پرسش های چهار گزینه ای زمین شناسی یازدهم خیلی سبز

تست زمین شناسی یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
140,000
119,000 تومان
15%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پرسش های چهار گزینه ای زمین شناسی یازدهم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های چهار گزینه ای زمین شناسی یازدهم خیلی سبز


کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز در نگاه اول کتابی تالیف شده برای کنکور به نظر میرسد. این کتاب توضیحات جامع و خوبی دارد، اما چون سوالات تشریحی و نمونه سوال های امتحان نهایی درآن نیامده منبع کاملی برای امتحانات نهایی نیست. ویژگی های این کتاب مثل درسنامه جامع، سوال های تستی زیاد و پاسخنامه تشریحی, آن را منبع مناسبی برای کنکور نشان میدهد. چیدمان فصلها مطابق با روند علمی آموزش مطالب کتاب درسی طراحی شده است. فهرست کتاب شامل نام فصلها و صفحات هر فصل است. لحن کلی کتاب رسمی است، اما گاهی هم چند جمله ای با لحن غیر رسمی گفته شده و کتاب را دوست داشتنی تر کرده است.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز بسیار خوب نوشته شده است. درعین سادگی، مطالب مفهومی و بسیار جامع توضیح داده شده است. در این کتاب هر جا که لازم بوده برای جا انداختن مطالب، از توضیحات کاربردی و مثال های مناسب استفاده شده است. در درسنامه کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز هر جا که لازم بوده مطالب را کامل توضیح داده و حتی در برخی قسمتها برای قابل درک کردن متن کتاب درسی، مطالبی را مطرح کرده است که شاید مستقیما در کتاب درسی نیامده، اما توضیح آن مطالب به درک بهتر متن کتاب کمک خوبی کرده است (مثلا نکته صفحه 9 که به درک قانون دوم کپلر بسیار کمک می کند). این موضوع در درسنامه های کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز، مطالعه آن را برای آمادگی کنکور به کاری لذت بخش تبدیل کرده است. با نگاهی متفاوت به زمین شناسی و توضیحات و نکات خوبی که در مورد مطالب گفته شده، درس زمین شناسی را از حالت حفظی خارج کرده و با پیوند زدن مطالب به دنیای واقعی و زندگی روزمره باعث به خاطر سپاری بهتر مطالب کتاب شده است (مثلا در صفحه 86 ویژگیهای کادمیم و جیوه که با شکل بیماری ایتای ایتای و میناماتا آورده شده است).

درسنامه کاملا مطالب کتاب درسی را پوشش میدهد و نوع نگارش آن کتاب را برای کنکور کتابی قابل اعتنا و مفید کرده است. درسنامه کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز به شیوه ای بسیار حرفه ای در عین عمق بخشیدن به مطالب کتاب برای فهم بهتر, هر جا لازم بوده مطالب را به صورت نکته وار هم بیان کرده است. این کتاب به دلیل داشتن درسنامه ای مفهومی که به زبانی ساده بیان شده میتواند دانش آموزان ضعیف را هم در جهت درک بهتر درس زمین شناسی کمک کند. مثالها و تست های متن درسنامه کاملا به جا آورده شده و به ایجاد دید مناسب نسبت به سوال های کنکور درس زمین شناسی در دانش آموزان کمک میکند. درسنامه به خوبی تمام مطالب مفید برای کنکور را پوشش داده و دانش آموز را از مطالعه کتاب های دیگر بی نیاز می کند، یعنی میتوان گفت اگر دانش آموزی خوب به متن درسنامه کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز مسلط شود، نیاز به مطالعه کتابهای متنوع ندارد و فقط باید با حل تست های بیشتر تسلطش بر مطالب را افزایش دهد.

 تست (تمرین)

تست ها و تمرین هایی که در کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز آورده شده هر موضوع از کتاب درسی را به خوبی پوشش میدهد. تعداد تست هایی که درانتهای هر فصل آورده شده با توجه به مطالب گفته شده در کتاب از تعداد مناسبی برخوردار است. حتی در بعضی فصلها که مطلب کتاب مفهومی تر و دشوار تر است از تعداد تست های بیشتری استفاده شده و به خوبی همه نکات در تست ها لحاظ شده است. ترتیب قرار گیری تست های پایان هر فصل با ترتیب مطالب آموزشی گفته شده در درسنامه هماهنگ است. همچنین طبقه بندی تست ها به صورت میکرو طبقه بندی و عنوان بندی تست ها با توجه به عنوان های درسنامه باعث شده دانش آموز بتواند هر مطلبی را که از درسنامه مطالعه می کند، تست های همان عنوان را زده و میزان تسلطش را در آن موضوع به خوبی بررسی کند.

تست های کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز از انواع متنوع بوده و شامل تست های ساده تا تست های نکته دار و ترکیبی که سخت تر هستند، می باشد. تست های پایان هر فصل شامل نمونه سوال های کنکور سراسری داخل و خارج و تعداد کمتری سوال های کانون فرهنگی آموزش یا قلم چی می باشد. البته تست های تالیفی بیشترین حجم سوال های تستی پایان هر فصل را در برمی گیرد و گاهی در بین آنها سوال های خوب و با سطح دشواری بالا نیز دیده می شود. در بین تست های هر فصل تست های نکته دار و قابل توجه با علامت خاصی  مشخص شده است.

تست ها با وجود طیف گسترده از مسیر کنکور خارج نشده اند. تست های این کتاب چون شامل انواع متنوعی می باشند، می تواند برای دانش آموزان ضعیف و متوسط هم کمک کننده باشد و مورد استفاده قرار گیرد. پاسخ نامه تشریحی کتاب زمین شناسی یازدهم تست خیلی سبز به خوبی مطالب و نکات مطرح شده در تست ها را توضیح داده و با بررسی گزینه های نادرست در بعضی تست های  سخت تراز ارزش آموزشی خوبی برخوردار است. با یک نگاه کلی در این کتاب هماهنگی خوبی بین درسنامه و تست ها و پاسخ نامه تشریحی ایجاد شده است به طوریکه مطالعه دقیق آنها دانش آموز را به تسلط بالایی در درس زمین شناسی یازدهم می رساند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
حمید رضا میرعالیلو _ ریحانه شعبان زاده
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
192
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...