نردبام حسابان یازدهم هم در همین راستا شامل درسنامه های کوتاه و تست هایی نسبتا سطح بالاست. فهرست کتاب عناوین پنج فصل کتاب حسابان 1 و شماره اولین صفحه فصل و پاسخنامه تست ها را شامل می شود. لحن کتاب رسمی و ساده است.

ترتیب قرارگیری فصول مشابه کتاب درسی است. هر فصل شامل چند درس است که آن هم مشابه کتاب درسی است. بعد از درسنامه هر درس، تست های آن آمده است و به همین ترتیب تا انتهای فصل جلو می رود و در انتهای فصل پاسخنامه تشریحی کل فصل قرار گرفته است. این کتاب در مجموع دارای 975 تست است و 348 صفحه دارد. در مقدمه اشاره شده که فصل ها دارای آزمون های پایان فصل هستند که البته خبری از آنها در کتاب نیست. در ادامه به بررسی کتاب حسابان یازدهم نردبام خیلی سبز نوشته حسین شفیع زاده، مهرداد کیوان و سید محمد صالح ارشاد می پردازیم.

رنگ مکمل سبزآبی در کنار رنگ اصلی مشکی مورد استفاده قرار گرفته است. سایز و فونت مورد استفاده خوب است و کیفیت چاپ و اشکال و نمودارها قابل قبول است. در بخش درسنامه صفحه آرایی کمی فشرده است و تنها بخشی که در کادر قرار گرفته است، تست های درسنامه است. فرمول ها، نکات و… در کادر نیستند و این موضوع کمی درسنامه را آشفته کرده است. قطع کتاب رحلی است و حجم 348 صفحه ای آن به حمل و نقل ساده آن کمک می کند. کاغذ استفاده شده در کتاب نیز سفید است.

حجم کتاب حسابان 11 ام پیشرفته نردبام خیلی سبز با توجه به درسنامه های خلاصه و حدود 1000 تستی که دارد منطقی است. غلط گیری کتاب بخوبی انجام شده است. روند ساده به سخت تست ها، درسنامه های خلاصه، پاسخنامه تشریحی کامل تست ها از مهم ترین ویژگی های کتاب هستند. با توجه به اینکه دانش آموزان سال یازدهم رشته ریاضی از این کتاب استفاده می کنند، باید در ابتدای سال تحصیلی از این کتاب موازی با تدریس معلم خود استفاده کنند. 

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب حسابان 11 نردبام خیلی فشرده و کوتاه اند. اگر مخاطب کتاب را دانش آموزان با سطح بالا در نظر بگیریم که قبلا موضوع را کامل یاد گرفته اند و حتی منبعی را قبل از این کتاب تمرین کرده باشند، می توان گفت تنها فلسفه وجود درسنامه، مروری سریع قبل از ورود به تست ها است. درسنامه ها کاملا سریع و سرراست سراغ موضوعات می روند، بنابراین حجم کمی دارند. مثلا بخش دنباله حسابی که از ریاضی دهم تکرار شده دارای درسنامه ای نیم صفحه ای است و بخش مجموع جملات آن هم که مربوط به حسابان یازدهم است کمتر از 2 صفحه حجم دارد. در درسنامه ها مثال تشریحی هم وجود دارد و پس از آن ها تعدادی تست که البته تعداد آنها هم خیلی زیاد نیست. البته عموما سطح مثال ها و تست های درسنامه متوسط هستند. ولی در مواردی هم سخت هستند. مثلا در بخش ضابطه تابع معکوس مثال های اولیه سخت هستند.

موردی که قابل ذکر است عدم یک دست بودن درسنامه ها در فصول متنوع نردبام حسابان یازدهم است. مثلا مثلثات درسنامه های کندتر و مفصل تری دارد و سرعت پیشروی مطالب در آن کمتر است. مثال و تست های بیشتری در درسنامه های آن ها می بینید. همچنین درسنامه هندسه مختصاتی کامل تر است. این موضوع کاملا در مقابل درسنامه های معادلات گنگ و گویا قرار دارد. مثلا در بخش معادلات گویا درسنامه ابدا توضیحی ندارد و با یک تست آغاز می شود و در آن درباره مستطیل و عدد طلایی هم صحبتی نشده است.

در مواردی هم ناهماهنگی هایی در درسنامه وجود دارد. مثلا اینکه در بخش تابع یک به یک از اینکه تابع اکیدا صعودی است، استفاده شده ولی این موضوع را دانش آموز در حسابان 12 ام یاد خواهد گرفت. همچنین در بخش نمودار توابع مثلثاتی به دوره تناوب آنها اشاره شده که این موضوع مربوط به حسابان دوازدهم است. به طور کلی درسنامه های کتاب حسابان یازدهم نردبام خیلی سبز کاملا مروری هستند و به عنوان منبع اول آموزش قابل استفاده نیستند. سطح آنها متوسط و بالاتر است و پوشش خوبی روی مطالب و نکات مهم و کنکوری دارند.

 تست (تمرین)

در کتاب حسابان 11 نردبام خیلی سبز، هر فصل به چندین درس تقسیم شده است و تست های هر درس هم مطابق با درسنامه ها با تیترهایی تقسیم بندی شده اند. در فاصله بین هر تیتر، تست ها تقریبا روند ساده به سخت دارند، هر چند که سطح بندی خاصی برای تست ها نوشته نشده است. تست های کنکور هم در لابه لای تست های تالیفی چیده شده اند و از تست های آزمون های آزمایشی خبری نیست.

در مورد تست ها این نکته قابل ذکر است که با وجود اینکه کتاب دارای عنوان پیشرفته است، همه تست های آن دشوار نیست و روند ساده به سخت با سرعتی کم جلو رفته، طوری که شاید حدود 30 درصد و حتی کمتر، سخت و کمی بالاتر از سطح متوسط کنکور هستند که در قسمت پایانی متمرکز شده اند. البته این تست ها هم عجیب و غریب نیستند و در سطح تست های سخت کنکور هستند. ایده های جدید و تست های نو در میان تست ها بخصوص تست های پایانی دیده می شوند.

پاسخنامه تشریحی تست ها هم در انتهای هر فصل آمده اند. توضیحات پاسخنامه جز نقاط قوت کتاب حسابان یازدهم پیشرفته خیلی سبز است که دارای توضیحات مبسوطی است و بعید است خواننده از خواندن آنها قانع نشود. برای بعضی از تست ها هم راه دوم هم در پاسخنامه گفته شده است. تعداد تست ها در مجموع 975 تاست که می تواند به عنوان اولین و تنها منبع تست زنی دانش آموزان سال یازدهم قابل استفاده باشد. توزیع تست ها در میان فصل ها هم منطقی است و فصل اول که حجیم ترین فصل است بیشترین تست را به خود اختصاص داده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
حسین شفیع زاده _ مهرداد کیوان _ سید محمد صالح ارشاد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
348
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...