پاسخ های تشریحی شیمی دهم جلد دوم مبتکران

پاسخنامه شیمی دهم مبتکران

از {{model.count}}
370,000
277,500 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پاسخ های تشریحی شیمی دهم جلد دوم مبتکران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی شیمی دهم جلد دوم مبتکران


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) آمادگى دانش آموزان پایه دهم در آزمون هاى آزمایشى متنوع کنکور سراسرى است. چینش فصل ها و زیر فصل متناسب و مطابق با سرفصل هاى کتاب درسى است. در فهرست این کتاب آدرس تمام قسمت ها (حتى بخش هاى جزئى) آورده شده است. لحن کتاب نیز صمیمى است.

 آموزش (درسنامه)

در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم)، درسنامه ها تا حد امکان آسان و قابل فهم هستند و هر آنچه که نیاز بوده بیان شده است. از خصوصیات کتاب هاى شیمى نظام جدید بیان بسیار پراکنده ى مطالب متنوع است. به این صورت که از موضوعى مانند ساختار لوویس در جاهاى گوناگون کتاب صحبت شده و همچنین شیمى آلى و غیره. درسنامه هاى این کتاب ویژگى خوبى که دارند این است که هر جا که نیاز بوده براى انسجام دادن به مطلب بقیه ى بحث را هم گفته است که باعث سردرگمى دانش آموز نشود.

حجم درسنامه های کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) به علت مطالب حاشیه اى زیاد است. در نگارش درسنامه به تمرین های کتاب درسى و همچنین سوالات کنکور توجه ویژه شده است. متاسفانه در این جلد در بعضى از قسمت ها به شدت مطالب حاشیه اى و بیهوده به چشم میخورد که دانش آموز را گیج میکند. مثلاً در قسمت تقطیر مطالب بیهوده زیادى آورده شده که نیازى به آنها نبود. اما در بعضى قسمت ها مطالب خارج کتاب و در صورت نیاز از کتاب هاى نظام قدیم بیان شده که سطح علمى مخاطب را افزایش میدهد و کمک به درک عمیق تر مطلب مینماید.

مخاطب درسنامه به خصوص دانش آموزان با سطح ضعیف و متوسط هستند ولى دانش آموزان قوى هم به ویژه از مطالب خارج کتاب آن براى رشد سطح علمى و فهم و یادگیرى بهتر و کاملتر خود میتوانند از این کتاب استفاده کنند. اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستى را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، درسنامه کاملاً در سمت آموزش عمقى قرار میگیرد. در انتخاب تست هاى درسنامه ها ابتدا سعى شده با مثالى آسان و قابل فهم مطالب جا بیفتد و سپس سراغ مثال هاى دشوار تر رفته است. این نکته به خصوص در مسائل خود را نشان میدهد. متاسفانه در درسنامه اغلب نکات گفته شده و در تست ها شاهد طرز بیان هاى متنوع همان نکات یا تیپ هاى گوناگون آن در قالب تست هاى مختلف هستیم.

از نکات قابل توجه درسنامه هاى کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم)، شکل هاى جالب آن است که مطلب را به طور کامل در برگرفته و حافظه ى تصویرى بسیار خوبى براى مخاطب ایجاد میکند. یکى از مؤثر ترین روش هاى آموزشى، روش مباحثه ى علمى است. در این کتاب، گاهى مطالب به صورت یک بحث و مناظره ى زنده ارائه می شود. بدین ترتیب که یک معلم و سه دانش آموز حضور دارند که این سه دانش آموز نماینده ى سه سطح آموزشى مختلف هستند. از دیگر ویژگى هاى درسنامه خود آموز بودن آن است که دانش آموز میتواند براى پیش خوانى از آن استفاده کند.

 تست (تمرین)

در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم)، تعداد تست ها براى فصل هاى دوم و سوم کتاب درسی دهم کمى زیاد است و به نظر میرسد در این قسمت زیاده روى شده است. ترتیب تست ها به لحاظ آموزشى مطابق با سرفصل هاى کتاب درسى است و از لحاظ آموزشى نیز همین عملکرد مناسب می باشد. تست ها حالت میکروطبقه بندى دارند و تیپ هاى متنوع تست پوشش داده شده اند. در قسمت آخر هر بخش از زیرموضوع تست ها، سوالات کنکور مربوط به همان بخش آورده شده است.

در بین تست ها، تست هاى با ایده ى نو نیز دیده میشود، ولى بخش جداگانه اى براى آن لحاظ نشده است. همه تست ها در سطح کنکور هستند و نکته ى خارج کتابى در آنها وجود ندارد. مخاطب تست ها دانش آموز با هر سطحى میتواند باشد. از نکات قابل توجه کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) پاسخ تشریحى کامل و قابل فهم آن است که با بیانى ساده و صمیمىو قابل فهم ، مطالب را شبیه سازى و بیان میکند. همچنین در پاسخ تشریحى، در صورت لزوم همه ى گزینه ها بررسى شده و چیزى از قلم نیفتاده است. تست ها شامل سه نوع مختلف هستند: VIT، دسا و تالیفى.

تست هاى »وی ای تی«، VERY IMPORTANT TEST هستند و همانطور که از نامشان پیداست زدن آنها براى هر دانش آموزى واجب است. تست هاى »دسا« (دومین سطح اهمیت) بعد از حل دسته ى اول پیشنهاد می شوند و براى کسانى که فرصت حل بقیه ى تست ها را ندارند، پیشنهاد می شود، تست هاى تالیفى را حل نکنند و سراغ آزمون هاى انتهاى هر قسمت تحت عنوان »چک آپ« بروند. هر فصل شامل ۴ آزمون چک آپ و ٢ آزمون جامع است که سطح و همچنین چیدمان و تیپ سوالات و فرمت صفحه بسیار شبیه کنکور است و کمک شایانى براى سنجش سطح تسلط دانش آموز میکند.

ظاهر کتاب

در کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) سایز، فونت، صفحه آرایى، کیفیت کاغذ و کیفیت رسم اشکال و نمودار ها مناسب است. رنگ هاى به کار رفته مشکى و نارنجى هستند که از این لحاظ تنوع پایینى دارند. طرح جلد این کتاب شلوغ و حاوى مفاهیم متنوعی است. در گوشه اى نیلز بور و جایى دیگر شخصى است که در اعتراض به حذف اوربیتال از کتاب هاى درسى شیمى دهم، نماد آن را روى بازو خالکوبى کرده است. همچنین مفاهیم گاز هاى گلخانه اى،کم آبى، باران اسیدى و … به خوبى نمایش داده شده اند.

 جمع بندی

حجم کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) با توجه به محتواى آن که فصل هاى دوم و سوم دهم است، زیاد می باشد. تعداد غلط ها اعم از علمى و نگارشى بسیار کم است. از ویژگى هاى خاص کتاب شیمی دهم تست مبتکران (جلد دوم) آزمون هاى چک آپ و جامع و درسنامه هاى شکل محور و مناظره اى است. استفاده از این کتاب به عنوان منبع اول براى هر دانش آموزى پیشنهاد میشود. بهترین زمان استفاده از کتاب در طول سال تحصیلى و همراه با تدریس استاد می باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
بهمن بازرگانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
704
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ
43

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...