منطق دهم تست خیلی سبز

تست منطق دهم خیلی سبز

از {{model.count}}
131,000
98,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین منطق دهم تست خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

منطق دهم تست خیلی سبز


نویسنده در مقدمه کتاب منطق دهم تست خیلی سبز، تاکید می‌کند که سعی کرده است در این کتاب علاوه بر توضیح متن کتاب درسی، تحلیل بیشتر و مثال‌هایی را هم در کنار آن آورده و نمونه های بیشتری برای آنها گفته است. در ادامه به بررسی کتاب منطق دهم خیلی سبز می پردازیم.

در کتاب منطق دهم تست خیلی سبز ابتدا درسنامه درس اول سپس سؤالات تستی آن درس آورده شده است و در ادامه درس دوم شروع می‌شود و به همین ترتیب تا انتهای کتاب ادامه دارد و در آخر نیز پاسخنامه تشریحی همه تست ها آورده شده است. کتاب سؤالات تشریحی ندارد، لذا برای دانش‌آموزانی که قصد تمرین برای امتحانات پایان‌ترم را دارند توصیه نمی‌شود اما برای دانش‌آموزانی که قصد تمرین تستی (بخصوص دانش آموزان پایه دوازدهم که در کتاب منطق ضعف داشته‌اند) انتخاب مناسبی است. این کتاب در مجموع دارای 441 تست است و 132 صفحه است. قبل از خرید اینترنتی کتاب منطق دهم تست خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

در ابتدای هر درس از کتاب منطق 10 تست خیلی سبز قسمتی تحت عنوان “درس در یک نگاه‌” داریم که یک چشم‌انداز کلی از آن درس می‌دهد و مانند مقدمه خلاصه شده است. سپس تعدادی از اصطلاحات آن درس توضیح داده می‌شود. به‌طور مثال در درس سوم بعد از “درس در یک نگاه” سه کلمه تعریف شده است. دانستن این مفاهیم در فهم درس نهم کتاب درسی کمک زیادی می‌کند و این نکته بسیار مثبت است. به‌طورکلی در طول درسنامه نمودارها مانند صفحه ۲۷، جدول‌بندی‌ها مانند صفحه ۴۵ و سایر مواردی از این ‌دست به‌ فراوانی دیده می‌شوند. مثلاً در درس هشتم که در مورد قیاس اقترانی است، تعداد زیادی شکل و مسئله به چشم می‌خورد.

اتفاقاً یکی از ویژگی‌های بسیار مهم کتاب منطق دهم خیلی سبز آن است که مسئله‌های زیادی را حل کرده است. به‌طور مثال در صفحه ۸۰ و ۸۱ ما مجموعاً ۱۲ مورد مثال برای اعتبار قیاس اقترانی داریم که در نوع خود بینظیر است و یا در درس قضیه شرطی مثال‌های زیادی وجود دارد. همچنین در درسنامه مطالبی تحت عنوان “حواسمان باشد” گفته شده است. در قسمت‌های “حواسمان باشد” درس در حالت نکته تستی گفته شده است و یا در آخر هر مبحث هر درس قسمتی تحت عنوان “خلاصه اینکه” وجود دارد و این بخش، درس را به‌طور اجمالی جمع‌بندی می‌کند.

این موارد ریز در یادگیری بعضی از مطالب سخت کتاب منطق بسیار کمک می‌کند. بر همین اساس در کنار دانش آموزان قوی و دانش‌آموزانی که کمتر به این درس پرداخته اند، اساتید محترم درس منطق نیز می‌توانند از این کتاب استفاده کنند تا موارد سخت را به دانش آموزان خود توضیح دهند. همچنین دانش‌آموزانی که قصد تمرین برای امتحانات تستی را دارند، درسنامه کتاب خیلی سبز بخشی تحت عنوان “درس‌نامه ستاره” دارد که مسائلی را توضیح داده است که در متن کتاب درسی نیز بیشتر خوراک تست هستند.

همچنین متن خود درسنامه نیز با حوصله بسیار و مفصل و کامل نوشته ‌شده است و اگر دانش‌آموزی در فهمیدن متن کتاب درسی مشکل داشته باشد، احتمال اینکه از طریق درسنامه کتاب منطق دهم خیلی سبز، مشکل خود را برطرف کند زیاد است. درنهایت درسنامه کتاب منطق خیلی سبز درسنامه بسیار مفید و قوی است و نیاز دانش آموزان را چه در کمک به حل تست ها و چه در فهمیدن متن کتاب درسی برطرف می کند.

 تست (تمرین)

همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، ۴41 تست برای ۱۰ درس کتاب منطق آورده شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید در درس‌هایی که اهمیت بیشتری دارند، مانند درس هفتم و هشتم تعداد تست ها نسبت به سایر درس‌ها بیشتر است و تعداد تست ها به‌طورکلی برای دانش آموزان پایه دهم که تا کنکور سراسری فاصله زیادی دارند، مناسب است. تست های کتاب منطق دهم خیلی سبز تیپ‌های متنوعی را دربرمی گیرند، به‌طور مثال سوال ۱۷۸ یک‌سوال شکل دار است. سؤال ۲۳۴ سؤال مصداقی است و سال ۲۶۲ یک مسئله است. البته تست ها مانند درسنامه به‌صورت مبحث بندی مرتب ‌نشده‌اند. به‌عبارت ‌دیگر تست های کتاب میکرو طبقه‌بندی نیستند. تعداد زیاد درس‌های منطق و تعداد زیاد مباحث، میکرو طبقه‌بندی کردن این دست کتاب ها را اندکی سخت می‌کند.

نکته مثبت دیگری که در تست های کتاب منطق دهم خیلی سبز به چشم می‌خورد، وجود تست های آزمون سراسری است، به‌طور مثال از سؤال ۲۶۰ تا سؤال ۲۶۴ تمام سؤالات کنکور سراسری هستند. بعضی از سؤالات نیز سؤال کنکور سراسری با تغییر هستند، مانند سؤال ۳۳۶. همان‌طور که گفته شد تعداد مسئله‌های این کتاب برای جا افتادن مطلب کتاب درسی کافی است، خصوصاً تعداد مسئله‌ها در درس قیاس اقترانی که مهم‌ترین درس کتاب درسی نیز می‌باشد، چشمگیر است. همچنین در پایان کتاب قسمتی تحت عنوان “زمینه” وجود دارد که به ‌صورت تستی مطالب را خلاصه‌وار ذکر کرده است.

پاسخنامه تشریحی نیز پاسخنامه کاملی است. در بعضی از آنها آدرس کتاب درسی نیز آورده شده است، اما تعداد این سؤالات محدود است. مانند سال ۱۰۳ یا ۲۶. البته پاسخ این سؤالات به‌صورت تک جمله‌ای است که تست را توضیح می‌دهد و پس از آن سایر گزینه‌ها و … همچنین سوالاتی از کاربرد شکل ها طرح شده اند، مانند سوال ۸۵، سوال ۱۵۱ یا سؤال ۲۹۲، که نمودارها و شکل ها در آنها استفاده شده اند. به‌طورکلی پاسخ تشریحی کتاب منطق دهم تست خیلی سبز، پاسخ خوب و کامل است، البته جا داشت در بعضی تستها همان‌طور که گفتیم  توضیحات بیشتری داده شود. به‌طور مثال تست ۲۴۰ به‌زحمت پاسخ یک‌ خطی دارد اما از آنجا که این کتاب برای دانش‌آموزان دهم تعریف ‌شده است شاید بهتر باشد حساسیت کمتری در این زمینه داشته باشیم.

ظاهر کتاب

بر روی جلد کتاب منطق دهم خیلی سبز یک تصویر مرغ وجود دارد که مفهوم انسان های بی منطق را در ذهن یادآوری می کند و به ضرب المثل “مرغش یک پا دارد” اشاره دارد. رنگ زمینه کلی کتاب آبی است و به‌طورکلی کتاب سیاه ‌و سفید است. جنس کاغذ و جلد کتاب به نظر خوب می‌آید. جا داشت که در این کتاب از نقاشی یا تصویرهای خلاقانه بیشتری استفاده می‌شد، چرا که در بخشی از کتاب مطالب یکنوا و خشک است.

 جمع بندی

کتاب منطق دهم خیلی سبز مفصل و مناسب برای دانش‌آموزانی که قصد رشد مهارت خود در حل تمرین‌ها و تست‌های کتاب منطق را دارند. کتاب فاقد تمرین‌های تشریحی و آماده‌سازی برای آزمون پایان سال است، اما با این ‌وجود همچنان به همه دانش آموزان توصیه می‌شود. البته خود کتاب نیز نام پرسش‌های چهارگزینه‌ای را دارد و انتظار نمی‌رفت که دارای تمرین‌های تشریحی باشد. دانش آموزان پایه دهم می‌توانند به این کتاب به‌عنوان تنها منبع تستی خود در سال دهم انتخاب کنند. این کتاب می‌تواند نیازهای آنان را در این زمینه برطرف کند و چون کتاب جنبه تستی دارد و درسنامه به‌صورت کامل و عمیق توضیح داده است، بهتر است در طول سال تحصیلی و همگام با مطالب کتاب درسی از مباحث این کتاب استفاده شود.

خرید آنلاین کتاب فوق ازالوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
احمد خداداد حسینی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
160
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...