پاسخنامه جامع هندسه (جلد دوم) نشر الگو

جامع هندسه نشر الگو

از {{model.count}}
65,000
48,750 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب پاسخنامه جامع هندسه (جلد دوم) نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

پاسخنامه جامع هندسه (جلد دوم) نشر الگو 


کتاب جامع هندسه کنکور نشر الگو که دارای مطالب و مباحث هندسه در هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم می باشد، با هدف آموزش مفاهیم و مباحث هندسه و همچنین ارائه نمونه سوالات متنوع جهت آشنایی مخاطبین با نمونه سوالات آزمون سراسری در دو جلد نویسنده شده است. کتاب شامل 12 فصل است که در چهار فصل اول آن هندسه دهم، سه فصل بعدی هندسه یازدهم و سه فصل آخر هندسه دوازدهم بررسی شده است. آزمون های جامع و پاسخ نامه کلیدی آن ها در دو فصل آخر قرار دارند.

هر فصل کتاب شامل چند درس و هر درس نیز دارای درس نامه، تست های حل شده، نکات و تذکرات حلِ مثال ها و آزمون است. پاسخ تشریحی سوالات در جلد دوم قرار دارد. لحن کتاب رسمی است اما با زبانی ساده به ارائه مطالب پرداخته است. کتاب دارای QR-Code است و با اسکن آن می توان پاسخ نامه تشریحی را به صورت رایگان دریافت کرد. فهرست کتاب بسیار کامل است و صفحات شروع هر مبحث را به خوبی مشخص کرده است. در ادامه به بررسی کتاب هندسه جامع نشر الگو اثر حسن محمد بیگی و امیر محمد هویدی می پردازیم.

رنگ زمینه جلد کتاب جامع هندسه الگو سبز رنگ و طرح آن با مزه است و به نوعی ایده جالبی نیز می باشد. غول چراغ جادویی که چندین کتاب را در یک کتاب جای داده شده است. جنس کاغذ کتاب سفید و کیفیت آن بالا است. فونت کلمات و فاصله بین خطوط بسیار مناسب انتخاب شده اند و در استفاده طولانی مدت چشم را خسته نمی کند. مرز میان هر قسمت (درس نامه، تذکر، نکته، آزمون و…) به خوبی مشخص شده است. برای رنگ آمیزی صفحات نیز از رنگ آبی روشن و در مواردی محدود، رنگ طوسی استفاده شده است که زیبایی خاصی به کتاب داده است. اَشکال نیز با کفیت بالایی ترسیم شده اند.

در نهایت می توان گفت وجود درس نامه های پرمحتوا و کاربردی و همچنین سوالات مختلف و در کنار تمامی این موارد آزمون های پایانی کتاب که شبیه ساز کنکور سراسری هستند، این کتاب را به یکی از معتبرترین منابع کنکور سراسری تبدیل کرده است. جلد اول کتاب دارای حجم 431 صفحه و تعداد 1079 تست می باشد. جلد دوم نیز دارای حجم 219 صفحه است. دقت علمی و نگارشی کتاب بسیار بالاست و توصیه می شود دانش آموزان پس از تسلط بر مطالب از سوالات آن استفاده کنند. همچنین آزمون های جامع در ایام نزدیک به کنکور سراسری می تواند بازدهی کار را برای مخاطب دو چندان کند. قبل از خرید اینترنتی کتاب هندسه جامع نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

آنچه به عنوان درس نامه با توضیحاتِ کامل در ذهن مخاطبان نقش بسته و انتظار دارند، در کتاب هندسه جامع الگو وجود ندارد. در واقع درس نامه های کتاب به صورت کلی بیان شده و عمده مطالب به صورت خلاصه در اختیار مخاطب قرار گرفته است. بنابراین اگر دانش آموزی به دنبال درس نامه های صفر تا صد است، این کتاب نمی تواند کمکی به او بکند. اما اگر مخاطب قبلاً مباحث را کامل فرا گرفته است ولی در طی زمان، مباحث را فراموش کرده است، این کتاب به خوبی می تواند در به یاد آوردن مطالب به او کمک کند. در واقع نگاه این درس نامه ها کنکوری است. هر آنچه مخاطب نیاز دارد تا بتواند روی هندسه تسلط پیدا کند، در این کتاب آورده شده است. کتاب پوششی برای کتاب درسی است و به کمک آن مخاطب می تواند روی کتاب درسی تسلط پیدا کند.

مخاطب اصلی کتاب جامع هندسه نشر الگو تمامی دانش آموزان هستند و هر دانش آموزی که قصد شرکت در کنکور سراسری را دارد به راحتی می تواند از این کتاب استفاده کند. از ویژگی خوب کتاب می توان به پله به پله و گام به گام بودن مباحث اشاره کرد به طوریکه مخاطب با شروع از ابتدایی ترین مبحث، قدم به قدم مباحث را آموزش می بیند تا به انتهای آن برسد. مرز میان هر قسمت به خوبی مشخص شده است به طوریکه مخاطب ابتدا درس نامه را مرور می کند و در بسیاری از مطالب، پس از درس نامه نکات و تذکرات گفته شده اند تا مخاطب را از اشتباهات احتمالی دور کند. مثال های این کتاب، تست های چهار گزینه ای با پاسخ تشریحی می باشند تا دانش آموزان پس از هر مبحث، نمونه تست آن را داشته باشند.

درس نامه ها و مطالب آن با نگاه کنکوری نگاشته شده اند به طوریکه می توان گفت در طراحی این درس نامه ها، سوالات مختلف و متعدد کنکور سراسری مد نظر قرار گرفته است و با توجه به جامعیت سوال ها و مفاهیم مشترک بین آن ها، درس نامه هایی نوشته شده است. در هندسه دهم و یازدهم به خوبی مشاهده می شود که مباحث همگی در سطح کتاب و در راستای کنکور سراسری هستند و مباحث و مطالب پیشرفته ای که مربوط به المپیادها می باشد در این کتاب جایی ندارد.

 تست (تمرین)

با توجه به هدف اصلی کتاب هندسه جامع کنکور الگو که آماده سازی مخاطب جهت شرکت در آزمون کنکور سراسری است، تست ها و سوالات کتاب نیز در همین راستا تألیف شده اند و تمامی سوالات در راستای افزایش مهارت تست زنی و آمادگی برای کنکور سراسری است. بنابراین وجود سوالات تشریحی در این کتاب بی معناست و دانش آموزانی که با هدف شرکت در آزمون های پایان ترم و نهایی به دنبال منبع هستند، این کتاب نمی تواند منبع خوبی باشد. اما در قسمت تست ها و سوالات چهار گزینه ای، این کتاب حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

اولین بخش سوالات تستی، با عنوان «ایستگاه یادگیری» پس از درس نامه ها قرار دارند و این سوالات محکی است تا مخاطب بداند تا چه حدی روی مطالب تسلط پیدا کرده است. تعداد این سوالات متناسب با محتویات فصل و دارای تمامی مطالب است بطوریکه مخاطب با حل تمامی آن ها به این احساس می رسد که مطالب را به صورت کلی فرا گرفته است. پس از ایستگاه یادگیری، آزمون ها قرار دارند، در مجموع 70 آزمون که هر آزمون شامل 10 سوال است به تفکیک هر درس در کتاب جامع هندسه الگو قرار دارد. این آزمون ها علاوه بر تفکیک درس، بر اساس پایه نیز طبقه بندی شده اند و لا به لای درس نامه ها قرار دارند. سوالات سطح بندی نشده اند اما معمولاً سوالات اولیه ساده تر در نظر گرفته شده است. در بسیاری موارد برای بعضی دروس پس از درس، 1 آزمون در نظر گرفته شده است و معمولاً آزمون دوم کمی سخت تر است.

در پایان هر فصل از کتاب هندسه الگو، یک آزمون وجود دارد که تمامی مباحث فصل را شامل می شود. تا پایان فصل دهم این روند و پروسه در تمامی فصل ها وجود دارد. سوالات همگی تألیفی اما در سطح کنکور سراسری هستند و مخاطب می تواند مشابه آن ها را در کنکور سراسری ببیند. بنابراین حل این سوالات مخاطب را تا حد زیادی برای تست زنی در کنکور آماده می کند. اما آنچه مخاطب نیاز دارد تا مهارت تست زنی خود را بالا ببرد، وجود سوالاتی است که مخاطب موضوع آن را نمی داند و باید به ذهن خود مراجعه کند تا مبحث سوال را پیدا کند و آن را تجزیه و تحلیل کند. این اتفاق در فصل یازدهم افتاده است.

فصل یازدهم کتاب شامل 25 آزمون جامع 10 تا 15 سواله است که سوالات آن، هندسه هر سه پایه را شامل می شود. در این فصل ابتدا برای هر پایه تعدادی آزمون جدا در نظر گرفته شده است، پس از آزمون هر پایه، نوبت به سوالات آزمون جامع می رسد که شامل هر سه پایه است و بسیار شبیه کنکور است بطوریکه آزمون های انتهایی برگزیده های کنکور سراسری و خود کنکور سراسری 98 و 99 هستند. وجود آزمون های متعدد با تشابه زیاد به سوالات کنکور سراسری، این کتاب را به یکی از معتبرترین منابع کنکور سراسری تبدیل کرده است.

فصل دوازدهم کتاب جامع هندسه الگو پاسخ نامه کلیدی است که دانش آموز می تواند بدون دیدن توضیحات پاسخ نامه، پاسخ خود را چک کند. جلد دوم پاسخ نامه تشریحی است. توضیحات پاسخ نامه بسیار کامل است و در صورت لزوم مخاطب با مراجعه به آن می تواند ابهام پیش آمده برای خود را حل کند. بسیار سعی شده است تا از نکات گفته شده در متن درس نامه ها، برای حل سوالات استفاده شود. البته پاسخ نامه دو ستونه است و فونت آن ریز است که بعضاً ممکن است چشم را خسته کند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
امیر محمد هویدی _ حسن محمد بیگی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
219
قطع کتاب
وزیری
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...