پرسش های چهار گزینه ای شیمی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز

شیمی دهم و یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
312,000
234,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای شیمی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای شیمی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز 

مقدمه

بسیاری از دانش آموزان با رسیدن به سال سرنوشت‌ساز دوازدهم به دنبال کتابی برای مطالعه، مرور و همچنین تقویت قدرت تست زنی خود در شیمی پایه یعنی دهم و یازدهم می‌روند. انتشارات خیلی سبز هم به همین منظور کتاب تست شیمی پایه را برای آمادگی دانش آموزان پایه دوازدهم برای کنکور سراسری تألیف کرده است. در ادامه به بررسی این کتاب می پردازیم.

چینش فصل‌ها به‌گونه‌ای است که ابتدا فصل‌های پایه‌ی دهم و سپس پایه یازدهم قرار دارد. هر فصل شامل تعدادی بخش است و هر بخش از درس‌نامه و تعدادی تست تشکیل‌ شده است. کتاب شیمی پایه خیلی سبز دارای 1391 تست و 588 صفحه می باشد. پاسخ‌های تشریحی در انتهای کتاب و بعد از آخرین فصل پایه یازدهم قرار داده‌ شده است. فهرست کتاب اطلاعاتی در مورد نام فصل‌ها و شماره صفحه بخش‌ها به ما می‌دهد و گفتار کتاب ترکیبی از صمیمی و رسمی هست. قبل از خرید اینترنتی شیمی پایه دهم و یازدهم تست خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 

آموزش (درسنامه)

هر بخش کتاب شیمی پایه خیلی سبز شامل سه قسمت آموزشی، سؤال‌ها و پاسخ‌های تشریحی است. قسمت‌های آموزشی هر بخش شامل درس‌نامه‌ها هستند که مطالب کتاب را در قالب مقدمه، توضیحات و جمع‌بندی بیان می‌کنند. در مقدمه مفاهیم  به‌صورت کلی بیان‌ شده سپس در قسمت توضیحات به همراه مثال‌های متعدد و نکات، بررسی و در آخر برای مرور و تکرار به‌صورت نمودارها و جداول جمع‌بندی می‌شوند. حجم درس‌نامه‌ها با توجه به مطالب کتاب درسی مناسب و برای تمامی دانش آموزان کنکوری قابل‌درک و فهم هستند.

درس‌نامه‌ها تمامی مطالب کتاب درسی را پوشش داده‌اند و تمرین‌های کتاب درسی به‌خصوص تمرین‌های دوره‌ای که در آخر هر فصل کتاب درسی قرار دارند در نوع نگارش آن‌ها نقش داشته‌اند و سؤالات کنکورهای سراسر سال‌های قبل به‌جز سال 99 به نوشتار درس‌نامه‌ها  جهت داده‌اند. درس‌نامه‌های کتاب شیمی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز برای همه دانش آموزان در تمامی سطوح مناسب هستند.

در درس‌نامه‌های این کتاب بیش‌تر سعی شده تا مطالب به‌صورت عمیق آموزش داده شوند تا اینکه مفاهیم به شکل آموزش نکته وار و تستی بیان شوند. درس‌نامه‌های این کتاب به شکلی است در آن از آوردن مطالب اضافی و بیهوده خودداری شده است و اصل مطالب که در قالب سه قسمت بیان‌ شده آورده شده‌اند که دانش آموزان ضعیف هم می‌توانند با این کتاب سطح علمی خود را بالا ببرند.

تست ها و سؤالات درس‌نامه‌ها در سطح مطلوبی قرار دارند و برای پاسخ‌گویی به تست ها مناسب هستند. با توجه به برگزاری کنکور سراسری سال 99 ما با عدم تأثیرپذیری درس‌نامه‌ها از این کنکور مواجه هستیم که امیدواریم این مشکل در چاپ‌های بعدی کتاب شیمی پایه خیلی سبز برطرف شود.

 

تست (تمرین)

در بخش‌های متنوع هر فصل پس از تمام شدن درس‌نامه‌ها، تست ها یا سؤالات مربوط به آن فصل قرار دارند. در پایان تست های هر فصل، تعدادی تست مشکل‌تر و جامع از کل فصل با نام “از هر دری سخنی” قرار دارند. تعداد تست ها با توجه به جامع بودن کتاب تست شیمی پایه دهم و یازدهم خیلی سبز مناسب و حتی در بعضی از بخش‌ها تعداد تست ها بیش ‌از حد کافی است. ترتیب تست ها با توجه به روند آموزشی کتاب‌های درسی دهم و یازدهم مناسب و به شکل میکرو طبقه‌بندی آورده شده‌اند.

در تألیف تست ها سعی شده تا تیپ‌های متنوع پوش داده شوند اما تست های کنکور سراسری سال 99 در بین تست ها دیده نمی‌شوند و ساختار و نوشتار تست ها الگوبرداری شده از کنکورهای سراسری 99 به قبل هستند. در بین تست ها سوالاتی با ایده‌های نو و جدید دیده نمی‌شوند و کم‌تر از تست هایی با سطح بالاتر از کنکورهای سراسری دیده می‌شوند. در نوشتار تست ها سعی شده تا تست ها از مسیر کنکور سراسری خارج نشوند و همه دانش آموزان در تمامی سطوح می‌توانند از کتاب شیمی پایه خیلی سبز استفاده کنند.

پس از تمام شدن سؤالات در انتهای هر فصل پاسخ‌های تشریحی قرار دارند. در پاسخ‌های تشریحی سعی شده تا تمامی گزینه‌های تست ها بررسی شوند و مسائل به دو روش تناسب و کسر تبدیل حل شوند. همچنین در بین پاسخ تست ها از عنوان هایی مانند نکته، نتیجه‌گیری، بچه‌ها مراقب باشین، پاورقی و سؤال و جواب برای یادگیری هر چه‌بهتر مطالب و تثبیت آن‌ها در ذهن دانش آموزان استفاده‌ شده است. بنابراین پاسخ‌های تشریحی سؤالات بسیار کامل و قابل‌ درک و فهم هستند و روش حل سؤالات در آن‌ها با روش‌هایی که در درس‌نامه‌ها بیان‌شده هماهنگی دارند.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب شیمی پایه خیلی سبز مانند سایر سری کتاب‌های جامع شیمی خیلی سبز هست و تنها تفاوت آن‌ها در رنگ به‌کاررفته در جلد است. سایز و فونت نوشته‌ها، صفحه‌آرایی، رسم نمودار و اشکال، تنوع رنگ‌های به‌کار رفته، گرافیک، طراحی جلد و کاغذ به‌کار رفته در کیفیت مطلوبی قرار دارند. از جذابیت‌های ظاهری کتاب می‌توان به‌عکس روی جلد و تنوع رنگ‌های به‌کار رفته در صفحات کتاب اشاره کرد.

 

جمع بندی

حجم کتاب شیمی پایه خیلی سبز با عنایت به مطالب کتاب درسی مطلوب است اما در بعضی بخش‌های فصول مختلف تعداد تست های به‌کار رفته بیش ‌از حد اندازه هستند. در این کتاب غلط‌های املایی و علمی وجود ندارد. از ویژگی‌های خاص این کتاب می‌توان به پاسخ‌های تشریحی اشاره کرد که با استفاده از عنوان‌های بیان‌ شده موجب تفهیم و تثبیت هر چه‌بهتر مطالب در ذهن دانش آموزان می‌شوند. استفاده از این کتاب به‌عنوان منبعی جامع برای تست و درس‌نامه پیشنهاد می‌شود و بهترین زمان برای استفاده از این کتاب تابستان قبل از کنکور و سال دوازدهم می‌باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مهدی براتی _ نیما سپهری _ یاسر عبداللهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
588
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...