جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد اول) نشرالگو

فیزیک

از {{model.count}}
240,000
180,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد اول) نشرالگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد اول) نشرالگو


چکیده

هدف از نوشته جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی نشر الگو در نخستین صفحه ی کتاب اینچنین بیان شده: «قابل استفاده برای دانش آموزان و داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه ها». این کتاب در دو جلد تألیف شده است، جلد اول شامل درسنامه و سوالات چهار گزینه ای می باشد و در جلد دوم پاسخنامه ی تشریحی تست ها قرار داده شده است. در فهرست کتاب شماره صفحه ی مربوط به جزئی ترین قسمت ها درج شده و دانش آموزان به هیچ عنوان دغدغه ی برای پیدا کردن مباحث را نخواهند داشت.

لحن درسنامه ها و سایر قسمت ها تقریباً صمیمی است. در این کتاب چند QR-Code وجود دارد، یک QR-Code در قسمت مقدمه وجود دارد که برای دانلود نسخه ی الکترونیکی جلد دوم (پاسخنامه) است که این کد سالم بوده و به درستی کار می کند، اما یکسری QR-Code نیز در ابتدای هر فصل مشخص شده که مربوط به فایل پاسخ تشریحی بازی با سوال می باشد، اما متاسفانه این کد ها کار نمی کنند.

در ادامه به بررسی کتاب جامع فیزیک پایه تجربی الگو نوشته امیر علی میری و رضا خالو می پردازیم.

کتاب فیزیک پایه تجربی الگو از نظر ظاهری کاملاً قابل قبول است و تمام پارامتر های ظاهری به خوبی رعایت شده اند. در این کتاب هم سایز و فونت نوشته های کتاب به خوبی انتخاب شده اند و هم از رنگ های مختلف و کاغذ با کیفیت در چاپ آن استفاده شده است، که این امر موجب می شود دانش آموزان هنگام مطالعه کسل نشوند. طرح روی جلد کتاب نیز در زیبا ترین و جذاب ترین حالت ممکن طراحی شده است.

حجم کتاب جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی با توجه به محتوایی که ارائه شده است خوب است و هیچ غلط املایی و علمی به چشم نمی خورد. جلد اول کتاب دارای حجم 480 صفحه و شامل 2,182 تست می باشد و حجم جلد دوم 436 صفحه می باشد.

استفاده از این کتاب فقط به دانش آموزانی که سطح علمی بالایی دارند و در سال های دهم و یازدهم مطالب را به خوبی آموزش دیده اند، پیشنهاد می شود. این عزیزان می توانند از این کتاب به عنوان منبع دوم (طبیعتاً منبع اوّل هر دانش آموزی باید جزوه دبیر یا درسنامه ای منسجم و دقیق باشد) استفاده کنند. زمان استفاده از این کتاب نیز در طی سال تحصیلی و همگام با دبیر مدرسه و یا آزمون های آزمایشی است. 

آموزش (درسنامه)

در کتاب جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی الگو به جز فصل اوّل سال دهم که شامل سه پنجره می باشد، بقیۀ فصل ها به پنج پنجره تقسیم شده اند و هر پنجره نیز به زیر مجموعه هایی به نام «نما» که دارای شماره و عنوان است، تقسیم شده است. در هر پنجره ابتدا درسنامۀ مختصری از آن مبحث قرار گرفته و سپس تست های مربوط به مبحث همان پنجره آورده شده است. به طور کلی، حجم درسنامه ها بخش کوچکی از حجم کتاب را به خود اختصاص داده اند و عمدۀ حجم کتاب به تست های گوناگون و متنوع اختصاص داده شده است.

دانش آموزان در هر درسنامه با یک خلاصه درس مفید و کاربردی رو به رو می شوند که در آن تمام نکات مربوط به آن مبحث درسی به همراه تست های مربوطه به صورت طبقه بندی شده در نماهای گوناگون قرار گرفته است. با توجه به این توضیحات می توان گفت دانش آموزانی که مطالب کتاب های فیزیک 1 و فیزیک 2 را به خوبی یاد نگرفته اند، نباید به سراغ استفاده از کتاب جامع فیزیک پایه تجربی الگو بیایند و به همین خاطر به دانش آموزانی که سطح علمی ضعیف و متوسط دارند، پیشنهاد می شود به دنبال کتاب هایی باشند که درسنامه های کامل تری دارند.

اما دانش آموزان قوی می توانند با مطالعۀ درسنامه های این کتاب مطالب را به سرعت مرور کرده و سپس به حل تست بپردازند و به این عزیزان نیز پیشنهاد می شود حتماً قبل از شروع کردن به حل تست ها، درسنامه را با دقت مطالعه کنند. دانش آموزانی که سطح علمی بالایی دارند، اینگونه می توانند به سرعت روی مباحث فیزیک دهم و یازدهم مسلط شده و برای آزمون های تستی و کنکور سراسری به آمادگی کافی برسند.

کتاب فیزیک پایه تجربی الگو تمام مطالب کتاب درسی پایه های دهم و یازدهم را بدون کم و کاست مرور کرده و در متن درسنامه ها، تست هایی در نظر گرفته شده که سرعت مرور مطالب را می افزاید. سطح علمی این تست ها نیز مناسب دانش آموزان قوی است و اکثر آنها تالیفی بوده و ایده های نو و جذاب دارند.

بعضی از تست هایی که در قسمت های متنوع کتاب قرار دارند، از مثال ها و یا تمارین کتاب درسی الهام گرفته شده اند. تست های موجود در درسنامه ها به خوبی و با دقت چیده شده اند و همواره سعی شده ساده بودن تست های ابتدایی و دشوار شدن تدریجی آن ها حفظ شود.

با توجه به تمام توضیحاتی که در رابطه با سطح علمی کتاب دو جلدی جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی الگو داده شد، لازم به ذکر است که هیچ مطلبی خارج از مسیر کنکور سراسری در این کتاب بیان نشده است.

 تست (تمرین)

تست های کتاب جامع فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی الگو، بخش مهم و اصلی این کتاب را تشکیل داده اند و شامل تست های کنکور، کنکور های آزمایشی و تالیفی هستند. ویژگی های این قسمت از کتاب عبارتند از:

  • در این کتاب دو سری تست وجود دارد، سری اول تست های میکروطبقه بندی هستند که در هر «نما» قرار داشته و از ساده به سخت چیده شده اند تا دانش آموزان بتوانند گام به گام سطح تسلط خود را روی مطالب ارتقا دهند.
    سری دوم تست ها نیز به صورت آزمونی است که در این قسمت تست ها از قسمت های گوناگون به صورت بهم ریخته قرار دارند. تست های سری دوم با عنوان های «پنجره های رو به رو» و «پنجره های تو در تو» ارائه شده اند.
  • پنجره های رو به رو بین هر دو پنجرۀ متوالی در یک بخش قرار گرفته اند و پنجره های تو در تو نیز در انتهای هر فصل قرار دارند.
  • معمولاً دانش آموزان در ابتدا بدون مطالعه درسنامه به سراغ حل تست ها می روند. اگر چنین کردید و در تست هایی دچار مشکل شدید، برای رجوع به درسنامه و یادگیری بهتر کافی است به سراغ همان شمارۀ «نما» در درسنامه بروید، اما این روند اصلاً پیشنهاد نمی شود و شایسته است ابتدا درسنامه را با دقت مطالعه کنید و سپس به سراغ حل تست ها بیایید.
  • برای دانش آموزانی که زمان کافی برای حل تمامی تست های هر پنجره را ندارند و می خواهند در یک بازۀ زمانی کوتاه تمام مطالب را مرور کنند، حدود %30 از تست ها با علامت «هواپیما» مشخص شده اند. با حل این تست ها سرعت جمع بندی مطالب تقریباً 3 برابر می شود و تمامی تیپ های سوال نیز بررسی می شوند.
  • در کنار برخی از تست ها نیز علامت «سُکان کشتی» ترسیم شده است، در پاسخ این تست ها، یک تست اضافی تحت عنوان «بازی با سوال» قرار دارد که شما با حل آن می توانید اطمینان پیدا کنید که تست مورد نظر را یاد گرفته اید. ایده و راه حل تستی که به عنوان بازی با سوال مطرح می شود بسیار شبیه به تست اصلی است و فقط پاسخنامۀ کلیدی آن بیان شده و برای مطالعۀ راه حل تشریحی اینگونه تست ها باید QR-Code ارائه شده در ابتدای فصل را اسکن کنید.
  • تعداد قابل توجهی از تست ها شامل ایده های نو هستند و برای خوانندگان بسیار جذاب خواهند بود و البته تعدادی از تست ها نیز بالاتر از کنکور سراسری هستند و دانش آموزان را برای سخت ترین آزمون ها آماده می سازند.

پاسخنامۀ تست ها در جلد دوم کتاب جامع فیزیک پایه تجربی الگو قرار دارد که دانش آموزان، هم می توانند نسخۀ چاپی را تهیه کنند و هم می توانند با استفاده از کد QR ارائه شده در قسمت مقدمه یا از طریق همین سایت، نسخۀ الکترونیک آن را به صورت رایگان دانلود کنند. پاسخنامۀ این کتاب در کاملترین و بهترین حالت ممکن نوشته شده؛ در این قسمت راه حل تمامی تست ها، گام به گام و با صبر و حوصلۀ زیاد توضیح داده شده است و هیچ ابهامی در ذهن خواننده باقی نمی ماند.

در قسمت پاسخ تست ها قسمتی وجود دارد به نام «خط فکری» که استراتژی حل مسئله در این قسمت بیان شده است، دانش آموزان اگر در مرحلۀ اوّل موفق نشدند تستی را حل کنند بهتر است، ابتدا خط فکری حل آن تست را مطالعه کرده و سپس تلاش کنند خودشان تست را حل کنند، اما اگر باز هم موفق به حل سوال نشدند پاسخ تشریحی را مطالعه کنند.

بعد از حل تشریحی و کامل تست، در آخر برخی تست ها برای سرعت بخشیدن به حل تست، راه های کوتاه با تکیه بر فیزیک و ریاضی ارائه شده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
رضا خالو _ امیرعلی میری
سال چاپ
‍1401
تعداد صفحات
480
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...