موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم نشر الگو

شیمی پایه نشر الگو

از {{model.count}}
310,000
232,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم نشر الگو


چکیده

هدف از نوشتن کتاب موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم نشر الگو پایه ایجاد آمادگی دانش آموزان برای کنکور است. چینش فصل ها مطابق با کتاب درسی است و هر فصل به طور میانگین شامل ٧ آزمون می باشد که ۴ آزمون اول پوشش کاملی روی مطالب کتاب دارند و در انتها 3 آزمون جامع برای مرور و جمع بندى فصل و ١ آزمون مسئله برای تسلط بیشتر روی مسائل مربوطه آورده شده است. آزمون ها دارای سطح بندی هستند. لحن کتاب رسمی است و ابتدای هر فصل و قبل از شروع آزمون ها عبارت های درست و نادرست برای مرور سریع نکات فصل آورده شده است. در ادامه به بررسی کتاب موج آزمون شیمی پایه الگو نوشته مسعود جعفری می پردازیم.

کیفیت اَشکال و نمودارها و همچنین سایز و فونت نوشته ها ثابت و مناسب است. صفحات کتاب شامل رنگ های متنوع است و گرافیک و طرح جلد آن نیز با کیفیت می باشد. کاریکاتور روی جلد کتاب عکس چارلز جانت است که در اتاقشان عکس جناب مندلیف را قاب کرده اند و جدول دوره ای عناصر نیز که کنار ایشان است، نمایانگر عصر جدیدی از شیمی است که طرح جالبی است.

حجم کتاب موج آزمون شیمی پایه با توجه به محتوای آن معقول و مناسب است. البته تعداد تست ها و آزمون ها می توانست بیشتر باشد. این کتاب دارای حجم 483 صفحه و 1200 تست می باشد. از نکات قابل توجه این کتاب تعداد غلط های بسیار بسیار کم آن می باشد که از اهمیت قابل توجه ای برخوردار است.

از ویژگی های خاص کتاب موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم الگو، داشتن آزمون های مسئله ای برای تسلط بیشتر به مباحث محاسبه ای شیمی کنکور می باشد. استفاده از این کتاب به عنوان منبع اول برای تست زنی توسط دانش آموزان متوسط و قوی کنکور و منبع دوم برای دانش آموزان ضعیف و دانش آموزان دهم و یازدهم پیشنهاد می شود. قبل از خرید اینترنتی کتاب موج آزمون شیمی پایه نشر الگو ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب موج آزمون شیمی پایه الگو در پاسخنامه ی آن است و در آن کلیه ی مطالب کتاب درسی آورده شده و توضیحات لازم ارائه شده است. با توجه به جامع بودن کتاب از شرح و تفصیل یک سری مطالب پایه ای در نگارش درسنامه صرف نظر شده است که امری منطقی می باشد. حجم درسنامه ها با توجه به محتوای آن بسیار معقول و مناسب است. کتاب با بیانی ساده مطالب را به سادگی توضیح داده و تقریباً چیزی را گنگ و مبهم نگذاشته است. در درسنامه ها به کلیه ی اَشکال، نمودارها و تمارین کتاب درسی توجه ویژه شده و تا حد امکان از آوردن مطالب بیهوده و خارج از کتاب خودداری شده است. در واقع کتاب از مسیر کنکور خارج نشده است.

مخاطب درسنامه موج آزمون شیمی الگو دانش آموز کنکوری است، البته دانش آموزان پایه دهم و یازدهم می توانند به عنوان منبع دوم از درسنامه های این کتاب برای جمع بندی و مرور نکات استفاده کنند. در نگارش درسنامه سعی شده مطالب به صورت نکته ای و جمع بندی آورده شود و از ذکر تست و مثال در آن خودداری شده، ولی در آزمون ها، مطالب درسنامه در قالب تست های با کیفیت و استاندارد به خوبی پوشش داده شده است.

درسنامه ها برای دانش آموزان ضعیف کارایی چندانی ندارد، ولی این دسته از دانش آموزان با زدن تست های آزمون ها می توانند نقاط ضعف خود را برطرف کنند. نکته ی قابل توجه این است که کتاب موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم نشر الگو تست محور است، یعنی اینگونه است که برای تسلط بر فصل باید آزمون های تستی را بزنید و درسنامه ها از اهمیت کمتری برخوردارند. پیشنهاد می شود ابتدا کتاب درسی با دقت خوانده شود، سپس بدون خواندن درسنامه ها تست های آزمون ها زده شوند و بعد از دادن آزمون ها، درسنامه ها خوانده شوند.

 تست (تمرین)

تعداد تست های کتاب موج آزمون شیمی پایه برای هر فصل با احتساب آزمون های جامع انتهای فصل ها به طور میانگین ٢٠٠ عدد است که عدد قابل قبولی است. در زیر، جدول کمی تست ها آورده شده است که می توانید تعداد تست های دقیق هر بخش را مشاهده کنید. به دلیل آزمونی بودن کتاب، تست ها نظم خاصی از لحاظ چینش ندارند و از حالت میکرو طبقه بندی نیز خارج شده اند. البته بخش «عبارت های درست و نادرست» مطابق با صفحات کتاب درسی و متناسب با آن تنظیم شده اند.

در این کتاب سعی شده است تیپ های متنوع تست پوشش داده شوند. دانش آموزان با چالش های جدیدی مواجه می شوند و ایده های نو و تیپ های متنوعی از تست ها را مشاهده می کنند. در کتاب موج آزمون شیمی پایه تست های کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی متنوع به ندرت دیده می شود، ولی ایده ی حل این سوالات وجود دارد و سوالات آزمون ها اغلب تیپ کنکوری دارند.

در ابتدای هر آزمون، سطح آن مشخص شده است و مدت زمان لازم برای پاسخ گویی به آزمون نیز آورده شده است. سطح آزمون متناسب با سوالات است ولی زمان آزمون می توانست کمی بیشتر باشد. در کل دانش آموزان با هر سطحی می توانند از تست های این کتاب استفاده کنند اما بهتر است دانش آموزان ضعیف ابتدا سراغ عبارت های درست و نادرست بروند، سپس آزمون های با سطح متوسط را حل کنند و بعد از آن برای تسلط بیشتر روی مباحث یا حل کردن تست بیشتر، می توانند سراغ آزمون های دشوار بروند. البته حل کردن تست های آزمون های سخت به همه ی دانش آموزان توصیه نمی شود.

در کتاب موج آزمون شیمی پایه دهم و یازدهم الگو، پاسخ تشریحی آزمون ها کامل است و همه ی عبارات و گزینه ها به طور کامل تشریح شده است. البته در قسمت پاسخ تشریحی بعضی از تست ها می شد برای رفع ابهام توضیحات بیشتری آورده شود اما به متن کتاب اکتفا شده است. در تست هایی که با نکته ی خاصی می توان آن ها را حل کرد نکته ی مربوطه آورده شده و توضیحات لازم نیز داده شده است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
مسعود جعفری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
488
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
ویراست دوم از چاپ ۳۲ و بعد آن

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...