تست علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه

علوم و فنون ادبی

از {{model.count}}
310,000
232,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب تست علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه


چکیده

کتاب «علوم و فنون ادبی انتشارات مهروماه» با آموزش دقیق و بنیادی، کلیه مباحث درس علوم و فنون ادبی پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم را به صورت موضوعی پوشش می دهد. هدف از نوشتن این کتاب موفقیت دانش آموزان و داوطلبان کنکوری در آزمون های آزمایشی و کنکور سراسری است.

این کتاب در کنار ارائه خلاصه جامع و کاربردی در ابتدای هر درس از "مشاوره اول" بهره برده، که به داوطلبان چگونگی اساس مطالعه هر درس و تاثیر دروس هر فصل را می آموزد. کتاب علوم و فنون جامع مهروماه، با بیان نکات خاص کنکوری در قالب تیپ های مختلف سوالات، مباحث نسبتا فنی و دشوار «آرایه های ادبی» و «عروض و قافیه» را در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

در درسنامه این کتاب نحوه ورود به هر تست آموزش داده شده است و با یک طبقه بندی حرفه ای، سوالات تستی مشابه کنکوری را در کنار تست های سوپر حرفه ای طراحی کرده است. یکی دیگر از ویژگی منحصر به فرد این مجموعه، پاسخنامه ی تشریحی آن است، که در آن صرفاً به سوالات پاسخ داده نشده، بلکه در کنار پاسخ مختصر و جامع، به نحوه ی حل سریع تر سوالات و نقد تست ها نیز اشاره شده است.

درسنامه ی این کتاب به طور مفصل مطالب را موشکافی کرده و دانش آموزان با مطالعه آن می توانند سوالات خود را در هر مبحث برطرف کنند. انتهای کتاب از آزمون های جامع و تست های ترکیبی که حالت مروری و کنکوری دارند، استفاده شده و علاوه بر این، از ۳ آزمون جامع مطابق کنکور بهره برده تا دانش آموزان اواخر سال، خود را در معرض آزمایش بگذارند.

فهرست کتاب، درس های علوم و فنون هر پایه را جدا کرده و به هر کدام از موضوعات، یک بخش کتاب را اختصاص داده، تا دانش آموزان سردرگم بین مباحث سه پایه نشوند و در هر صفحه به طور خاص از رمزینه استفاده کنند، که این ویژگی در بخش عروض بسیار کاربرد دارد.

در ادامه به بررسی کتاب علوم و فنون ادبی جامع کنکور مهروماه اثر «امیر احسان میری», «رحیم میرعمادی» و «محمد رضا لمسه چی» می پردازیم.

جنس کاغذ به کار رفته در کتاب مرغوب بوده و فونت آن کامل و خواناست. از رنگ های مشکی، بنفش و خاکستری برای متن استفاده شده. در بخش عروض برای یاد گرفتن وزن شعر به صورت سمعی «شنیدن» و لذت بیش در دروس وزن شعر از، Code QR «رمزینه» استفاده شده است، که با اسکن آن داوطلبان و دانش آموزان حرفه ای تر، برای شنیدن موسیقی و وزن ها و یادگیری تست ها به توانایی تقطیع می رسند.

طراحی زیبای جلد کتاب به صورت کاریکاتوری می باشد، که از عوامل مهم جذابیت کتاب به شمار می آید. در طراحی هر صفحه سعی شده از رنگ های مختلف برای شماره بندی و طراحی سوالات استفاده شود.

از نقاط قوت این کتاب می توان به تعداد کافی تست های گوناگون ، درسنامه های جامع و قابل فهم که به ریز ترین نکات هم اشاره کرده اند و پاسخنامه تحلیلی و تشریحی برای کلیه سوالات در حجمی کامل و معقول نام برد. با توجه به اهمیت و ضریب بالای ادبیات اختصاصی کنکور، استفاده از کتاب حاضر می تواند به داوطلبان کنکور که می خواهند به رتبه های عالی دست یابند کمک زیادی کند. 

آموزش (درسنامه)

کتاب علوم و فنون ادبی انتشارات مهروماه، در برگیرنده تمامی نکات و مفاهیم مهم و ارزشمند درس علوم و فنون ادبی در قالب ۶۱۶ صفحه است. لحن کتاب، ساده و روان و البته در شروع هر بخش صمیمی است و خواننده را با خود همراه می کند. وجود جداول متعدد همراه با صفحه آرایی بی نقص این کتاب، هم چنین وجود کادرها و نکات متعدد، از جمله ویژگی های برتر کتاب حاضر به شمار می آید.

ویژگی دیگر این کتاب وجود تست های جامع و ترکیبی کنکوری است. از تست های موضوعی تا تست های ترکیبی و الفبایی که همه ی آن بر اساس چیدمان از متوسط به سخت چیده شده است و در درسنامه با طبقه بندی مطالب در کادرهای مختلف ، خواننده را از سردرگمی خارج می کند.

ارائه توضیحات کامل و دقیق درسنامه و تحلیل تمامی پرسش های موجود در پاسخنامه ی تشریحی قابل تقدیر است. در درسنامه ها، کتاب درسی به طور کامل پوشش داده شده و نکات مهم و ضروری برای پاسخ دادن به سوالات امتحانی و تست ها بیان شده است.

از طرفی استفاده از کادرهای مختلف شامل مشاوره، نکته و … برای تفهیم بیشتر دانش آموزان در نظیر خود، عالی است. درسنامه ی هر درس کتاب با قسمت مقدمه آغاز می شود. مقدمه بیانگر هدفی است که هر درس کتاب دنبال می کند و به ذهن دانش آموزان جهت می دهد.

پس از مقدمه به نکات خاص و مفید کتاب در قالب کادر یا نمودار اشاره شده و به طور کلی درسنامه کتاب بسیار جامع و کامل است و با زبانی قابل فهم و شیوا به کلیه فعالیت ها و سوالات تستی در کتاب پاسخ می دهد، که این امکان را به دانش آموزان می دهد تا با خیال راحت کتاب درسی خود را کنار بگذارند و فقط با مطالعه ی این کتاب به تسلط لازم و کافی برسند.

مباحث به صورت یک جا و موضوعی، به ساده ترین و دقیق ترین شکل ممکن با مثال های متعدد و مختلف از داخل و خارج کتاب های درسی آموزش داده شده است.

زنجیره ی ارتباطی بین دروس کامل لحاظ شده، زیرا الزام یادگیری یک آرایه، فراگیری آرایه های پیشین است. به عنوان مثال بین (تشبیه، استعاره، تشخیص، مجاز)، (سجع و موازنه و ترصیع)، (تضاد و تناقض نما) یا(ایهام و تناسب) و… چنین رابطه ای برقرار است.

در بخش های «مفهوم و قرابت معنایی» که یکی از مباحث با اهمیت در آزمون های آزمایشی کنکور سراسری به شمار می آید، یک مجموعه کامل و کافی از تست های مفهوم و قرابت معنایی آورده شده که تمام مفهوم های مهم موجود در کتاب های درسی علوم و فنون ادبی سال دهم، یازدهم و دوازدهم را به خوبی پوشش می دهد.

تست (تمرین)

پیش از آغاز سوالات چهار گزینه ای هر درس، یک قسمت به نام «دست گرمی» وجود دارد. این بخش دانش آموزان را برای پاسخگویی به تست های هر درس به خوبی یاری می کند. وجود مجموعا ۲۵۵۱ تست تألیفی و کنکوری به علاوه ۱۸ آزمون از تیپ های گوناگون ، بسیار مناسب برای به تسلط رسیدن در دروس علوم و فنون ادبی محسوب می شود.

تست های هر درس، کلیه نکات در متن کتاب آرایه ها، تاریخ ادبیات و اشعار، عروض و قافیه … را مورد بررسی قرار می دهد و دانش آموزان می توانند به خوبی میزان یادگیری خود را در هر درس بسنجند و اگر در مبحثی مشکل داشتند، با رجوع به بخش درسنامه، ابهامات خود را بر طرف کنند.

وجود تست های کنکور سراسری در این بخش، دانش آموزان را با سبک و سیاق سوالات کنکور سراسری و فضای آن آشنا می کند و باعث افزایش هر چه بیش تر اعتماد به نفس آنان در برابر کنکور سراسری می شود. علاوه بر این، وجود تست های "سوپر حرفه ای" موجب شده تا دانش آموزان با تیپ های متنوع سوالات چهار گزینه ای آشنا شوند و به طور مداوم یادگیری خود را بسنجند.

ساختار سوالات از متوسط به دشوار طراحی شده و در بخش های کلیات علوم و فنون ادبی و تاریخ ادبیات، خلاصه کامل و کاربردی از مباحث حفظی علوم و فنون بیان شده، که با خواندن آن دانش آموزان از خواندن هر خلاصه ای بی نیاز می شوند و در بخش های عروض و قافیه، آرایه های ادبی در مطالب به صورت یک جا و موضوعی با مثال های متعدد و مختلف از داخل و خارج کتاب های درسی همراه با مثال آموزش داده شده است .

تست ها و تمرین هایی که در کتاب علوم و فنون ادبی جامع کنکور انتشارات مهر و ماه آورده شده، هر موضوعی از کتاب درسی را به خوبی پوشش میدهد. تعداد تست هایی که در هر فصل آورده شده، با توجه به مطالب گفته شده در کتاب از تعداد مناسبی برخوردار است.

حتی در بعضی فصل ها که مطلب کتاب مفهومی تر و سخت تر است، از تعداد تست های بیشتری استفاده شده و به خوبی همه نکات در تست ها لحاظ شده است. ترتیب قرار گیری تست های پایان هر فصل، با ترتیب مطالب آموزشی گفته شده در درسنامه هماهنگ است.

همچنین طبقه بندی تست ها به طبقه بندی و عنوان بندی تست ها با توجه به عنوان های درسنامه باعث شده دانش آموزان بتوانند هر مطلبی را که از درسنامه مطالعه می کنند، تست های همان عنوان را زده و میزان تسلطشان را در آن موضوع به خوبی بررسی کنند.

تست های کتاب حاضر از انواع متنوعی بوده و شامل تست های ساده تا تست های نکته دار و ترکیبی که سخت تر هستند، می باشد. تست های پایان هر فصل شامل نمونه سوال های کنکور سراسری داخل و خارج و تعداد کمی سوال های کانون فرهنگی آموزش قلم چیمی باشند.

البته تست های تألیفی بیشترین حجم سوال های تستی پایان هر فصل را در برمی گیرد و گاهی در بین آنها سوال های خوب و با سطح دشواری بالا نیز دیده می شود. در بین تست های هر فصل تست های نکته دار و قابل توجه با علامت خاصی مشخص شده است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
محمدرضا لمسه‌چی _ سید امیر احسان میری _ سید رحیم میر عمادی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
620
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...