پاسخ های تشریحی خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت

پاسخنامه زیست شناسی 3 نشر دریافت

از {{model.count}}
95,000
71,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب زیست دوازدهم نشر دریافت از مجموعه کتاب های خط فکری آموزش نکات و مطالب کتاب درسی در قالب تست است و دانش‌آموزانی که می‌خواهند برای کنکور سراسری آماده شوند، می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. درسنامه در این کتاب دارای اهمیت کمتری بوده و بخش جداگانه‌ای به نام درسنامه برای کتاب در نظر گرفته نشده است و صرفاً کادرهایی که در هر فصل به رنگ مخصوصی هستند، در بخش پاسخنامه به‌عنوان درسنامه وجود دارند و به صورت پراکنده و در میان پاسخ سؤالات آورده شده اند. کتاب خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت شامل فصل ۵ تا ۸ کتاب درسی سال دوازدهم است. فهرست کتاب منطبق با کتاب درسی است و لحن کتاب کاملاً رسمی می‌باشد.

 آموزش (درسنامه)

همانطور که گفته شد کتاب خط فکری نشر دریافت یک منبع تست مناسب برای زیست 12 (فصول 5 تا 8) است. درسنامه دارای بخش جداگانه ای در کتاب نیست، بلکه مواردی که لازم بوده است در قالب درسنامه در پاسخنامه آورده است. درسنامه‌های قطعه قطعه شده که لابه‌لای پاسخ‌های تشریحی تست ها قرار دارند، فاقد هرگونه شکل رنگی و تنوع در رنگ و فونت و حتی لحن است. درسنامه ها در کادرهای رنگی آورده شده‌اند و مطالب در هر فصل تنها با دو رنگ نوشته شده‌اند که این دو رنگ در هر فصل متفاوت است. مثلاً در کل فصل 1 از رنگ آبی و مشکی و در فصل دوم از دو رنگ سبز و مشکی استفاده شده است. پس اگر به طراحی و گرافیک صفحات درسنامه اهمیت زیادی می‌دهید این درسنامه برای شما مناسب نمی‌باشد.

درسنامه‌ها موارد کلی را در برگرفته اند و در کتاب خط فکری زیست شناسی دوازدهم با درسنامه‌های همراه با نکات تستی و ترکیبی زیادی روبرو نیستیم. پس به دانش‌آموزانی که با توجه سطحشان در درس زیست شناسی 3 احساس می‌کنند که احتیاج به درسنامه‌ای جامع و کامل دارند یاهمراه تدریس اساتید خویش نیاز به بررسی یک درسنامه کامل و مفصل را دارند، توصیه می‌شود از این کتاب استفاده نکند. درواقع می‌توان گفت هدف اصلی این کتاب آموزش تست‌زنی به دانش آموزان است. اگر دانش‌آموزی با استفاده از درس‌نامه سایر کتاب‌ها و یا تسلط بر کتاب درسی فقط برای تست‌زنی از این کتاب استفاده کند، این کتاب برای او مفید خواهد بود.

در درسنامه‌های کتاب خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت به فعالیت‌های کتاب درسی و تمارین پاسخ داده نشده است. نمودارهای مقایسه‌ای در این درسنامه وجود ندارد . به علت پراکنده بودن درسنامه‌ها در بین پاسخ‌های تشریحی تست‌ها، می‌توان گفت استفاده از این درسنامه‌ها دشوار تر می‌باشد و حتی ممکن است برای تمرکز دانش آموزان اشکال ایجاد شود. با توجه به یکنواختی رنگ‌ها و طرح‌ها در این درسنامه‌ها  امکان خستگی برای دانش آموزان وجود دارد. همچنین در متن درسنامه از فونت و رنگ‌های متنوع برای جداسازی نکات از هم استفاده نشده که این موارد روی هم باعث می‌شود کارایی درسنامه برای دانش آموزان در یادگیری و به خاطر سپردن نکات کم شود . لحن استفاده شده در درسنامه نیز کاملاً رسمی است.

 تست (تمرین)

کتاب بانک تست زیست 12 نشر دریافت یک منبع مناسب برای تست زنی به حساب می‌آید. تست‌ها با توجه به گفتارهای کتاب درسی آورده شده است. در واقع می‌توان گفت تست ها به صورت میکرو طبقه‌بندی آورده شده اند. تعداد تست ها برای هر مبحث مناسب است. سعی شده است تست های مختلف و متنوع برای دانش آموزان در این کتاب باشد به طوری که با مطالعه این کتاب و پاسخ‌های تشریحی، دانش آموزان می‌توانند به خوبی توانایی خود را در تست‌زنی افزایش دهند. در میان تست ها سوالاتی وجود دارد که نشان می‌دهد نویسنده سعی داشته است ایده‌های نو و جالبی را در تست ها مطرح کند.

تمامی تست های کتاب خط فکری زیست شناسی دوازدهم نشر دریافت تألیفی نمی‌باشند، بلکه از تست های کنکور سراسری نیز در میان سؤالات استفاده شده است. آوردن درسنامه‌ها در کنار پاسخنامه با اینکه نمی‌تواند درسنامه‌ای جامع و کاملی را برای این کتاب فراهم آورد، اما پاسخنامه جامع و نسبتاً مناسبی را برای دانش آموزان به وجود آورده است. یعنی دانش‌آموزانی که فقط به عنوان منبع تست از این کتاب استفاده می‌کنند، می‌توانند از درسنامه‌ها که در پاسخنامه آورده شده است، نیز برای یادآوری مطالب مهم و ضروری استفاده کنند.

می‌توان گفت پاسخ‌های تشریحی در کتاب خط فکری زیست دوازدهم نشر دریافت واقعاً به بررسی تمام نکات تست ها پرداخته است و سعی داشته در کنار پاسخ دادن به سؤالات، مطالب اصلی و مهم را نیز برای دانش آموزان مرور کند. ایرادی که در پاسخنامه این کتاب به چشم می‌خورد مشخص نبودن سطح سؤالات در پاسخنامه است. این مسئله باعث می‌شود که دانش‌آموزان نتوانند تحلیل مناسبی از سطح خود از مطالب داشته باشند. در پاسخنامه از شکل‌های =متنوع و توضیحات اضافه استفاده شده است. بعضی از سؤالات دشوار تر از سایر سؤالات هستند و می‌توان گفت که حتی نسبت به تست های کنکور سراسری نیز از سطح بالاتری برخوردارند.

ظاهر کتاب

برای تست ها و پاسخ‌های تشریحی در بانک تست زیست دوازدهم نشر دریافت همگی از یک فونت استفاده شده است. طراحی جلد همراه با عکس نویسنده می‌باشد و طراحی گرافیک صفحات کتاب نیز ساده می باشد. برای هر فصل از یک رنگ متمایز برای حاشیه صفحات و رنگ کادر درسنامه‌ها استفاده شده است. از رنگ های آبی، سبز، قرمز و بنفش در حاشیه استفاده شده است. در نسخه تحلیل شده، ایرادی در رنگ‌بندی حاشیه‌ها وجود دارد و آن این است که به جای اینکه مثلاً رنگ سبز از ابتدای فصل ۶ به کار گرفته شود کمی از فصل ۵ هم به اشتباه سبز شده.

 جمع بندی

کتاب بانک تست زیست 12 نشر دریافت فصل‌های ۵ تا ۸ کتاب درسی را در برگرفته است. حجم کتاب، نسبتاً کم و مناسب است. ویراستاری علمی کتاب به درستی انجام شده، اما همان‌طور که پیشتر گفته شد ایرادی در گرافیک کتاب وجود دارد که باید تصحیح شود. این کتاب به دلیل تست های زیادی که دارد به عنوان یک منبع تست در طول سال تحصیلی توصیه می‌شود. یعنی زمانی که اساتید در کلاس درس به تدریس فصول می‌پردازند، دانش آموزان می‌توانند برای سنجش یادگیری خود از این کتاب استفاده کنند. اما توصیه می‌شود دانش‌آموزانی که به دنبال کتابی برای تکمیل تدریس اساتید خویش و یا کتابی با درسنامه کامل و جامع می‌گردند از این کتاب استفاده نکنند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
علی محمد عمارلو
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
303
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...