پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم ریاضی میکروطبقه بندی(جلد دوم)گاج

پاسخنامه فیزیک دوازدهم گاج

از {{model.count}}
305,000
228,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم ریاضی میکروطبقه بندی(جلد دوم)گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم تجربی میکروطبقه بندی(جلد دوم)گاج


درس فیزیک یکی از مهم‌ترین دروس اختصاصی موجود در کنکور رشتهٔ تجربی است. به همین جهت، یادگیری کامل و عمیق تمامی مطالب این درس دارای اهمیّت بالایی است. از آنجا که ۴۳ درصد سؤالات درس فیزیک در کنکور رشتهٔ تجربی مربوط به مباحث فیزیک پایهٔ دوازدهم می‌شود، لازم است دانش‌آموزان به طر خاص وقت زیادی برای یادگیری مباحث فیزیک این پایه و افزایش تسلط خود جهت حل سریع و درست تست‌های آن بگذارند. به همین دلیل دسترسی به یک کتاب مناسب که مجموعهٔ کاملی از تست‌های مربوط به مباحث فیزیک پایهٔ دوازدهم را ارائه کند، در اولویت‌های اساسی دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری و یا آزمون‌های آزمایشی قرار دارد. جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ از مجموعه کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی انتشارات بین‌المللی گاج با ارائهٔ یک مجموعهٔ کامل و جامع از تست‌های فیزیک دوازدهم یک مکمل بی‌نقص برای کتاب درسی و جزوات دبیران بوده و به دانش‌آموزان با هر سطحی کمک می‌کند یادگیری خود را عمیق‌تر کرده و مهارت خود در پاسخدهی صحیح و سریع به تست‌های مربوط به مباحث فیزیک دوازدهم را تا حد ممکن تقویت نمایند. این کتاب به نوشته ی بهروز نادری نژاد، علیرضا ایدلخانی، سعید احمدی و محمد آهنگر یک بانک تست کامل و کاربردی برای فیزیک دهم ارائه کرده است؛ به گونه‌ای که دانش‌آموزان با مطالعه و حل سؤالات این کتاب از دیگر کتاب‌های کمک آموزشی فیزیک دوازدهم بی‌نیاز می‌شوند. پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات این کتاب نیز در جلد اول ارائه شده است.

ویژگی‌های کلی جلد دوم کتاب میکرو فیزیک دوازدهم تجربی گاج ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱

 این کتاب در دو جلد ارائه می‌شود که جلد دوم آن به طور خاص به تست‌ها و پاسخنامهٔ تستی اختصاص یافته است و پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات در جلد اول ارائه شده است. کلیدی‌ترین ویژگی جلد دوم این کتاب تنوع و کیفیت بالای سؤالات آن است. این کتاب با ۳۰۳ صفحه در کل دارای ۲۲۹۴ تست است که از این تعداد ۱۲۷، ۶۱۳، ۴۵۷، ۷۴۶ و ۳۵۱ به ترتیب مربوط به آزمون‌های فصل به فصل، فصل اول، دوم، سوم و چهارم کتاب درسی است. در این کتاب هم برای مفاهیم کتاب درسی، هم مسائل محاسباتی و هم راهبردهای خلاقانه، تست‌هایی مکمل تست‌های کنکوری مطرح شده است. این کتاب هر فصل از کتاب درسی فیزیک پایهٔ دوازدهم را به چندین بخش کوچک‌تر تقسیم کرده و با رویکردی مطابق نظام جدید آموزشی و متناسب با سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر تعدادی تست تألیفی و کنکوری از هر موضوع ارائه کرده است. دانش‌آموزانی که بتوانند به تسلط کاملی بر مطالب مذکور در این کتاب برسند، می‌توانند از پاسخ‌دهی بی‌نقص خود به سؤالات کنکور اطمینان حاصل نمایند. این کتاب همچنین توضیحات تکمیلی مربوط به تست‌ها را با فونت و رنگی متفاوت از سایر متون کتاب و همچنین با بیانی صمیمی نوشته است. یکی دیگر از ویژگی‌های خوب این کتاب نیز توضیح کامل بخش‌های متنوع موجود در کتاب به همراه بهترین روش استفاده از کتاب به ترتیب در بخش‌های «مقدمهٔ مؤلفان» و «راهنمای شیوهٔ مطالعهٔ کتاب (درخواست مؤلفین از دانش‌آموزان)» در ابتدای کتاب است. همچنین از دیگر ویژگی‌های خوب کتاب می‌توان به استفاده از رنگ آبی و خاکستری در کنار رنگ مشکی اشاره نمود که از خسته شدن زودهنگام چشمان دانش‌آموزان جلوگیری می‌کند. این کتب از نظر میزان دشواری نیز تست‌های مختلفی ارائه کرده است. این کتاب تست‌های هر فصل را به دو دستهٔ کلی تقسیم کرده است. تست‌های دستهٔ اول با هدف افزایش تسلط نسبی دانش‌آموزان ارائه شده است و تست‌های دستهٔ دوم با عنوان «یک قدم تا ۱۰۰» با هدف عمیق‌تر کردن یادگیری دانش‌آموزان و بالا بردن هرچه بیشتر توانایی آن‌ها در پاسخدهی درست و سریع به سؤالات ارائه شده است. در انتهای کتاب نیز در بخشی با عنوان «آزمون‌های فصل به فصل» از هر فصل کتاب درسی دو آزمون جامع از مطالب کل فصل قرار داده شده است تا دانش‌آموزان بتوانند با حل این آزمون‌ها پس از مطالعهٔ هر کامل هر فصل از دانش خود در آن فصل اطمینان حاصل فرمایند.

منبع تست‌های جلد دوم کتاب میکرو فیزیک دوازدهم تجربی گاج ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱

تست‌های این کتاب را از لحاظ منبع و نوع می‌توان به هشت دستهٔ تست‌های کنکورهای سراسری (کاملاً مشابه یا با کمی تغییر)، تست‌های برگرفته از کتاب درسی، تست‌های برگرفته از امتحانات کشوری، تست‌های تألیفی، تست‌های منتخب کنکورهای آزاد (M. K. A)، تست‌های مکمل مفهومی، تست‌های مکمل محاسباتی و تست‌های مکمل خلاقانه تقسیم نمود. نوع تست‌ها در کنار هر تست نوشته شده است. شرح این دسته‌بندی به صورت زیر است:

 • تست‌های کنکور سراسری (کاملاً مشابه یا با کمی تغییر): این دسته از تست‌های کتاب یا همان تست‌های اصلی کنکورهای سراسری هستند و یا جهت منطبق‌سازی بر کتب نظام جدید با اندکی تغییر ارائه شده‌اند. نوع کنکور، سال آن و اینکه آیا اصل سؤال تغییر داده شده است یا خیر، در کنار سؤالات این دسته نوشته شده است.
 • تست‌های برگرفته از کتاب درسی: این دسته از تست‌ها همان طور که از نامشان مشخص است، مستقیماً در سؤالات و تمارین کتاب درسی مطرح شده‌اند.
 • تست‌های برگرفته از امتحانات کشوری: این دسته از تست‌ها نیز همان طور که از نامشان مشخص است، سؤالاتی هستند که در آزمون‌های نهایی و کشوری مطرح شده‌اند.
 • تست‌های تألیفی: مؤلفان کتاب با هدف دسترسی دانش‌آموزان به تعداد کافی سؤال متنوع و کاربردی، برای هر مبحث از کتاب درسی با عملکردی مطابق کنکور نظام جدید تعدادی سؤال هدفمند طرح کرده و آن‌ها را تحت عنوان «تألیفی» در کتاب آورده‌اند.
 • تست‌های منتخب کنکورهای آزاد (M. K. A): با توجه یه یکی شدن کنکورهای آزاد و سراسری، ممکن است که بعضی از تست‌های قدیمی کنکورهای دانشگاه آزاد با کمی تغییر دوباره در کنکورهای سراسری جدید مطرح شوند. به همین جهت، نویسندگان کتاب سؤالات خوب و پرکاربرد کنکورهای دانشگاه آزاد، که احتمالاً دوباره در کنکورهای سراسری تکرار خواهند شد، را در این کتاب با عنوان «M. K. A» ارائه کرده‌اند.
 • تست‌های مکمل مفهومی: نویسندگان کتاب با هدف عمیق‌تر بررسی کردن مفاهیم تست‌های کنکورهای اخیر و تحلیل آن‌ها با نگاهی جدید، تست‌هایی با عنوان «مکمل مفهومی» ارائه کرده‌اند.
 • تست‌های مکمل محاسباتی: نویسندگان کتاب با هدف تقویت بعد محاسباتی دانش‌آموزان، تعدادی تست با عنوان «مکمل محاسباتی» جمع آوری کرده‌اند.
 • تست‌های مکمل خلاقانه: نویسندگان کتاب با هدف بالا بردن خلاقیّت ذهنی دانش‌آموزان که می‌تواند آن‌هارا در کنکور بسیار کمک کند، این دسته از تست‌ها را ارائه کرده‌اند.

بهترین شیوهٔ مطالعهٔ کتاب میکرو فیزیک دوازدهم تجربی گاج ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱

طبق سخن مؤلفین کتاب پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان جهت بردن بیشترین بهره از هر دو جلد این کتاب، طبق مراحل زیر عمل کنند:

 • مطالعهٔ کامل کتاب درسی و جزوات آموزشی دبیران به همراه خلاصه نکات ارائه شده در جلد دوم کتاب
 • حل تست‌های ستاره‌دار هر مبحث (دانش‌آموزان متوسط و خوب می‌توانند برای حل هر سؤال محدودیت زمانی ۱ الی ۷ دقیقه را در نظر بگیرند. لازم به ذکر است که هدف اصلی باید حل سؤالات این بخش باشد و دانش‌آموزان در همهٔ سطح‌ها با مرور زمان پیشرفت کرده، توانایی حل سؤالات در وقت محدود را پیدا کرده و در نهایت می‌توانند سؤالات را در زمان استاندارد کنکور برای هر سؤال حل نمایند.)
 • حل باقی سؤالات دستهٔ اول کتاب برای تسلط بیشتر بر روی مباحث
 • حل تست‌های بخش «یک قدم تا ۱۰۰» (تست‌های این دسته در واقع تست‌های پرکاربرد و پرتکرار کنکور هستند. در این مرحله نیز پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان ابتدا سؤالات منتخب این بخش که شمارهٔ آن‌ها در ابتدای فصل نوشته شده را حل کرده و سپس در صورتی که توانایی پاسخدهی درست به حدوداً ۶۰ درصد این تست‌ها را یافتند، به تمامی سؤالات این بخش پاسخ دهند.)
 • حل دوبارهٔ تست‌هایی که شمارهٔ آن‌ها در اول هر فصل گفته شده است در دو ماه پایانی جهت مرور و جمع‌بندی

کلام آخر

جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ از مجموعه کتاب‌های میکرو انتشارات بین‌المللی گاج با ارائهٔ یک بانک تست جامع و کامل از تمامی مباحث درس فیزیک پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی یک منبع کمک آموزشی عالی برای داوطلبین شرکت در کنکورهای سراسری با هر سطحی است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
سعید احمدی _ علیرضا ایدلخانی _ بهروز نادری‌نژاد
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
528
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...