پاسخ های تشریحی دین و زندگی جامع (جلد دوم) خیلی سبز

پاسخنامه دین و زندگی جامع خیلی سبز

از {{model.count}}
129,000
103,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخ های تشریحی دین و زندگی جامع (جلد دوم) خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخ های تشریحی دین و زندگی جامع (جلد دوم) خیلی سبز


مقدمه

کتاب دین و زندگی جامع دو جلدی خیلی سبز از سری کتاب‎های تست، با هدف آشنایی دانش آموزان با نکات تستی و تیپ های مرسوم و مختلف تست ها نوشته شده است. چینش فصل‌ها منطبق بر دروس کتاب های درسی است و ابتدا درسنامه‌ی دین و زندگی دهم (10) و بعد از آن تست های آن و به همین ترتیب تا آخرین درس دین و زندگی دوازدهم (12) ادامه دارد. جلد اول این کتاب دارای درسنامه و تست های دین و زندگی دهم 10، دین و زندگی یازدهم 11 و دین و زندگی دوازدهم 12 است و جلد دوم شامل پاسخنامه تشریحی تست هاست. این کتاب در مجموع 2336 تست دارد و جلد اول 488 صفحه و جلد دوم آن 140 صفحه است. لحن کتاب کاملاً رسمی است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های دین و زندگی جامع تست خیلی سبز کاملاً ساده و مفهوم هستند. حجم درسنامه کمی زیاد است، اما کاملاً به توضیح کامل مفهوم پرداخته شده است. تمام نکات مربوط به درس و نکات ترکیبی بین دروس نیز در درسنامه های دین و زندگی خیلی سبز بیان شده است. تمرین های درسی جهتی به نگارش کتاب نداده اند ولی با تسلط بر آنچه به‌عنوان درسنامه آمده است، می‌توان به تمرین های کتاب درسی هم پاسخ داد.

می توان اضافه کرد که با تسلط کامل به درسنامه، می‌توان به سؤالات کنکورسراسری و آزمون های آزمایشی با قدرت پاسخ داد. در نگارش درسنامه، به همه‌ی سطوح دانش‌آموزان توجه شده است و تمام دانش آموزان اعم از ضعیف، متوسط و قوی می‌توانند از این درسنامه استفاده کنند . ضمن اینکه عمیق شدن در نکات مورد توجه بوده، از آموزش نکته وار دروس نیز غفلت نشده است. دانش آموزان با سطح ضعیف اگر مرور کافی روی درسنامه های این کتاب داشته باشند می توانند رشد خوبی در این درس بکنند.

از مهم ترین ویژگی های درسنامه کتاب دین و زندگی تست خیلی سبز، انطباق کامل بر کنکور است. تست های این کتاب خیلی مناسب تدوین و انتخاب شده است و خیلی خوب برای فهم دانش‌آموز چیده شده است. درسنامه‌ی مناسب و ساده، توضیحات مفهومی و نکات ترکیبی، از مهم ترین ویژگی های درسنامه های کتاب است.

 تست (تمرین)

در کتاب دین و زندگی جامع تست خیلی سبز، تعداد تست های هر درس خیلی مناسب انتخاب شده اند و دانش‌آموز می‌تواند با برنامه‌ریزی از یک منبع بسیار عالی استفاده کند . ترتیب تست ها مناسب با فصول کتاب است و بعد از هر درسنامه، تست مربوط به آن درسنامه در کتاب ارائه شده اند و طبقه‌بندی خاصی ندارد. ولی در دو بخش از هم جدا شده اند: بخش اول، کنکور و بخش دوم سؤالات تألیفی.

به علت تعداد زیاد تست ها، تقریباً همه‌ی تیپ‌های سؤالات پوشش داده شده اند و در بین آنها، ایده‌های نویی از لحاظ بیان سؤال دیده می‌شود. رعایت سطح کنکور و آزمون های آزمایشی در بین تست ها از ویژگی های دیگر تست های دین و زندگی جامع خیلی سبز است. در هیچ جای این کتاب، تست ها از مسیر کنکور خارج نمی‌شود و فقط و فقط در سطح کنکور بیان شده است. مخاطب تست های کتاب، همه‌ی دانش آموزان با هر سطحی هستند. نکته‌ی قابل‌عرض فقط این است که ما باید ابتدا مسلط بر درسنامه باشیم و سپس به حل سؤالات بپردازیم، در غیر این صورت نتیجه‌ی مطلوب حاصل نمی‌شود.

همان طور که گفته شد، در جلد اول از کتاب خبری از پاسخنامه‌ی تشریحی نیست و در جلد دوم پاسخنامه‌ی تشریحی تست ها آمده اند. تست های تألیفی مفهومی و نکته دار از نکات مثبت این کتاب است. پاسخنامه، به شرح کامل سؤالات پرداخته است و نکته‌ی مثبت و منحصر بفردی که در جلد دوم از کتاب دیده می‌شود آدرس جایی از کتاب است که سؤال از آن طرح شده است. دانش آموز در صورت عدم درک نکته‌ی مدنظر سوال، می‌تواند به کتاب درسی مراجعه کند.

در پاسخنامه نکاتی هم از درسنامه درجایی که نویسنده لازم دانسته است آمده و دانش‌آموز می‌تواند هم پاسخ تشریحی را ببیند و هم می‌تواند نکته‌ی مربوط به آن سؤال را یاد بگیرد. در صورت لزوم در تست های موردی، سایر گزینه‌ها هم بررسی شده اند، مثل صفحه 58 از جلد دوم.

ظاهر کتاب

در کتاب دین و زندگی جامع تست خیلی سبز، سایز نوشته‌ها مطلوب است و فونت نوشته نیز مناسب است. صفحه‌آرایی منحصر بفردی ندارد ولی کیفیت رسم نمودارها و جداول عالی است. رنگ مشکی رنگ اصلی بکار رفته در کتاب است، ولی رنگ سبز آبی به عنوان رنگ مکمل خیلی مناسب نیست و ظاهر کتاب را بی روح کرده است. گرافیک و طراحی جلد خیلی مناسب و جذاب است.

 جمع بندی

حجم کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز با توجه به محتوای درسنامه و تست های آن، خیلی مناسب است و غلط علمی و املایی در بررسی اولیه کتاب دیده نمی شود. درسنامه بسیار آسان و روان (بجز بعضی موارد که زیاده گویی دارد)، تست های نکته دار، مفهومی و ترکیبی در این کتاب گرد هم آمده اند.

استفاده از کتاب دین و زندگی جامع خیلی سبز به‌ عنوان منبعی برای فهم بهتر متن کتاب درسی و استخراج نکات و همچنین منبعی برای تست درس دین و زندگی پیشنهاد می‌شود. بهترین زمان استفاده از این کتاب، زمانی است که می‌خواهیم برای کنکور درس بخوانیم (احتمالا تابستان سال دوازدهم).


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
زهرا سمیعی عارف
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
172
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...