پاسخ های تشریحی ریاضی جامع کنکور تجربی جلد دوم مهروماه

پاسخنامه ریاضی جامع مهروماه

از {{model.count}}
210,000
157,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی ریاضی جامع کنکور تجربی جلد دوم مهروماه از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی ریاضی جامع کنکور تجربی جلد دوم مهروماه

کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مهروماه کاملا کنکوری و مناسب برای داوطلبان کنکور سراسری تجربی است. این کتاب شامل تمامی مطالب ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم و چینش مطالب به شکل جامع است. مثلا تمام مطالب مرتبط با تابع از کتاب های دهم، یازدهم و دوازدهم در کنار هم در قالب فصل تابع و انواع آن قرار گرفته اند. کتاب فهرست بسیار خوبی دارد. در کنار هر فصل بخش هایی از کتاب درسی که به آن مربوط هستند، مشخص شده است. همچنین پیش نیاز های لازم برای درک و مطالعه ساده تر آن مطلب ذکر شده است.

لحن کتاب ساده و گاهی اوقات صمیمی است. این مجموعه شامل دو جلد کتاب است که در جلد اول درسنامه، تست ها و پاسخنامه کلیدی و در جلد دوم پاسخنامه تشریحی تست ها قرار گرفته است. جلد اول و دوم به ترتیب دارای 638 و 407 صفحه هستند و مجموعا کتاب دارای 2995 تست است. در ادامه کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه دو جلدی اثر محمدرضا میرجلیلی، مهدی امیریان و منصور سعیدی بررسی میکنیم.

در کتاب از دو رنگ مشکی و آبی استفاده شده که چشم را اذیت نمی کند. کادرهایی که برای تست ها و فرمول ها استفاده شده و همچنین جداول موجود در درسنامه نشان از صفحه آرایی خوب کتاب دارند. فونت و اندازه آن خوب است. کیفیت کاغذ، چاپ، رسم اَشکال و نمودارها خوب است. طرح روی جلد جذاب نیست و معلوم نیست که به چه موضوعی اشاره دارد هر چند که از تاس ها موضوع آنالیز ترکیبی و احتمال برداشت می شود. پاسخنامه تشریحی در جلد دوم نیز دو ستونه است و از دو رنگ مشکی و آبی روشن در آن بهره برده شده است.

کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه با توجه به اینکه جلد دومی هم دارد حجم زیادی دارد. ولی با در نظر گرفتن تعداد تست ها، خلاصه نویسی ها و آزمون های جامع انتهای فصل این حجم معقول به نظر می رسد. بنابراین نباید از حجم بالای آن هراس داشت چراکه ممکن است بخش های از آن مثل خلاصه ها طی سال مورد استفاده قرار نگیرند.

قطعا دانش آموزان سال دوازدهم بعد از تدریس معلم به عنوان اولین منبع آموزشی و تست زنی می توانند از این کتاب استفاده کنند ولی اگر دانش آموزی دنبال کتابی به شکل خود آموز است که او را از معلم بی نیاز کند، این کتاب پاسخ گوی نیازهای او نخواهد بود. دانش آموزان خوب است بدلیل حجم بالای کتاب، موازی با تدریس معلم یا برنامه آزمون های آزمایشی شان به مطالعه و حل تست های آن بپردازند. قبل از خرید اینترنتی کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه ادامه مطلب را بخوانید.

 

آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب ریاضیات تجربی مهروماه برای هر فصل به شکل یکپارچه است ولی از چند ایستگاه تشکیل شده است. مثلا فصل تابع و انواع آن 9 ایستگاه دارد. در ورود به هر ایستگاه معمولا بعد از مقدمه مختصری بلافاصله یک یا چند جدول می بینید. مولفین محترم خیلی سعی کرده اند که تمامی آنچه که دانش آموز برای پاسخ دادن به تست ها لازم دارد به شکل کاملا طبقه بندی شده در جداول مختلفی بیاورند. چیزی که در این جداول جالب است این است که عموما یک ستون به نام مثال دارند که در آن چند مثال حل شده قرار دارد این موضوع جدول را از جداولی که ممکن است در خلاصه نویسی ها ببینید یا خودتان بنویسید، متمایز می کند. در قسمت هایی از درسنامه که به شکل متن هستند از علائم خوبی برای نکات، تذکر ها و… استفاده شده است.

در قسمت های متنی درسنامه هم معمولا بعد از توضیح یک مطلب چند مثال آورده شده است که از خواننده می خواهد تا آن را بخواند. این مثال ها با عنوان «ببین» آورده شده و قبل از ورود به تست، دانش آموز را آماده می کند. در بعضی موارد اولین تست بعد از توضیح یک مطلب تست سختی است که ممکن است کمی خواننده را مظطرب کند.

به طور کلی می توان گفت درسنامه ریاضی تجربی مهروماه خیلی جمع و جور و تا جای ممکن کم حجم است و خواننده با دیدن آن نمی ترسد. ولی نسبتا سطح بالایی دارد. مثلا فصل حد و پیوستگی، در بخش حد توابع شامل جزءصحیح فقط یک تست وجود دارد. این موضوع نشان دهنده این است که بهتر است از درسنامه به عنوان منبع دوم آموزشی استفاده کرد. البته این موضوع در مقدمه مولفین هم ذکر شده است که قبل از مطالعه درسنامه مطالعه کتاب درسی یا جزوه معلم پیشنهاد شده است. از دیگر موارد اختصار درسنامه می توان به بخش نمودار توابع (انبساط، انقباض و انتقال) اشاره کرد که تست های متنوعی ندارد. همچنین در بخش معادلات مثلثاتی نوشتن فرمول کلی معادلات در پایان این بخش و بسیار مختصر آموزش داده شده است.

نویسندگان کتاب ریاضی تجربی جامع مهروماه سبک و سیاق کنکور سراسری را می شناسند و درسنامه را طوری نوشته اند که پوشش مناسبی روی همه مطالب داشته باشد. درباره درسنامه موارد زیر هم قابل ذکر است:

 • تست های درسنامه در کادری مجزا قرار گرفته اند که به صفحه آرایی مطلوب درسنامه و آرایش خوب آن کمک کرده است.
 • در ایستگاه دوم فصل صفر (مروری بر مفاهیم پایه) بخشی تحت عنوان «اشتباهات متداول» قرار گرفته که ایده بسیار زیبایی است. این بخش نشان دهنده تجربه بالای نویسندگان کتاب است.
 • در مواردی حجم جدول های بکار رفته در درسنامه تا حدی زیاد می شود. شاید این موضوع را به خواننده القا کند که ریاضی درسی مفهومی نیست و ناچار است طبقه بندی و حالت های زیادی را حفظ کند. البته نباید از فواید طبقه بندی غافل بود.
 • یکی از ویژگی های بسیار خوب کتاب ریاضی تجربی جامع کنکور مهروماه، خلاصه های پایان فصل است. در این بخش تمام درسنامه به شکل نموداری خلاصه شده است که برای استفاده در روزهای منتهی به امتحان عالی است.
 • شاید اگر بعضی از جداول درسنامه ها به خلاصه ها منتقل می شد بهتر بود. در این صورت مکالمه فارسی بین خواننده و نویسندگان بیشتر می شد.
 • در تمامی درسنامه و پاسخ های تشریحی تست ها در نتیجه گیری های ریاضی، عبارتی فارسی روی فِلِش آن نوشته شده است که به فهم ساده تر آن خیلی کمک می کند. این یکی از ویژگی های منحصر به فرد این کتاب است
  • عموما برای فرمول ها هم توضیح فارسی آورده شده است.
  • همچنین در مواردی نکات بسیار جزئی و احتمالا کم کاربردی هم وجود دارند که نکات درسنامه را بیش از حد می کند. مثلا برای حالتی که یکی از ریشه های معادله درجه دوم k برابر دیگری باشد فرمولی ارائه شده است که ازین دست حالت های خاص خیلی زیاد است و اگر قرار باشد دانش آموز همه این ها را حفظ کند، شاید کمی ناامید شود.
  • رعایت چارچوب کتاب درسی در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد ولی موارد خارج از کتاب درسی نیز اندکی وجود دارد. مثلا در بخش دوره تناوب توابع مثلثاتی، ک م م گرفتن بین دوره تناوب ها جزء اهداف کتاب درسی نیست.
 •  
  تست (تمرین)
  تعداد تست ها کافی است و پوشش خوبی روی مطالب دارند. کتاب ریاضیات تجربی جامع کنکور مجموعا دارای 2995 تست است که توزیع مناسبی هم در میان فصول دارد. اولین و مهم ترین چیزی که در تست ها جلب توجه می کند، سطح بندی تست هاست. به این شکل که در هر ایستگاه بخش اول تست ها با نماد +45% (آموزش)، بخش بعدی +70% (تثبیت) و در نهایت بخش آخر با نماد +85% (تسلط) از هم جدا شده اند.
  البته شاید فکر کنید که هر چقدر جلوتر بروید تست ها سخت تر می شوند ولی واقعیت این طور نیست. یعنی ممکن است در میان تست های +50% یا +85% هم تست های ساده ببینید. در واقع این تقسیم بندی به این معناست که خواننده با زدن تست های قسمت اول می تواند به درصد حدود 45 در یک آزمون استاندارد برسد و با زدن تست های بخش بعدی به قدری مهارت و سرعت پیدا می کند که به درصد های بالاتر هم می رسد. این یعنی خواننده اگر تست های بخش اول را بزند بیشتر تیپ های ممکن را دیده است ولی چون به اندازه کافی تست تکراری حل نکرده، هنوز درصد بالایی نمی تواند کسب کند.
  در میان تست ها تمارین کتاب درسی، تست های آزمون های کانون فرهنگی آموزش (قلم چی) و تست های کنکور سراسری دیده می شود که از نقاط قوت کتاب ریاضی تجربی مهروماه است. هم چنین در پایان هر فصل تست های با عنوان «برای 100%» وجود دارد که تست هایی سخت تر با ایده های بعضا نو برای دانش آموزان قوی تر است. همان طور که گفته شده تنوع تست ها نیز خوب است.
  پاسخ نامه تشریحی تست ها توضیحات کاملی دارد و همان طور که گفته شد توضیحات فارسی روی فلش نتیجه گیری ها به فهم آنها کمک می کند. در پایان هر فصل آزمون 1 آزمون جامع 10 تسته (بجز فصل تابع که آزمون آن 14 تست دارد) برای آن در نظر گرفته شده که برای جمع بندی و مرور بعد از اتمام فصل مناسب است.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
محمدرضا میرجلیلی _منصور سعیدی _مهدی امیریان
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
408
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...