واژگان عربی کنکور Tick Eight مینی میکرو طلایی گاج

واژگان عربی گاج

از {{model.count}}
49,000
39,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب واژگان عربی کنکور Tick Eight مینی میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

واژگان عربی کنکور Tick Eight مینی میکرو طلایی گاج


یادگیری زبان دوم یکی از راه‌های افزایش ظرفیت ذهن است. سالیان سال است که آموزش زبان‌های دیگر از طریق روش تکرار به کار گرفته می‌شود. Tick eight را باید بالا تر از نام یک کتاب یا مجموعه دانست. Tick eight یک روش منحصربه‌فرد است که توسط هرمان ابینگهاوس، فیلسوف آلمانی تبیین شده است. اساس این روش بر پایهٔ مرور و تکرار مداوم است. یکی از بزرگ‌ترین معضلات یادگیری کلمات و واژگان زبان‌های دیگر، به خاطر سپردن معانی آن‌هاست. در روش Tick eight با تکرار هر روزهٔ واژگان، لغات و معنای آن‌ها در ذهن شما حک می‌شود.  انتشارات گاج برای اولین بار از این متد در یادگیری واژگان استفاده کرده است. در سری کتاب Tick eight، تعدادی لغت برای یادگیری هر روز مشخص شده که در زیر هر لغت ۸ مربع خالی وجود دارد. پس از به خاطر سپردن هر واژه همراه با معنی آن، ۸ روز مداوم معنی کلمات را مرور کنید. در صورت حفظ بودن واژه در مربع علامت تیک و در صورت فراموش کردن آن، مربع را با علامت ضربدر پر کنید. در روز اول با لغات آورده شده در صفحه اول، شروع به حفظ واژگان کرده و هر روز یک صفحه به آن اضافه کنید. در روز هشتم، ۸ صفحه برای یادگیری خواهید داشت که در روز بعد صفحه اول حذف و صفحه نهم به دایرهٔ آموزش شما اضافه می‌شود. با همین روش هر روز یک صفحه از ابتدای کتاب حذف و یک صفحهٔ دیگر به آخرین برگ اضافه می‌شود. با تکرار و تکرار و تکرار، رفته‌رفته کلمات و معانی آن‌ها ملکهٔ ذهن شما خواهد شد. روش تیک‌ایت به شما کمک می‌کند که کلمات را سازمان‌یافته به خاطر بسپارید و آن‌ها را وارد حافظهٔ بلندمدت خود کنید. نویسندگان در این اثر علاوه بر واژگان مقطع متوسطهٔ دوم، کلمات مقطع متوسطهٔ اول را نیز بیان کرده‌اند.

ویژگی‌های کتاب واژگان عربی کنکور Tick Eight میکرو گاج 

کتاب واژگان عربی کنکور Tick Eight سری مینی میکرو طلایی انتشارات گاج با همکاری مشترک سرکار خانم صاحبه قیدر و جناب آقای عباس زاهدی در ۲۰۸ صفحه به نگارش درآمده است. هدف از نوشتن این کتاب تقویت مهارت به خاطرسپاری واژگان در حافظه بلندمدت، با صرف کمترین زمان و کسب بالاترین نتیجه است. قطع جیبی این اثر، به مطالعهٔ هر چه راحت‌تر و جابه‌جایی ساده و همراه داشتن همیشگی آن توسط دانش‌آموزان گرامی کمک خوبی می‌کند. 

از ویژگی‌های این کتابچه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شامل واژگان عربی هفتم، هشتم، نهم،  دهم، یازدهم و دوازدهم
 • ویژه داوطلبان رشته‌های تحصیلی ریاضی و تجربی، هنر و منحصراً زبان
 • ویژه جمع‌بندی و مرور سریع
 • برای آمادگی در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی
 • کاربردی‌ترین روش آموزش واژگان کنکور

فصول کتاب به ترتیب دروس کتاب‌های درسی پایه هفتم تا دوازدهم چیده شده است. فهرست کتاب اطلاعات لازم را در اختیار خواننده گذاشته و در قسمت «پیشگفتار»، نحوه صحیح استفاده از کتاب شرح داده شده است. قالب کلی کتاب واژگان عربی Tick Eight گاج به این صورت است که هر صفحه، ۲۰ واژه از کتاب‌های درسی را در بردارد و پس از آن معانی فارسی هر واژه نوشته شده است. این کار برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم به صورت پایه به پایه انجام شده و برای پایه‌های بعدی به صورت درس به درس صورت گرفته است. نویسنده در مقدمه توضیح خوب و شفافی از نحوه استفاده از کتاب ارائه کرده که با توجه به ساختار ویژه کتاب ضروری بوده است. این توضیحات با محتوا و ساختار کتاب هم‌خوانی دارد و دانش آموزان حین استفاده از کتاب سردرگم نخواهند شد. سایز و فونت نوشته‌های کتاب مینی میکرو واژگان عربی کنکور به روش Tick Eight بسیار ساده و خوانا انتخاب شده است و طیف رنگی و تنوع رنگ به کار رفته درون کتاب بر جذابیت محتوای آن تأثیر بسیار مثبتی داشته است. همچنین کتاب در ابعاد جیبی طراحی شده است که مناسب دوره جمع‌بندی و مرور است و می‌توان آن را به راحتی به همراه داشت. برای خرید اینترنتی کتاب واژگان عربی کنکور Tick Eight مینی میکرو طلایی گاج به ادامه مطلب توجه بفرمایید.

بررسی بخش‌های متنوع کتاب

به طور کلی مطالب کتاب در قالب بخش‌های زیر به نگارش درآمده است:

 • بخش اول: واژگان عربی پایه‌های هفتم، هشتم و نهم
 • بخش دوم: واژگان عربی پایه دهم
 • بخش سوم: واژگان عربی پایه یازدهم
 • بخش چهارم: واژگان عربی پایه دوازدهم

کتاب واژگان عربی کنکورTick Eight مینی میکرو طلایی گاج، فقط یک درسنامه واژگانی است که واژگان در یک صفحه و معانی آن‌ها در پشت همان صفحه نوشته شده‌اند. از آن‌جایی که این کتاب با روش جدید Tick Eight سعی می‌کند واژگان را آموزش دهد، شیوه خاصی داخل کتاب ارائه شده است که به صورت روزانه، دانش آموزان باید کتاب را مطالعه کنند و عملکرد خود در به یاد داشتن واژگان را می‌توانند در خود کتاب ثبت کنند. این روند آموزشی به دلیل تکرار زیاد، بسیار مؤثر و کاربردی است و کتاب را ساده و قابل فهم کرده است. کتاب در ابعاد یک کتاب همراه کوچک تهیه شده است و با توجه به اینکه کل واژگان درس عربی کنکور سراسری را پوشش می‌دهد، حجم مناسبی دارد. درسنامه به لحاظ پوشش واژگان، تمامی واژگان کنکوری کتاب‌های درسی را پوشش داده است. تمرین های کتاب درسی تنها از این جهت که واژگانشان در خلال واژگان کتاب هستند، در تألیف درسنامه نقش داشته‌اند. کتاب مینی میکرو طلایی واژگان عربی گاج قابل استفاده برای تمامی دانش‌آموزانی است که با هر سطحی به دنبال تقویت دایره واژگانی عربی کنکور خود هستند. شیوه آموزشی کتاب، به صورتی است که برای دانش آموزان متوسط و قوی هم می‌تواند جنبه یادگیری، مرور و جمع‌بندی مناسبی داشته باشد. آموزش در کتاب فقط به صورت بیان واژگان و ترجمه آن‌ها انجام شده است. علاوه بر این، برای هر درس، صفحه‌ای در کتاب قرار داده شده است که دانش آموزان بتوانند نکات مدنظر خود از جمله واژگانی که همچنان به آن‌ها مسلط نیستند را یادداشت کنند. دانش‌آموزان ضعیفی که دایره واژگان محدودی دارند می‌توانند بیشترین استفاده را از این کتاب داشته باشند. شیوه آموزش واژگانی که در کتاب معرفی شده است به خوبی می‌تواند دایره لغات دانش آموزان را افزایش دهد و این امر باعث می‌شود تا دانش‌آموزان ضعیف، درصد عربی کنکور خود را تا حد خوبی افزایش دهند. کتاب به طور ویژه برای جمع‌بندی و مرور سریع تألیف شده است و حجم محتوای آن هم درخور این دوران است. از آوردن واژگان پراکنده یا سطح بالا خودداری شده است و چون فقط واژگان کتاب‌های درسی در آن ارائه شده است، حجم مناسب و خوبی برای جمع‌بندی دارد.

نتیجه‌گیری

در هر صفحه از این کتاب ۲۰ واژه وجود دارد و معنی این واژگان در پشت صفحه آورده شده است. در زیر هر واژه نیز هشت خانه مربع شکل وجود دارد که دانش‌آموز برای یادگیری واژگان روز اول به هر واژه نگاه می‌کند و اگر معنی آن را می‌داند، در اولین خانه از سمت چپ، علامت تیک می‌زند و اگر نمی‌داند علامت ضربدر می‌گذارد و سپس به معنی آن واژه در پشت صفحه نگاه می‌کند. نکته مهم این است که واژه حفظ نمی‌شود و فقط مرور می‌شود. این تکنیک در روز دوم برای صفحه‌های اول و دوم، در روز سوم برای صفحه روز اول، دوم و سوم و… به همین ترتیب در روز هشتم، برای صفحه‌های اول تا هشتم انجام می‌شود. در آن روز، خانه‌های واژگان صفحه روز اول همگی علامت خورده‌اند و می‌توانید از خانه‌ها بفهمید که واژه‌ها در کدام روز در حافظه شما جای گرفته است. بنابراین این صفحه از روز بعد از دور مطالعات خارج می‌گردد. به همین ترتیب در روز نهم این تکنیک برای صفحه روزهای دوم تا نهم و در روز دهم، برای صفحه روزهای سوم تا دهم انجام می‌گیرد. به بیان دیگر پس از روز هشتم هر روز یک صفحه از صفحه‌های اول کم و یک صفحه از صفحات بعدی به مرور شما اضافه می‌شود. بنابراین همیشه هشت صفحه برای مرور خواهید داشت. با صرف روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه و در مدت ۱۰۰ روز حدود ۲۰۰۰ واژگان به دایره لغات شما افزوده خواهد شد. همین روش را می‌توانید در مورد یادگیری معنی واژگان از فارسی به عربی نیز به کار ببرید. با این کار معنی واژه از حالت غیر فعال به حالت فعال در حافظه شما تبدیل خواهد شد. البته اجرای این کار بعد از مرحله عربی به فارسی مفید است و مطالعه همزمان این دو روش نادرست است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
عباس زاهدی _ صاحبه قیدر
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
208
قطع کتاب
جیبی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...