پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم تجربی جلد دوم خیلی سبز

پاسخنامه فیزیک دوازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
285,000
213,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم تجربی جلد دوم خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب پاسخ های تشریحی فیزیک دوازدهم تجربی جلد دوم خیلی سبز

همان طور که می‌دانید در کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی ۳۰ تست مربوط به درس فیزیک موجود است. به طور معمول در حدود ۴۵ درصد سؤالات درس فیزیک در کنکور این رشته از مباحث دروس پیش دانشگاهی است. با توجه به آن که درس فیزیک در زیرگروه ۱ گروه آزمایشی علوم تجربی به مانند درس ریاضی ضریب ۶ داشته و در سه زیر گروه ۲، ۳ و ۵، دارای ضریب دو و در زیرگروه ۴، دارای ضریب ۳ است، مشخصاً کسب یک درصد خوب، بخصوص در زیرگروه‌های ۱ و ۴ می‌تواند نقشی اساسی در تعیین رتبهٔ کنکور دانش‌آموزان داشته باشد. از طرفی دانش‌آموزان گروه آزمایشی علوم تجربی عموماً در این درس میانگین درصدی پایین‌تری نسبت به دروسی همچون زیست شناسی و شیمی دارند. به همین جهت دستیابی به تراز بالای درس فیزیک از اهمیت بالایی برخوردار است. با توجه به آن که نزدیک نیمی از سؤالات فیزیک کنکور تجربی مربوط به مباحث پایهٔ دوازدهم است، لازم است دانش‌آموزان تمامی مباحث این پایه را کامل فرا گیرند تا بتوانند به خوبی از پس حل سؤالات آن برآیند. در این راستا دستیابی به یک منبع کمک آموزشی مناسب می‌تواند به دانش‌آموزان بسیار کمک کند. کتاب پرسش‌های چهار گزینه‌ای فیزیک ۳ مختص پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی از انتشارات خیلی سبز که در دو جلد ارائه می‌شود همان منبع مناسب برای یادگیری و بالا بردن مهارت تست‌زنی است که می‌تواند به دانش‌آموزان کمک فراوانی کند. در ادامه کلیت و ویژگی‌های جلد دوم این کتاب که شامل درسنامه و پاسخ تشریحی سؤالات ارائه شده در جلد اول این کتاب می‌شود، بررسی خواهد شد.

ویژگی‌های کلی جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز:

 • این کتاب توسط رضا سبزمیدانی، فرید شهریاری، مهدی هاشمی، نوید شاهی و ایمان سلیمان‌زاده نوشته شده است.
 • این کتاب دارای ۵۰۲ صفحه است.
 • این کتاب شامل درسنامه‌های مفصل و پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات ارائه شده در جلد اول می‌شود.
 • در این کتاب تمامی مباحث مطرح شده در کتاب درسی فیزیک پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی به طور کامل و منطبق بر نظام جدید آموزشی، آموزش داده شده است.
 • در جلد اول این کتاب تنوع و کیفیت سؤالات بسیار بالا است. در واقع در جلد اول این کتاب در کل ۲۱۸۸ تست ارائه شده است که از این تعداد ۶۱۲، ۴۴۴، ۸۲۳ و ۳۰۹ تست به ترتیب مربوط به فصل‌های اول، دوم، سوم و چهارم کتاب درسی است. در این کتاب نیز برای تمامی این ۲۱۸۸ تست حل تشریحی کامل نوشته شده است.
 • این کتاب هر فصل از کتاب درسی فیزیک تجربی پایهٔ دوازدهم را بر حسب موضوع به چندین بخش کوچک‌تر تقسیم کرده و با رویکردی متناسب با سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر مباحث هر بخش را به مانند یک معلم با تجربه آموزش داده است.
 • این کتاب از رنگ آبی تیره به عنوان رنگ مکمل در کنار رنگ‌های خاکستری و مشکی استفاده کرده است. این کتاب همچنین از نظر گرافیکی بسیار قوی است و طرح‌های بسیار زیبا و مفرحی در جای جای آن دیده می‌شود.
 • این کتاب از نظر سطح دشواری کاملاً در سطح کنکورهای سراسری برگزار شده در سال‌های اخیر بوده و به همین دلیل، دانش‌آموزانی که بتوانند به تسلط کاملی بر مطالب مذکور در این کتاب برسند، می‌توانند از پاسخ‌دهی خوب خود به سؤالات کنکور این درس مطمون باشند.
 • ساختار کلی این کتاب کاملاً مشابه دیگر کتب خیلی سبز است. این ساختار در ابتدای این کتاب در بخش «مقدمهٔ مؤلفان» معرفی شده است. مطالعهٔ ایم مقدمه برای دانش‌آموزان خالی از لطف نخواهد بود.
 • در ابتدای این کتاب یک کد QR ارائه شده است که دانش‌آموزان با اسکن کردن این کد می‌توانند به سؤالات مرتبط به مباحث فیزیک ۳ از کنکور ۱۴۰۰ در سایت خیلی سبز دسترسی داشت باشند.
 • یکی از ویژگی‌های بسیار خوب درسنامه‌ها و پاسخنامه‌های تشریحی این کتاب آن است که مؤلفین آن توضیحات تکمیلی را با فونتی متفاوت و با لحنی مشابه لحن صمیمی دبیران در کلاس‌های حضوری نوشته‌اند. این توضیحات بسیار به فهم عمیق‌تر دانش‌آموزان کمک می‌کند.

بررسی درسنامه‌های جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز

درسنامه‌های کتاب به شدت کامل است به گونه‌ای که از توضیح مفصل هیچ نکتهٔ مهمی چشم‌پوشی نشده است. همچنین این کتاب هر مبحث را با تعداد زیادی تست آموزنده یاد داده است تا دانش‌آموزان علاوه بر آشنایی با انواع تست‌ها هنگام مطالعهٔ درسنامه‌ها، روش‌های بهینهٔ حل آن‌ها را نیز به بهترین شکل یاد گرفته و سپس به سراغ حل تست‌ها بروند. در درسنامه‌های این کتاب نکات مهم هر مبحث با شمارهٔ مشخص ذکر شده است. نکاتی که بسیاری از دانش‌آموزان آن‌ها را اشتباه متوجه می‌شوند و یا از آن‌ها با بی‌دقتی استفاده می‌کنند نیز با عنوان «حواستون باشه!» ذکر شده است تا توجه دانش‌آموزان به این نکات بیشتر جلب شده و تا حد امکان از چنین اشتباهاتی جلوگیری شود. این کتاب جت انتقال بهتر مفاهیم علاوه بر نمودارهای گوناگون از جداول مختلف نیز به خوبی استفاده کرده است. طبقه‌بندی مطالب در این جداول بسیار به مرتب شدن مطالب در ذهن دانش‌آموزان کمک می‌کند. همانطور که در ابتدای این بخش مطرح شد، درسنامه‌های این کتاب شامل تعداد زیادی تست آموزنده به همراه حل کامل تشریحی است. به طور کل در این کتاب ۹۶، ۶۶، ۹۱ و ۴۱ تست آموزنده به ترتیب در درسنامه‌های فصل‌های اول، دوم، سوم و چهارم این کتاب ارائه شده است؛ که یعنی در مجموع عملاً ۲۹۴ تست به ۲۱۸۸ تست ارائه شده در جلد اول این کتاب اضافه می‌شود.

بررسی پاسخنامه جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم تجربی خیلی سبز

راه‌حل‌های ارائه شده در پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب به گونه‌ای هستند که دانش‌آموزان بتوانند با خواندن این حل‌ها مفاهیم سؤالات و روش حل آن‌ها را کامل و به درستی بفهمند و در نهایت بتوانند خود این روش‌ها را برای حل دیگر سؤالات استفاده کنند. یکی از نکات بسیار خوب پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب حل مرحله به مرحلهٔ سؤالات پیچیده و مشخص نمودن تمامی گام‌های حل است. این کتاب همچنین نکات مهم حل سؤالات را با عنوان «حواستون باشه» نوشته است. همچنین در صورت لزوم تمامی گزینه‌های سؤال بررسی شده است تا چرایی غلط بودن سایر گزینه‌ها نیز برای دانش‌آموزان مشخص شود. دیگر یژگی بسیار مفید این پاسخنامه حل بعضی سؤالات از چندین روش گوناگون است. این امر نه تنها فهم دانش‌آموزان را عمیق‌تر می‌کند، بلکه به آن‌ها یاد می‌دهد که عموماً کدام روش‌ها می‌توانند آن‌ها را سریع‌تر به پاسخ درست سؤالات برسانند. نکتهٔ مثبت دیگر در توضیحات پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب ارائهٔ تکنیک‌ها و تاکتیک‌های تستی حل سؤالات است. بعضی مواقع استفاده از نکات دروس دیگر مانند ریاضی منجر به حل بسیار سریع سؤالات می‌شود. این کتاب این گونه نکات را با عنوان «تاکتیک» نوشته است. همچنین خود درس فیزیک نیز پر از نکات تستی گوناگون است که به کمک آن‌ها سؤالات بسیار سریع‌تر حل می‌شوند. این گونه نکات نیز با عنوان «تکنیک» مشخص شده‌اند. به طورکلی، مهم‌ترین ویژگی پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب آن است که تمامی ابهامات دانش‌آموزان با خواندن آن پاسخ داده می‌شود.

جمع‌بندی

جلد دوم کتاب پرسش‌های چهارگزینه‌ای فیزیک ۳ مختص پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی از انتشارات خیلی سبز تمامی مباحث فیزیک پایهٔ دوازهم رشتهٔ تجربی را به طور کامل و عمیق طی درسنامه‌های کاربردی و مفصل به همراه تست‌های آموزندهٔ فراوان آموزش داده است. این کتاب همچنین پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات ارائه شده در جلد اول این کتاب را نیز ارائه کرده است. این کتاب به عنوان مکمل جلد اول آن، می‌تواند به دانش‌آموزان با هر سطحی در راستای دستیابی به درصدی خوب در سؤالات فیزیک کنکور سراسری تجربی و یا آزمون‌های آزمایشی بسیار کمک کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
ایمان سلیمان زاده - رضا سبز میدانی - فرید شهریاری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
512
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...