تست شیمی دوازدهم (تک جلدی) نشر الگو

شیمی

از {{model.count}}
290,000
217,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب تست شیمی دوازدهم (تک جلدی) نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست شیمی دوازدهم (تک جلدی) نشر الگو


چکیده

کتاب شیمی دوازدهم سری تست محصول نشر الگو با خلاصه های نکته محور شروع می شود و بعد تست ها و پاسخنامه تشریحی هستند، که در خلال آن ها باکس های «کلاس درس» در نقش درسنامه هستند. رسالت این کتاب، ارائه یک بانک تست با هدف آمادگی برای کنکور است.

فهرست کتاب اطلاعاتی به جز شماره صفحه هر فصل را در اختیار ما نمی گذارد. کدهای هوشمند صوتی QR-Code برای توضیح بیشتر بعضی تست های نکته دار در نقش مکمل هستند. چینش فصل ها و زیرفصل ها مطابق با اصول علمی کتاب است و لحن کتاب نیز رسمی است.

در ادامه به بررسی کتاب تست شیمی دوازدهم الگو نوشته مسعود جعفری و روح الله علیزاده می پردازیم.

طرح روی جلد کتاب شیمی 3 الگو، فرآیند (فابر و تولید آمونیاک) با عبور مخلوطی از N2 و H2 از طریق یک کاتالیزور آهن (ماشین) را نشان می دهد، که در ارتباط با فصل چهارم شیمی دوازدهم (تعادل و پیشرفت واکنش) است. کیفیت کاغذ، رسم نمودار و جداول نقصی ندارد، اما با توجه به حجم زیاد، احتمال جدا شدن صفحات کتاب از وسط وجود دارد.

کم بودن میزان کادر بندی و یک رنگ بودن کادرهای آموزشی و تست ها، رغبت مطالعه را از چشمان دانش آموز می گیرد و اگر تنوع رنگ ها بیشتر شود، کتاب نقص دیگری در طراحی ندارد.

کتاب شیمی دوازدهم الگو شامل 620 صفحه و 1,726 تست می باشد. در نگاه اول اهمیت همه مباحث یکسان است و دانش آموز باید تمام مباحث را تسلط داشته باشد، اما مباحث اصلی و مهم تر و حتی کم اهمیت قابل تشخیص نیستند و مخاطب باید از تعداد تست ها یا تعداد تست های کنکور علامت گذاری شده، پی ببرد که اول به سراغ کدام مبحث برود. البته بهتر بود در صفحه ی اول هر فصل که در مورد زیر موضوعات فصل صحبت می کند، به این موضوع اشاره می شد.

غلط املایی و نگارشی در کتاب دیده نشد و دانش آموزان میتوانند از اوایل سال دوازدهم به عنوان منبع اول از این کتاب استفاده کنند.

 آموزش (درسنامه)

خلاصه فصل ها در ابتدای آنها، نقطه تمایز اصلی کتاب شیمی 3 الگو هستند که برای مرور درس نامه کمک می کنند. بدون تعارف، کادرهای آموزشی همانند اسمشان یک «کلاس درس» هستند، زیرا انسجام ساختاری کتاب و تدریس را دارد و فقط مطالب مورد نیاز برای یادگیری را مطرح می کند، نه بیشتر، نه کمتر.

در صورت لزوم از سال های قبل نیز یادآوری می کند؛ مثلا در فراوان ترین اکسید در کره ی زمین، مستلزم این است که فراوانی هشت عنصر اصلی موجود در زمین یادآوری شود، پس کادر یادآوری از شیمی دهم آورده شده است. اما بعضی یادآوری ها مانند تشخیص مولکول های قطبی ناقطبی و ارتباط آن با ساختار لوییس اگر پیمانه شان پرتر می شد، اسم جامع بیشتر برازنده ی این کتاب می شد.

در بعضی درس نامه ها نیز یک جمع بندی جدولی وجود دارد دقیقا مانند آنچه دبیر در انتهای کلاس می گوید و مبحث را جمع بندی می کند، مثلا جدول سری الکتروشیمیایی یا جدول توضیحات سیلیس که بعد از توضیحات و مفاهیم اصلی همان مبحث و کلاس درس در جدولی جمع بندی می شود.

مخاطب درسنامه های کتاب شیمی دوازدهم تست الگو دانش آموز با هر سطحی میتواند باشد. درسنامه ها حد واسط و میانگینی از عمق دادن به مطلب و نکته وار بودن هستند، اما کفه ی سنگین تر آموزش عمیق و مفهومی است. مثال های حل شده درسنامه با اینکه کم هستند یا بعضی درسنامه ها مثال حل شده ندارند، ولی مناسبند و برحسب درجه ی سختی یا اهمیت مبحث چیده شده اند.

درسنامه ها نیمی از مطالب و نکات موجود در تست ها را در بر میگیرند و زدن تست های این کتاب به شدت توصیه می شود چرا که این کتاب در نقش اول، بانک تست است پس درسنامه ها مقدمه ای برای تست ها هستند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب شیمی دوازدهم الگو کنترل شده اند، به عنوان مثال تعداد تست های شمارشی به اندازه است و روال منطقی دارد. طراحی سوالات به گونه ای است که سطح آن ها به ترتیب به صورت ساده، متوسط و سخت می باشد و در پاسخ نامه نیز بر همین اساس به جهت سطح بندی، کنار تست ها A و B و C قابل مشاهده است.

شعبه ی اولی که تست های ترکیبی و کنکور مشاهده می شود، بعد از بعضی مباحث است. شعبه ی دوم بعد از تمام شدن فصل است، که آن ها در نیز همانند شعبه ی اول از بقیه سوالات با کادر تفکیک شده اند.

 سوالات علامت دار (برای مهم ترین سوالات) در  کمبود زمان و سطح دوم برای سطح بالاتر کمک می کنند تا دانش آموزان با توجه به سطح خود تست بزنند، اما سطح دوم اکثراً در سطح سوالات کنکور است و گاهی بالاتر می رود و ایده های جدید دارد. نکات زیادی در تصاویر کتاب های شیمی (هر سه پایه) مورد برداشت است.

تصویر محور بودن، بررسی دقیق و نکته برداری از تصاویر و طرح تست، از نکات مثبت کتاب شیمی 3 تست الگو است، اما با توجه به جامعیت این کتاب در تست ها، توقع این است که تصاویر مربوط به سلول سوختی هیدروژن تعداد تست بیشتری داشته باشد.

به جز فصل چهارم که پاسخ تشریحی ندارد، یعنی در کتاب به صورت چاپ شده نیست و با کد هوشمند در سایت انتشارات الگو قابل مشاهده است، در بررسی بقیه فصول پاسخنامه نقطه قوت است، زیرا نکات تکمیلی که در بررسی بقیه گزینه ها ارائه می شود، پیمانه ی ما پر و پرتر می شود.

اگر سوالات کنکور 1400 در کتاب دیده می شد و جایگزین کنکور سال 99 در انتهای کتاب قرار می گرفت و در تست ها بررسی و تحلیل می شد، نگاه دانش آموزان بیشتر و زودتر با  سبک و سیاق  کنکورهای دو سال اخیر آشنا می شد و از کنکورهای ساده سال های قبل فاصله می گرفت.

 خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
شهرام شاه‌پرویزی _ حسین شرانلو
سال چاپ
۱۴۰۱
تعداد صفحات
۶۲۰
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...