تست شیمی دهم نشر الگو

شیمی

از {{model.count}}
205,000
153,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب تست شیمی دهم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

تست شیمی دهم نشر الگو


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب شیمی دهم تست نشر الگو آمادگی برای کنکور و هر آزمون آزمایشی تستی دیگر در پایه های دهم ریاضی و تجربی است. چیدمان فصل ها و زیرفصل ها منطلق بر اصول علمی کتاب درسی است. در فهرست کتاب فصلى تحت عنوان فصل صفر آورده شده که ترفند هاى محاسباتى در مسائل شیمى را بیان میکند. لحن کتاب نیز رسمی است.

 آموزش (درسنامه)

شیمى دهم کتابى است با مطالب زیاد که مفاهیم مهمى را مورد بحث قرار داده است. در کتاب شیمی دهم تست نشر الگو مطالب و نکات کتاب درسى در قالب قسمت هایى با عنوان کلاس درس البته در بخش پاسخ تشریحى با متنى روان بیان شده است تا دانش آموزان مطالب آموزشى را که جهت تست زدن نیاز دارند به طور کامل فرا گیرند. البته در برخی قسمت ها می شد توضیحات تکمیلى براى کامل کردن مطلب آورد. مثلاً در بخش افزایش سرعت خوردگى و زنگ زدن در محیط اسیدى می شد علت را از مطالب کتاب شیمی دوازدهم بیان کرد. علاوه بر این تعداد کافى مثال در کلاس هاى درس بیان شده است تا دانش اموزان بعد از مطالعه ى مطلب کلاس درس، این مثال ها را مورد بررسى قرار دهند. مثال ها کیفیت مناسبى جهت آموزش مطلب دارند.

در ابتداى هرفصل بخشى طراحى شده است که در آن تمام مطالب فصل به صورت خلاصه هاى جعبه اى و نمودارى بیان شده است. این بخش به دانش آموزان کمک می کند تا با مطالب مهم و مفهومى فصل و هدف گذاری کتاب آشنا شده و در نتیجه آموزش و یادگیرى فصل جدید براى آنها بسیار ساده و مناسب تر باشد. همچنین در فصل امتحانات، دانش آموزان میتوانند با مطالعه ى این بخش، مطالب کتاب را در زمان بسیار مناسب ترى مرور و بررسى کنند.

در انتهاى کلاس درس، جمع بندى مطالب آن کلاس درس به صورت نمودارى بیان شده است که مطالعه ى این جمع بندى ها براى یادآورى و تثبیت مطالب بسیار مفید خواهد بود. در بعضی از کلاس هاى درس، قسمت هایى تحت عنوان »براى فهم بیشتر« طراحى شده است که در این قسمت ها بعضی از مطالبى که خارج از کتاب درسى بوده ولى مرتبط با مطالب آن هستند و به یادگیرى دانش آموزان کمک میکنند، مورد بررسى قرار گرفته است.

حجم درسنامه ی کتاب شیمی دهم تست نشر الگو معقول است و از توضیحات اضافه و هجو خوددارى شده است. در نگارش درسنامه ها به تمارین، اشکال و نمودار هاى کتاب درسى توجه ویژه شده است. مخاطب درسنامه دانش آموز کلاس دهم با هر سطحى میباشد. اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستى را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، درسنامه در جایى وسط این بازه و کمى متمایل به آموزش عمقى قرار می گیرد (۶٠ درصد آموزش عمقى و ۴٠ درصد آموزش نکته وار). همانطور که گفته شد در فصل صفر پیش نیاز هاى محاسباتى آورده شده که بعضاً نکات جالبى در آن گفته شده است. خواندن این بخش به دانش آموزان با سطح ضعیف و متوسط توصیه می شود.

 تست (تمرین)

در قسمت تست هاى کتاب شیمی دهم تست نشر الگو تعداد زیادى سوال تألیفى در انواع تیپ شمارشى، جاى خالى، محاسباتى و… طراحى شده است تا همه ى مطالب و سوالات بیان شده در قسمت هاى متنوع کتاب را به طور کامل پوشش دهند و نکته ى مبهمى باقى نمانده باشد. همه ى شکل هاى کتاب درسی و خود را بیازمایید ها (با ذکر اینکه سوال مربوط به »خود را بیازمایید« صفحه ى مورد نظر است) در سوالات مورد استفاده قرار گرفته است و در سوال مربوطه مطلبى که شکل مورد نظر به آن اشاره داشته دقیقاً مورد بررسى قرار گرفته است. تست ها به شکل میکروطبقه بندى هستند. تیپ هاى متنوع تست و همچنین تست هاى کنکور سراسرى پوشش داده است.

طرح سوالات به گونه اى است که سطح آن ها به ترتیب به صورت ساده، متوسط و سخت مى باشند و در پاسخنامه ،سطح سوالات ساده، متوسط و دشوار به ترتیب با حروف A , B , C  نمایش داده شده است. یکى از مشکلات دانش آموزان در محاسبات است و در پاسخنامه براى بعضی از سوالات محاسباتى، عنوانى به نام »میانبر محاسباتى« استفاده شده است که در این قسمت ها از تکنیک هاى محاسباتى بهره گرفته شده است. جهت تسلط دانش آموزان بعد از دو یا سه زیرفصل، تعدادى سوال به صورت ترکیبى از مفاهیم این زیرفصل ها طراحى شده است. در انتهاى سوالات هر فصل تعدادى سوال ترکیبى طراحى شده است که پاسخ به این سوالات، نیاز به اشراف دانش آموزان به کل مطالب فصل دارد و توصیه میشود که بعد از مطالعه ى مطالب هر فصل، به این نوع سوالات ترکیبى پاسخ داده شود و پاسخ تشریحى آنها به خوبى مورد بررسى قرار گیرد.

در کتاب شیمی دهم تست نشر الگو براى دانش آموزانى که تمایل دارند با حل تعدادى تست در زمان کمتر، توانایى لازم براى شرکت در آزمون ها و امتحانات مدارس را کسب کنند، سوالاتى با علامت مخصوص طرح شده که اهمیت ویژه اى دارند. در انتهاى فصل، بخشى با عنوان »سوالات سطح دوم« طراحى شده است که در این بخش، تعدادى سوال دشوار قرار داده شده است تا نیاز دانش آموزانى را که تمایل به حل سوالاتى با سطح بالاتر دارند برطرف شود. پاسخ تشریحى تست ها کامل است و همه ی گزینه ها و عبارات نیز بررسى شده اند. همچنین کلمات کلیدى برجسته شده اند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مسعود جعفری _ مرتضی خوش‌کیش _ روح‌اله علیزاده _ حامد قربانی
سال چاپ
۱۴۰۱
تعداد صفحات
۴۱۶
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...