پاسخنامه فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد دوم) خیلی سبز

پاسخنامه فیزیک پایه تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
295,000
221,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخنامه فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد دوم) خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخنامه فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی (جلد دوم) خیلی سبز

مقدمه

هدف از نوشتن کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز آماده سازی دانش آموزان برای کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی می باشد. این کتاب هفت فصل دارد که فصل های 1 تا 4 مربوط به کتاب فیزیک دهم و فصل های 5 تا 7 دارای فصل های کتاب فیزیک یازدهم می باشد. در فهرست این کتاب نام فصل ها و شماره صفحه ی مربوط به بخش های هر فصل آورده شده است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک پایه خیلی سبز می پردازیم.

لحن کلی این کتاب صمیمی می باشد. کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز دو جلدی می باشد، در جلد اول سوالات تستی قرار دارد و در جلد دوم ابتدا درسنامه ی مربوط به هر مبحث قرار داده شده و سپس پاسخ تشریحی مربوط به سوالات آن مبحث بیان شده است. به طور مثال در فصل چهارم این کتاب (دما و گرما) ابتدا درسنامه ی مربوط به مفاهیم اولیه و مقیاس های دما آورده شده و سپس پاسخ سوالات این قسمت قرار داده شده می باشد. نویسندگان به تمامی وعده های بیان شده در متن مقدمه عمل کرده اند. تعداد تست های این کتاب 2759 تا است. جلد اول 296 صفحه و جلد دوم 562 صفحه است. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک پایه خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه ی کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز در جلد دوم قرار گرفته است. لحن درسنامه این کتاب صمیمی می باشد و نویسندگان با بیانی شیوا مفاهیم را از بنیادی ترین قسمت ها شروع به آموزش کرده اند. با توجه به اینکه تمامی مفاهیم کتاب درسی بسیار دقیق و عمیق آموزش داده شده اند و نویسندگان از بیان نکته وار و خلاصه گویی در تمامی بخش های متنوع اجتناب کرده اند، حجم درسنامه کمی زیاد شده است، اما میتوان گفت دانش آموزان ضعیف و متوسط میتوانند با مطالعه ی درسنامه های گوناگون بیشترین بهره را از این کتاب ببرند. درسنامه های کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز کاملا منطبق بر کتاب درسی می باشد و سعی شده است از مسائل و تمارین کتاب درسی نیز الهام گرفته شود.

در متن درسنامه ها، مثال هایی برای آشنایی بیشتر دانش آموزان با روش حل مسائل آن قسمت قرار داده شده است، که این مثال ها اکثرا تالیفی می باشند. این مثال ها بسیار خوب تالیف شده اند و دانش آموزان ضعیف می توانند با مطالعه ی درسنامه ی هر بخش و حل مثال مربوطه، روش حل سوالات آن بخش را به راحتی بفهمند. در اکثر قسمت ها نویسندگان منطبق بر کتاب درسی و طبق عملکرد کنکور 98 حرکت کرده اند اما در بعضی قسمت ها نیز روند درسنامه کمی با عملکرد کتاب درسی نظام جدید متفاوت است. به طور مثال در کتاب درسی نظام جدید هیچ اشاره ای به بالابرهای هیدرولیکی نشده است اما در صفحه ی 144 کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز خلاصه ای از نکات مربوط به بالابرها بیان گردیده است.

قالب کلی جلد دوم کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز به این صورت است که هر فصل به بخش های متنوع و هر بخش به درس های متفاوت تقسیم بندی شده است به طور مثال فصل سوم کتاب درسی سال دهم (ویژگی های فیزیکی مواد) به بخش های ماده و ویژگی هایش، فشار، اصل پاسکال در مایع ساکن، اصل هم فشاری نقاط هم تراز، نیروی شناوری و ارشمیدس تقسیم شده است. همچنین بخش فشار به درس های فشار در جامد ها، فشار در شاره های ساکن و فشار در گازها تقسیم شده است. پس از پایان متن درسنامه ی هر درس پاسخ نامه ی تشریحی سوالات مربوط به آن درس که در جلد اول قرار دارند، بیان شده است.

 تست (تمرین)

تست های کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز در جلد اول قرار دارند. نویسندگان این تست ها را به صورت میکروطبقه بندی و از ساده به سخت چیده اند. تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر بخش مناسب و کافی می باشد. بخش عمده ی تست های این جلد، تالیفی می باشد اما از سوالات کنکورهای سراسری سال های اخیر و حتی دهه 80 نیز استفاده شده است. البته بهتر بود از سوالات آزمون های آزمایشی (مثل قلم چی، گزینه 2 و سنجش) نیز استفاده می شد. یکی از ویژگی های جدید و منحصر به فرد کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز بیان برخی از مهارت های ریاضی، که دانش آموزان در حل سوالات فیزیک به آن ها نیاز دارند (از قبیل نسبت ها، درصد تغییرات و نسبت های مهم هندسی) در قالب درسنامه ای خلاصه در ابتدای این کتاب می باشد. دانش آموزان با مطالعه و یادگیری این مهارت های مهم در حل مسائل فیزیک میتوانند موفق تر عمل کنند.

در هر بخش سوالات به گونه ای انتخاب شده اند که تمامی تیپ های متنوع را شامل می شوند. از ویژگی های دیگر کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز می توان به مشخص کردن سوالات مهم برای مرور و جمع بندی سریع اشاره کرد (در هر تیپ سوال، تعدادی تست با رنگ آبی مشخص شده اند). ترتیب تست ها به لحاظ آموزشی مطابق با درسنامه ها و کتاب درسی می باشد. هر فصل این کتاب به بخش های متنوعی تقسیم شده است و در پایان هر بخش تعدادی سوال به عنوان آزمونک مربوطه قرار گرفته است (به عنوان مثال فصل دوم (کار، انرژی و توان) به سه بخش مفاهیم کار و انرژی مکانیکی، ارتباط بین کار و انرژی، توان و بازده تقسیم شده است) و پس از تمام شدن سوالات طبقه بندی شده ی هر فصل، یک آزمون جامع قرار داده شده است که دانش آموزان می توانند با حل این سوالات کل فصل را مرور و جمع بندی نمایند. در انتهای هر فصل برای دانش آموزان قوی سوالاتی بالاتر از سطح کتاب تحت عنوان سری Z قرار داده شده است. از این رو می توان گفت مخاطب جلد اول این کتاب تمامی داوطلبان کنکور می باشند.

در انتهای جلد اول کتاب فیزیک پایه دهم و یازدهم تجربی تست خیلی سبز، پاسخنامه ی کلیدی قرار دارد و برای مشاهده ی پاسخ نامه ی تشریحی دانش آموزان باید به جلد دوم مراجعه کنند. پاسخ نامه ی تست ها کاملا تشریحی نوشته شده است و از بیان هر گونه نکته ی تستی و راه حل میان بر اجتناب شده است. به همین خاطر برای تمامی دانش آموزان ساده و قابل فهم می باشد. برای سوالات مفهومی که نیاز به بررسی تمامی گزینه ها می باشد نویسندگان در پاسخ نامه همه ی گزینه های سوال را بررسی کرده اند. روش حل سوالات کاملا منطبق بر آموزش های درسنامه می باشد.

 

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
ایمان سلیمان زاده _ پگاه اسدی _ جمال خم خاجی _ رضا سبز میدانی _ نوید شاهی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
520
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...