موج آزمون ریاضی تجربی نشر الگو

موج آزمون ریاضی تجربی نشر الگو

از {{model.count}}
340,000
255,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب موج آزمون ریاضی تجربی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

موج آزمون ریاضی تجربی نشر الگو


چکیده

کتاب موج آزمون ریاضی تجربی نشر الگو کتابی آزمون محور و فاقد درسنامه است. این کتاب در واقع می تواند نقش یک منبع مکمل تستی را برای دانش آموزان متوسط و قوی بازی کند. ساختار کتاب این گونه است که در 14 فصلِ موضوعی، آزمون های مباحث متنوع قرار گرفته اند. مثلا فصل هشتم مثلثات است که شامل مثلثات ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم است. بعد از آن فصل 15 ام شامل آزمون های شبیه ساز آزمون های آزمایشی و کنکور است که در ادامه درباره آنها صحبت خواهیم کرد. فصل های 16 و 17 ام پاسخنامه تشریحی و کلیدی کل آزمون هاست و در نهایت فصل 18 ام شامل سوالات کنکور سراسری 99 داخل و خارج از کشور است. کتاب مجموعا دارای 2060 تست است و 396 صفحه است. در فهرست کتاب شماره صفحه تمام آزمون ها مشخص شده است. لحن کتاب رسمی و روان است. در ادامه به بررسی کتاب موج آزمون ریاضی تجربی الگو نوشته ی کاظم اجلالی و ارشک حمیدی می پردازیم. کتاب موج آزمون ریاضی تجربی دارای طرح روی جلد کارتونی مشابه بقیه کتاب های الگو است. در بخش آزمون ها همه موارد ظاهری مثل فونت و سایز آن، اَشکال و نمودارها مناسب اند و در نظر گرفتن بخشی تحت عنوان محل محاسبات بسیار صفحه آرایی مناسبی را در این قسمت شکل داده است. پاسخنامه تشریحی دوستونه است و فونت ریزی دارد که در دراز مدت ممکن است آزار دهنده باشد، بخصوص که بین پاسخ تست ها جداکننده ای وجود ندارد. از کاغذ سفید و با کیفیت در چاپ کتاب استفاده شده است و قطع کتاب رحلی است. بخش پاسخنامه دارای حاشیه کناری آبی رنگ است که از کنار قابل تشخیص است و می توان بخش پاسخنامه را خیلی راحت پیدا کرد. کتاب موج آزمون ریاضیات تجربی فاقد درسنامه است و با توجه به 2060 تستی که دارد دارای حجم مناسبی است. داشتن آزمون های مبحثی و جامع برای هر فصل، پوشش تست های برگزیده کنکور، آزمون های مشابه با سرفصل قلم چی، آزمون های شبیه ساز کنکور و پوشش کنکور 98، 99 و 1400 از ویژگی های کتاب است. پاسخنامه تشریحی کوتاه و کلیدی نیز از سایر ویژگی های کتاب است. قبل از خرید اینترنتی کتاب موج آزمون ریاضی تجربی الگو ادامه مطلب را بخوانید.  

تست (تمرین)

همان طور که در جدول کمی تست ها مشخص است، کتاب ریاضی تجربی نشر الگو از سری موج آزمون دارای 2060 تست است که خود از یک کتاب تست جامع چندان کم تست تر نیست. همچنین با توجه به اینکه کتاب درسنامه ندارد، در واقع بهترین حالت استفاده از این کتاب استفاده از آن به شکل یک منبع مکمل تستی در کنار منبع دیگری است. البته ممکن است دانش آموزان قوی تر که یک منبع را قبل از عید تمام کرده باشند، بتوانند در ماه های پایانی برای جمع بندی از آزمون های این کتاب استفاده کنند. در هر فصل، جدا از آزمون های مبحثی، 1 یا 2 آزمون جامع در نظر گرفته شده است؛ جز فصل های 1 و 3 که بدلیل محتوای کمی که دارند، نیازی به آزمون جامع نداشته اند. هر یک از آزمون های مبحثی و جامع تا پایان فصل 14 ام دارای 10 تست هستند که این تعداد کمک می کند در زمان کوتاهی حل و بررسی شوند و خسته کننده نباشند. در هر فصل آزمون های مبحثی از تست های تالیفی تشکیل شده اند در حالیکه که آزمون های جامع شامل تست های کنکورهای سراسری اند و با عنوان برگزیده کنکور سراسری جمع آوری شده اند. البته منبع تست ها در پاسخنامه گفته شده است. در آزمون های مبحثی گاهی یک موضوع دارای دو تا آزمون است. مثلا آزمون های 62 و 63 هر دو دارای عنوان «تابع یکنوا» هستند. بنظر می رسد چیدمان سوالات طوری صورت گرفته که در این موارد آزمون ابتدایی ساده تر از بعدی باشد. هرچند درباره سطح آزمون ها و زمان لازم برای حل آنها اشاره ای نشده است. درباره توزیع تست ها در میان فصول کتاب موج آزمون ریاضی تجربی الگو باید گفت که این اتفاق بدرستی انجام شده است. البته در مواردی مثل هندسه و استدلال با توجه به 3 تستی که در کنکور سراسری دارد، می شد تعداد آزمون ها را افزایش داد. این فصل 9 آزمون دارد. در مقابل بخش آمار و احتمال دارای 17 آزمون است که بنظر کمی زیاد است. بعد از 14 فصل اولیه کتاب موج آزمون ریاضی تجربی می رسیم به فصل پانزدهم کتاب که شامل 16 آزمون متناسب با سرفصل آزمون های قلم چی است. این آزمون ها 20 تسته هستند. این ایده برای دانش آموزانی که در آزمون های کانون فرهنگی آموزش شرکت می کنند، بسیار مناسب است. هرچند برای دانش آموزانی که در این آزمون ها شرکت نمی کنند ممکن است استفاده کمی داشته باشد. البته قابل ذکر است که در مقدمه برای آزمون های گزینه دو نیز، شماره آزمونهایی که با هر آزمون ارتباط دارد مشخص شده است. بعد از آزمون های شبیه ساز آزمایشی، 5 آزمون شبیه ساز کنکور قرار گرفته اند که 3 تای آنها تالیفی و 2 تای پایانی کنکور سراسری 98 داخل و خارج از کشور هستند. فصول 16 و 17 ام پاسخنامه تشریحی و کلیدی آزمون ها هستند. در پاسخنامه تشریحی کتاب موج آزمون ریاضی تجربی، برای برخی سوالات راه حل دوم نوشته شده است. البته راه حل ها کوتاه هستند و خیلی توضیحات کامل و فارسی مفصلی ندارند. همچنین فصل 18 ام شامل کنکور سراسری داخل و خارج از کشور است.  

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
کاظم اجلالی _ ارشک حمیدی
سال چاپ
1402
تعداد صفحات
404
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
ویراست دوم از چاپ ۱۱ و بعد از آن

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...