پرسش های تشریحی جامع زیست شناسی دهم (جلد دوم)نسل جدید نشر الگو

پاسخنامه زیست شناسی دهم نشر الگو

از {{model.count}}
105,000
78,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پرسش های تشریحی جامع زیست شناسی دهم (جلد دوم)نسل جدید نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پرسش های تشریحی جامع زیست شناسی دهم (جلد دوم)نسل جدیدنشر الگو

چکیده

کتاب های جامع زیست شناسی دهم نسل جدید برای آمادگی بهتر داوطلبان کنکور تجربی در دو جلد نوشته شده است. جلد اول کتاب، شامل مجموعه ای کامل از درسنامه های آموزشی و تست های زیادی می باشد. جلد دوم علاوه بر پاسخنامه تشریحی حاوی درسنامه ها و ایستگاه های درختی است . گفتارها، آزمونک، آزمون جمع بندی، آزمون قلم چی و آزمون های سراسری بخش های متنوع هر فصل می باشند که در فهرست کتاب قابل مشاهده اند. قالب کتاب به این ترتیب است که ابتدا درسنامه های هر گفتار قرار داده شده است ، سپس تست ها و آزمون ها و پس از آن گفتارهای بعدی قرار گرفته اند. با وجود درسنامه های مناسب و تست های گوناگون ، کتاب نسل جدید منبع مناسبی برای داوطلبان کنکور می باشد. در ادامه به بررسی کتاب زیست شناسی 10 ام دو جلدی نشر الگو می پردازیم.

جنس کاغذ بکار رفته سفید می باشد. اندازه نوشته ها در جلد 1 کتاب حاضر برای مطالعه بسیار مناسب می باشد. فواصل بین خطوط و جملات بخوبی رعایت شده است. در جلد دوم فشردگی جملات مشهود بنظر می رسد. در چاپ شکل ها اغلب از یک رنگ استفاده شده که بهتر بود رنگ های بکار رفته تنوع بیشتری داشت . کیفیت چاپ رسم نمودارها و جداول مناسب و استاندارد است. حجم کتاب با توجه به مطالب موجود در آن معقول است. جلد اول کتاب دارای 476 و جلد دوم آن 305 صفحه می باشد. کتاب های دو جلدی جامع زیست شناسی نسل جدید با مجموعه کاملی از درسنامه ها، تست ها و پاسخنامه های تشریحی برای داوطلبان کنکور به چاپ رسیده است. درج نکات زیاد و تله های تستی پر تعداد به انضمام درسنامه های درختی از جمله ویژگی های مناسب کتاب حاضر می باشد. با وجود تعداد بالای نکات و مطالب کنکوری بنظر می رسد داوطلبان نیازی به سایر منابع نداشته باشند. استفاده از کتاب حاضر پس از تدریس دبیر و مطالعه کامل کتاب درسی توصیه می شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب زیست شناسی 10 ام نسل جدید دو جلدی نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه ها شامل توضیحات بخش به بخش مطالب کتاب درسی به انضمام نکات مهم کنکوری و مباحث تکمیلی می باشد. شیوه آموزشی درسنامه ها مبتنی بر مباحث ترکیبی و نکات کنکوری است، با این وجود حتی الامکان تلاش شده که مطالب به شکلی ساده و قابل فهم برای دانش آموزان توضیح داده شود تا مفاهیم برای دانش آموزان ضعیف نیز قابل درک باشد. بسیاری از مطالب و مفاهیمی که در کتاب درسی به آن ها اشاره نشده است و یا بصورت ناقص و سربسته با توضیحات ناکامل رها شده است، به ساده ترین شکل ممکن درون درسنامه ها یافت می شود. به عنوان مثال انواع رگ های متصل به قلب در یکی از شکل های فصل 4 کتاب درسی نمایش داده شده است. اما در همین شکل با اینکه مدخل های سیاهرگ های ششی نمایان است، نامی از این سیاهرگ برده نشده است. در ادامه همین شکل مطالب تکمیلی درج شده است، مثلاً در کنار شکل بزرگ سیاهرگ زبرین به این مطلب مهم اشاره می شود که؛ این رگ پر از لنف است و لنف تمام بدن را به دهلیز راست وارد می کند. مکانیسم انعقاد خون که به گنگ ترین شکل ممکن و تنها با چند فلش در کتاب درسی قرار داده شده است، بخوبی درون درسنامه ها باز و تفسیر شده اند.

درج بخش هایی مجزا درون کادرهای مشخص تحت عنوان "نگاهی به آینده" و یا "یادآوری" از مهمترین ویژگی های درسنامه ها می باشد. به عنوان مثال یکی از بخش های نگاهی به آینده در فصل تنظیم اسمزی به تفاوت انعکاس تحریک اعصاب پیکری و اعصاب خود مختار اشاره شده که چون در این فصل انعکاس انقباضی مثانه در تخلیه ادرار یکی از مباحث اصلی آن می باشد، می تواند در حل برخی تست های مفهومی و ترکیبی  موثر باشد.  در بین مطالب درسنامه ها، فعالیت ها و نکات مهم مربوط به آن بررسی و تجزیه و تحلیل شده است. به عنوان مثال نکات مربوط به تشریح کلیه گوسفند از جمله، میزنای، سرخرگ و سیاهرگ کلیه و….که مربوط به یکی از فعالیت های کتاب است، به خوبی مشخص شده است. بخش هایی از مطالب درون جدول ها با یکدیگر مقایسه شده اند، بعضی دیگر درون نمودارها به خوبی بخش بندی و مجزا شده اند.به عنوان مثال دریچه های قلبی به دو بخش دریچه های دهلیزی بطنی و دریچه های سینی تقسیم شده اند. در ادامه دریچه های دهلیزی بطنی به دو بخش دو لختی و سه لختی تقسیمو ویژگی های هر یک به همراه مطالب ترکیبی توضیح داده شده اند. مطالب ترکیبی همان مفاهیم بسیار سخت و گمراه کننده هستند که سهم زیادی در تست های کنکور سراسری را تشکیل می دهد. به عنوان مثال در ادامه توضیحات نموداری دریچه دو لختی به این نکته بسیار با اهمیت اشاره شده است که این دریچه در هنگام انقباض 3/0 ثانیه ای بطن ها، از بازگشت خون روشن به دهلیز چپ ممانعت می کند. در مجموع می توان گفت چیزی از قلم نیفتاده و تمام مباحث و مفاهیم درج شده است.

 تست (تمرین)

علاوه بر تست های پایان هر گفتار، در پایان هر فصل سه آزمون جامع 20 سوالی تألیفی، کنکورهای آزمایشی و کنکورهای سراسری چند سال اخیر قرار داده شده است. تست های کنکورهای آزمایشی از آزمون های قلم چی انتخاب شده اند. تست ها با توجه به مطالب مهم هر فصل طبقه بندی شده است که این امر تعداد تست برای هر موضوع را بخوبی مشخص می کند. تعداد تست ها برای هر فصل و هر موضوع بسیار مناسب و مطلوب می باشد. به عنوان مثال فصل 1 که از نظر موضوع و تعداد مباحث اهمیت کمتری دارد، تعداد تست های کمتری را به خود اختصاص داده است. در همین فصل بیشتر تست ها به موضوعات مولکول های زیستی و یا سطوح سازمان یابی حیات اختصاص داده شده که منطقی بنظر می رسد.

در بین سوالات، تیپ های متنوع تست مشابه کنکور سراسری مشاهده می شود از جمله طرح تست های ترکیبی از شکل ها. به عنوان مثال در مطلب دفع ادرار در پرندگان شکل پرنده ای وجود دارد که در نزدیکی چشم یا زبان آن غدد نمکی وجود دارد. از این شکل تستی ترکیبی طرح شده که هر گزینه به ترتیب مربوط به فصل های گوارش، تبادلات گازی، گردش مواد در بدن و در نهایت تنظیم مواد زائد می باشد. همانطور که می بینیم در طرح یک تست انواع فصل ها و مباحث با هوشمندی و تیزبینی بالا مورد سنجش قرار گرفته است. تست های پیچیده در بخش هایی تحت عنوان "آرشیو تست های پیشرفته ATP" قرار داده شده است. اگرچه در همین قسمت نیز با مطالعه درسنامه ها می توان به تعداد زیادی از سوالات پاسخ صحیح داد. به عنوان مثال در یکی از تست های پیشرفته در مورد لیپو پروتئینی که رسوب کلسترول را کاهش می دهد سوال طرح شده که تست سختی بنظر نمی رسد. با تمام این تفاسیر سطح تست ها استاندارد و متناسب با کنکور سراسری می باشد.

پاسخنامه های تشریحی به همراه نکات و تله های تستی در جلد دوم کتاب نسل جدید قرار داده شده اند. تمام تست ها بخوبی آنالیز شده، همچنین در تمام تست ها سایر گزینه ها نیز بخوبی مورد بررسی قرار گرفته است. همانطور که در ابتدا نیز ذکر شد در جلد دوم کتاب درسنامه های درختی نیز درج شده است. درسنامه های درختی شامل 195 ایستگاه آموزشی می باشند که به بررسی نکات موضوعات متنوع می پردازد. به عنوان مثال در ایستگاه درختی 117 در مورد شکل ظاهری انواع گلبول های سفید مباحثی طرح شده که مربوط زیست 1 می باشد و بعد در مورد خاصیت هر یک از آن مطالب طرح شده که مربوط به زیست 2 می باشد. با تمام این تفاسیر تست های پرسش نامه ها از نظر تعداد و کیفیت سطح مناسبی دارد و می تواند جوابگوی نیاز داوطلبان کنکور باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
اشکان هاشمی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
308
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
۷۰

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...