پاسخ های تشریحی فارسی جامع کنکور میکرو طبقه بندی (جلد دوم) گاج

پاسخنامه فارسی جامع گاج

از {{model.count}}
99,000
74,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی فارسی جامع کنکور میکرو طبقه بندی (جلد دوم) گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی فارسی جامع کنکور میکرو طبقه بندی (جلد دوم) گاج


چکیده

انتشارات گاج که در کتب های کنکوری خود خوش درخشیده، از این کتاب هم غافل نشده و در کتاب دو جلدی فارسی جامع کنکور میکرو با پوشش دادن سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم در مجموعاً بیست و هشت فصل، به ارائه درسنامه های مختصر و سوالات تستی کامل با زبان و لحن رسمی پرداخته است. دانش آموزان می توانند پس از پایان درسنامه هر درس، با تست های سراسری و تألیفی خود را بیازمایند . در بخش پایانی کتاب نیز پیوستی قرار دارد که انواع تیپ سوالات آرایه و املاء آورده شده است. جلد اول کتاب شامل درسنامه، سوالات تستی و پاسخنامه کلیدی و جلد دوم شامل پاسخنامه تشریحی تست ها است. در ادامه به بررسی کتاب فارسی جامع میکرو گاج به قلم امیر نجات شجاعی و مهدی نظری می پردازیم.

طراحی جلد کتاب فارسی جامع کنکور میکرو مثل تمامی میکروهای گاج، رنگ نقره ای دارد و فونت های انتخابی مناسب است و تنوع رنگی آنها به زیبایی کتاب افزوده است. در فهرست هم به این که کتاب از درخت تهیه نشده اشاره شده و این موضوع کیفیت کاغذهای معمولی و روزنامه ای کتاب را توجیه می کند. گرافیک خاصی در کتاب استفاده نشده و دو جلدی بودن کتاب و حجم و قطر آن، در دست داشتن و کار با آن را دشوار کرده است. جلد اول این کتاب دارای 665 صفحه و 3712 تست می باشد و جلد دوم آن دارای حجم 168 صفحه است.

میکرو های انتشارات گاج تقریباً کاندید همیشگی داوطلبان برای کتاب های جامع کنکوری اند و ادبیات فارسی این انتشارات هم از این قضیه جدا نیست. اما درسنامه ی نه چندان خوب و فراگیر، از جامع بودن این کتاب کاسته است. حجم کتاب کمی برای دوران جمع بندی زیاد است و توصیه می شود در طول سال به مطالعه این کتاب پرداخت. قبل از خرید اینترنتی کتاب فارسی جامع میکرو گاج ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

وقتی صحبت از کتاب جامع به عمل می آید، باید با کتابی فراگیر سر و کار داشت که هم در درسنامه قوی باشد هم در تست. هر پایه در کتاب فارسی جامع میکرو هشت فصل دارد و هر درس ابتدا به ارائه و توضیحات مختصری درباره آن درس پرداخته و سپس با طرح کردن سوالات تستی (شامل تست های سراسری و تالیفی) به سنجیدن دانش آموزان پرداخته است.

هر درسنامه ابتدا توضیحات اجمالی درباره درس، در سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری بیان دارد که دیدِ جامعی به دانش آموز می دهد. بخش بعدی درسنامه ابیات و عبارات مهم است که همانطور که از اسمش پیداست گزیده ای از متن دروس که حائز اهمیت اند را آورده و آن ها را شرح داده است. در بعضی دروس بخشی تحت عنوان «مهمان ناخوانده» آمده که بیانگر نکات الحاقی و اضافی است که گاهی نکات کارگاه متن پژوهی نیز در بعضی دروس دیده می شود.

معنی واژه ها بخشی دیگر از درسنامه است که در جدولی مرتب، لغات واژه نامه به انضمام لغات مهم متن درس آورده شده است. بخش بعدی املاء است. در این بخش لغات و واژگانی که از اهمیت املایی برخوردارند با تقسیم بندی لغات هم آوا، مشابه و تک املا دور هم جمع شده اند.

دستور زبان فارسی بخش بعدی درسنامه‌ی کتاب ادبیات فارسی جامع کنکور میکرو گاج است. نکات دستور زبان فارسی در جدولی تدریس شده تا دانش آموزان با مطالعه آن بتوانند پاسخ گوی سوالات باشند و  بلافاصله بعد از آن بخش آرایه های ادبی را می بینیم که به توضیح و تدریس آرایه ها پرداخته است و شامل معرفی تعدادی از آرایه هاست که مطابق با کتاب درسی است. بخش انتهایی درسنامه، تاریخ ادبیات است که شامل معرفی آثار، شخصیت ها و اطلاعات ادبی است.

 تست (تمرین)

بخش تست و سوال، نقطه ی عطف هر کتاب کمک آموزشی است که برای کنکور نوشته می شود. سوالات تستی فارسی جامع میکرو گاج شامل سوالات سراسری یا همان کنکوری است که مطابق با سرفصل های نظام جدید است و دارای سوالات تألیفی است که سه قلمرو زبانی، ادبی و فکری را شامل می شوند.

سوالات قلمرو زبانی تست هایی را طرح می کند که دانش آموز سطح سوادش را در مبحث املاء و لغت به صورت درس به درس بسنجد. قلمرو ادبی که دانش آموزان رابطه خوبی با آن دارند، تست های آرایه ها را بیان می کند. پوشش خوب و مناسب این تست ها خیال دانش آموزان را درباره آرایه های ادبی راحت می کند. نوبت به بخش قلمرو فکری می رسد که قرابت، معنا و مفهوم را در تست ها مطرح می کند و سوالات تاریخ ادبیات هم در این بخش به چشم می خورند.

در انتهای هر فصل از هر پایه آزمون های جمع بندی آورده شده اند که می تواند به تثبیت و یادگیری دانش آموزان کمک ویژه ای بکند. عنوانی به نام پیوست که قبلاً هم به آن اشاره شد انتهای جلد اول فارسی جامع کنکور میکرو گاج قرار دارد که آرایه های ادبی و املاء را در خود جا داده است. به این ترتیب که انواع تیپ های آرایه ها و املاء در این بخش مورد سوال قرار گرفته است تا خیال داوطلب را از شگردهای طراحان راحت کند.

پاسخنامه کلیدی در انتهای جلد اول کتاب میکرو فارسی جامع آورده شده است، اما در جلد دوم پاسخنامه تشریحی سوالات آورده شده است که با توجه به توضیحات و تحلیل گزینه های غلط می توان گفت پاسخنامه بسیار خوبی است و خود می تواند درسنامه ای برای داوطلبین کنکور سراسری باشد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
مهدی نظری _ امیر نجات‌شجاعی
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
192
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...