فلسفه و منطق جامع مشاوران

منطق و فلسفه جامع مشاوران

از {{model.count}}
320,000
240,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین منطق و فلسفه جامع مشاوران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

منطق و فلسفه جامع مشاوران

از مجموع ۲۵ سؤال فلسفه و منطق در کنکور سراسری رشته علوم انسانی، به طور میانگین ۹ سؤال از کتاب درسی منطق پایه دهم، ۶ سؤال از کتاب درسی فلسفه پایه یازدهم و ۱۰ سؤال از کتاب درسی فلسفه پایه دوازدهم طرح می‌شود که با توجه به تغییرات روند طراحی سؤالات کنکور سراسری و شیب مفهومی سؤالات، لازم است تا دانش‌آموزان علاوه بر یادگیری عمیق و مفهومی مطالب با تکنیک‌های پاسخگویی به تست‌ها در کمترین زمان ممکن آشنا باشند تا بتوانند نتیجه خوبی را کسب نمایند. مهم‌ترین ویژگی درس فلسفه و منطق، چالش‌های آن برای یادگیری و دشواری تست‌های آن است که در کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور انتشارات مشاوران آموزش، تمام سعی نویسنده در این بوده که درسنامه‌ها کاملاً اسان و قابل فهم باشد تا سختی‌های این درس برای شما آسان‌تر شود. در طراحی پرسش‌های چهارگزینه‌ای از تمامی نکات استفاده شود و در پاسخنامه تشریحی، تمامی ابهامات دانش‌آموزان برطرف شود.

ویژگی‌های کتاب فلسفه و منطق جامع مشاوران آموزش

نویسنده ی کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش،  جناب آقای احمد خداداد حسینیاست و دربرگیرنده تمامی مطالب و مفاهیم درس‌های فلسفه و منطق پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در قالب 488 صفحه و ۲۳۳۶ پرسش چهارگزینه‌ای (تألیفی، کنکوری و آزمون‌های جامع) است. کیفیت چاپ مطالب و صفحه‌آرایی کتاب کاملاً مطلوب بوده و استفاده هدفمند از کادرها و جدول‌های گوناگون در سراسری کتاب موجب طبقه‌بندی مطالب در ذهن خواننده و به طبع آن یادگیری کامل می‌شود. هم‌چنین نویسنده در بخش مقدمه کتاب شرح مختصری از کتاب پیش رو ارائه می‌دهد تا دانش‌آموزان و داوطلبان با دید کاملی به استفاده از آن بپردازند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب

به‌طورکلی کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش در قالب بخش‌های زیر تنظیم شده است:

  • منطق پایه دهم
  • فلسفه پایه یازدهم
  • فلسفه پایه دوازدهم

ترتیب قرارگیری مطالب در هر درس نیز به این صورت که ابتدا درسنامه کامل هر بخش، سپس سؤالات چهارگزینه‌ای قرار گرفته و همین ترتیب تا انتهای کتاب که پاسخ‌های تشریحی هستند ادامه پیدا کرده است.

درس‌نامه

در نگارش کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش، سعی شده تا درسنامه‌های آن بسیار کامل باشند و تمام نکات سخت و مفهومی کتاب درسی با استفاده از توضیحات دقیق و قابل فهم ارائه شوند. همچنین سعی شده تا به طور متعادل هم به بررسی ریز کتاب درسی بپردازد و هم حتی‌الامکان خلاصه باشد تا از چارچوب کتاب کنکوری خارج نشود که تا حدود زیادی نیز در این امر موفق بوده است. در ابتدای هر درس مطالبی با زبان خودمانی به عنوان مقدمه آن درس نوشته شده‌است که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست و نمایی کلی از درس پیش رو به دانش‌آموز می‌دهد. پس از این مقدمه دوستانه، بخشی تحت عنوان «فرهنگ اصطلاحات فلسفی» قرار دارد. در این قسمت نیز برای برخی از واژه‌ها، تعریف و دایره و حدود آن‌ها مشخص شده است. لذا در خلال درسنامه از بخش‌های مختلفی استفاده شده است: در بخش «ریزه‌کاری‌های فلسفی» دقیقاً ریزه‌کاری‌های هر موضوع آورده شده است تا دانش‌آموزان بر تمام مسائل احتمالی مسلط شوند. در بخش «سین جیم» از پرسش‌های چهارگزینه‌ای استفاده شده تا لا به‌ لای درسنامه، سبک و سیاق سؤالات کنکور سراسری نیز بررسی شود و بلافاصله بعد از آن روش‌های تستی و کاربردی بیان شده است. به نوعی می‌توان سین جیم‌ها را به عنوان مثال‌هایی در میان درسنامه در نظر گرفت که حل کردن آن‌ها در فهمیدن میزان تسلط خود از مبحثی که تازه به اتمام رسیده است، کمک فراوانی می‌کند. برای بخش منطق، «اشتباهات رایج» مشخص شده تا دانش‌آموزان قبل از شروع به تست‌زنی، با دشواری‌های این بخش آشنا شوند و اشتباهاتی که اکثر دانش آموزان در مطالب مربوط به درس‌های فلسفه انجام می‌دهند توضیح داده شده است. یکی از نقاط قوت برجسته درسنامه کتاب، فراهم کردن سؤالات تشریحی در انتهای درسنامه است؛ به این صورت که دانش‌آموزان با کمک «ردپاها» بتوانند پاسخ‌ها را در یک برگه بنویسند و خودشان به یک جمع‌بندی مفید از مطالب دست یابند که به «درس‌نامه را جمع‌وجور کنید» تعبیر شده است. با توجه به توضیحاتی که داده شد تمام دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند از این درسنامه‌ها بهره‌مند شوند. دانش‌آموزانی که تسلط بیشتری بر کتاب درسی دارند می‌توانند از بخش‌های خلاقانه‌ای که راجع به آن‌ها صحبت کردیم استفاده بیشتری ببرند. در نهایت مشخص است که با درس‌نامهٔ قوی و کاملی روبرو هستیم.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای و پاسخنامه کتاب

تعداد سؤالات موجود در کتاب برای به تسلط رسیدن در تمامی مباحث کافی است.  به طور کلی سؤالات کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش را می‌توان به دو بخش تشریحی و تستی تقسیم کرد. سؤالات بخش تشریحی با توجه به صحبت‌های نویسنده در مقدمه کتاب، بسیار مختصر و صرفاً برای جمع‌بندی کردن درسنامه آورده شده است. این سؤالات تشریحی تحت عنوان «درس‌نامه را جمع‌وجور کنیم» آورده شده‌اند که از تعدادی سؤال تشریحی که صفحه پاسخ آن‌ها در کتاب درسی آدرس داده شده‌اند و تعدادی سؤال جای خالی که پاسخ آن‌ها در پایین همان «درس‌نامه را جمع‌وجور کنیم» آمده است، تشکیل می‌شود. در هر درس دو مجموعه سؤالات تستی با نام‌های بخش «دست‌گرمی» یا سؤالات مروری و بخش «برویم سر اصل مطلب» یا سؤالات استاندارد قرار داده شده است. سؤالات بخش مروری شامل یک سری سؤالات ساده قرار داده شده تا دانش‌آموزان یک بار دیگر و به صورت خلاصه‌وار، درس‌نامه را مرور کنند. اگر دانش‌آموزی از عهده تست‌های «دست‌گرمی» بر نیاید، باید مجدداً به مطالعه با دقت درس‌نامه کتاب بپردازد. سؤالات بخش «استاندارد» یا «برویم سر اصل مطلب» از سطح ساده تا سخت هستند و مجموعه‌ای از سؤالات کنکور سراسری و سؤالات تألیفی را در لا به‌ لای خود جای داده‌است . در انتهای سؤالات تستی نیز بخشی با عنوان «کمی سخت‌تر از کنکور» داریم که برای دانش‌آموزانی که قصد به چالش کشیدن خود را دارند مناسب است، هرچند تعداد این سؤالات زیاد نیست. پس از بررسی سؤالات به سراغ پاسخنامه می‌رویم. پاسخنامه‌ها کامل و مفصل هستند و اگر نیاز به توضیح اضافه بوده، توضیح اضافه نیز در کنار بررسی دقیق سایر گزینه‌های سؤالات آورده شده است. توصیه می‌شود حتی پاسخ سؤالاتی را که درست پاسخ داده‌اید را دوباره بخوانید زیرا ممکن است در این فرایند نکات جدیدتری را نیز بیاموزید.

نتیجه‌گیری

کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش به سبب ویژگی‌های مثبت خود می‌تواند به عنوان منبع کمک‌ آموزشی اصلی مورد استفاده دانش‌آموزان و مخصوصاً داوطلبان کنکور سراسری قرار گیرد. قلم نویسنده در نگارش درسنامه و پاسخنامه کاملاً روان بوده و دقت نظر ایشان در انتخاب تست‌های کتاب قابل تحسین‌ است. از ویژگی‌های اصلی کتاب فلسفه و منطق جامع کنکور مشاوران آموزش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • درس‌نامه‌های کامل و کاربردی با لحنی ساده و قابل فهم
  • استفاده از کادرها و جدول‌های گوناگون
  • بیش از ۲۳۰۰ پرسش چهارگزینه‌ای متنوع تألیفی و کنکوری
  • ۱۲ آزمون جامع
  • پاسخنامه کاملاً تشریحی و تحلیلی

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
احمد خداداد حسینی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۴۸۸ صفحه A4
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
اول

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...