پاسخ های تشریحی فیزیک3 دوازدهم جامع ریاضی جلد دوم نشر الگو

فیزیک دوازدهم جامع نشر الگو

از {{model.count}}
230,000
172,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین پاسخ های تشریحی فیزیک3 دوازدهم جامع ریاضی جلد دوم نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

کتاب پاسخ های تشریحی فیزیک3 دوازدهم جامع ریاضی جلد دوم نشر الگو


مقدمه

هدف از نوشتن کتاب فیزیک دوازدهم رشته ریاضی نشر الگو در صفحه‌ی اول به این شکل بیان شده است: قابل استفاده برای دانش آموزان پایه‌ی دوازدهم دوره‌ی دوم متوسطه و داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها. فصل‌های این کتاب مشابه کتاب درسی فیزیک 3 چیده شده است. در فهرست این کتاب شماره صفحه‌ی مربوط به‌تمامی قسمت‌های مختلف بیان شده است. لحن کتاب تقریباً رسمی می‌باشد. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک دوازدهم 12 نشر الگو می پردازیم.

در این کتاب هر فصل به قسمت‌های گوناگونی تقسیم شده است. در هر قسمت درسنامه و تمرین های تستی مربوط به درسنامه قرار دارد در انتهای هر فصل نیز دو آزمون تستی در نظر گرفته شده است. پاسخ‌های تشریحی تست‌های این کتاب در جلد دوم قرار دارد. کتاب در مجموع دارای 2781 تست است و جلد اول آن 512 و جلد دوم آن 344 صفحه دارد.

در کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی جامع الگو به‌ تمامی وعده‌های داده شده در مقدمه عمل کرده است . به‌طور مثال چنین جمله‌ای در مقدمه نوشته شده است: اکنون می‌توانیم با اطمینان بگوییم که یک کتاب کامل آموزشی و یک بانک تست کامل در اختیار شماست. که این جمله کاملاً صحیح می‌باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک دوازدهم 12 ریاضی نشر الگو ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

بیان درسنامه های فیزیک دوازدهم جامع نشر الگو کاملا اسان و قابل فهم است. ضمن اینکه حجم درسنامه‌ها با توجه به محتوایی که ارائه کرده است معقول و منطقی است. درسنامه‌های این کتاب بسیار کامل می‌باشند. تمامی مطالب کتاب درسی بدون کم و زیاد، آموزش داده شده است. در برخی قسمت‌ها روش‌هایی برای حل مسئله آموزش داده شده است که در کتاب درسی بیان نشده و می‌توان گفت این روش‌ها جزء روش‌های تستی می‌باشد. به‌طور مثال در فصل نوسان و موج در صفحات 245 تا 248 دو روش مختلف برای تحلیل حرکت نوسانگر آموزش داده شده است (حفظ کردن بازه‌های زمانی و دایره‌ی مرجع) که هیچ‌کدام از این روش‌ها در کتاب درسی مطرح نشده‌اند، اما دانش آموزان و داوطلبان با کمک این روش‌ها می‌توانند سؤالات کنکور را با سرعت بیشتری حل کنند. اما با این ‌حال نمی‌توان گفت مؤلفین مطالب بیهوده و اضافی در درسنامه‌ها قرار داده‌اند.

اکثر تست‌های قرار داده شده در متن درسنامه کتاب فیزیک دوازدهم ریاضی الگو تألیفی می‌باشند، اما تست هایی نیز از متن و تمرین ها کتاب درسی الهام گرفته ‌شده‌اند. برخی از تست های موجود در درسنامه تست های کنکورهای سراسری می‌باشند. مخاطب درسنامه‌های این کتاب دانش آموزان و داوطلبان ضعیف و متوسط می‌باشند، زیرا درسنامه‌های این کتاب مطالب را بسیار عمیق و مفصل بیان کرده‌اند و دانش آموزان و داوطلبان ضعیف می‌توانند با مطالعه‌ی دقیق درسنامه‌های این کتاب و وقت گذاری کافی، سطح علمی خود را افزایش دهند.

یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت کتاب فیزیک دوازدهم رشته ریاضی نشر الگو قرار دادن دو ضمیمه‌ی بسیار مهم و کاربردی در بین فصل‌ها است. به‌طور مثال ضمیمه 2 بعد از تمام شدن فصل ششم قرار داده شده است. این ضمیمه شامل آموزش استفاده از روابط مشتق در سؤالات حرکت‌شناسی می‌باشد و دانش آموزان می‌توانند با استفاده از این آموزش سؤالات فصل اول را بسیار سریع‌تر حل کنند. ضمیمه‌ها علاوه بر درس‌نامه، شامل پرسش‌های چهارگزینه‌ای هم می‌باشند.

تست‌های قرار داده شده در متن درسنامه بسیار خوب و دقیق انتخاب شده‌اند. این تست‌ها با هدف فهم بهتر و آشنایی دانش آموزان با روابط بیان شده در متن درسنامه قرار داده شده‌اند، به همین خاطر می‌توان گفت دانش آموزان می‌توانند به برخی از این سؤالات پاسخ دهند.

 تست (تمرین)

تست های کتاب فیزیک 12 ام جامع نشر الگو در دو سطح دسته‌بندی شده‌اند. سطح اول سؤالات مخصوص تمامی دانش آموزان و داوطلبان است و تمامی مخاطبان این کتاب برای رسیدن به تسلط کافی، لازم است این تست ها را یک‌ بار حل کنند. اما تست‌های سطح دوم مخصوص دانش آموزان و داوطلبان قوی است، زیرا این تست‌ها دارای ایده‌های نو و پیچیده‌ای هستند که نویسنده ی محترم در مقدمه توضیح کاملی درباره‌ی این سؤالات بیان کرده‌اند: در پایان هر بخش، تست های سطح دوم قرار دارد که از سطح بالاتری برخوردارند و دانش آموزان با صلاح‌ دید معلم می‌توانند از آن استفاده کنند. تعداد تست های در نظر گرفته شده برای هر بخش مناسب و کافی می‌باشد. چینش تست های این کتاب به‌صورت میکرو طبقه‌بندی است .

در فصل اول به خاطر گستردگی و پراکندگی موضوعات مختلف روند درسنامه و به‌ طبع آن روند قرارگیری تست ها منطبق بر کتاب درسی نیست، اما در فصل‌های دیگر روند آموزشی تست ها کاملاً منطبق بر کتاب درسی است. تست های کتاب فیزیک 3 ریاضی نشر الگو تمامی تیپ‌های متنوع را شامل می‌شود. تست های این کتاب مجموعه‌ای از سؤالات تألیفی، سؤالات کنکورهای سراسری (داخل و خارج از کشور) و سؤالات آزمون‌های قلم چی (کانون فرهنگی آموزش) می‌باشند. در بین تست های سطح اول تعداد تست هایی که ایده‌های نو و جدید داشته باشند بسیار زیاد است، سطح برخی از این تست ها از کنکور سراسری نیز بالاتر است و همچنین می‌توان گفت تمامی تست های سطح دوم نیز این ویژگی را دارند. در برخی از قسمت‌ها تست های وجود دارد که خارج ‌ازمسیر و هدف کنکور سراسری است.

پاسخ کلیدی تست ها در انتهای کتاب قرار دارد اما برای مشاهده‌ی پاسخ تشریحی تست ها دانش آموزان باید به جلد دوم کتاب فیزیک دوازدهم رشته ریاضی نشر الگو مراجعه کنند. پاسخ تشریحی تست ها بسیار خوب و دقیق نوشته شده‌ است و برای دانش آموزان قابل‌ فهم است. در این قسمت هیچ نکته‌ی تستی بیان نشده است. در پاسخ تست های مفهومی که لازم است تمامی گزینه‌ها بررسی شود، انجام شده است و در پاسخنامه علت صحیح بودن یا غلط بودن تک‌ تک گزینه‌ها بررسی گردیده است. روش حل تمامی تست ها کاملاً منطبق بر آموزش های درسنامه می‌باشد.

ظاهر کتاب

انتخاب سایز و فونت نوشته‌های این کتاب به‌خوبی انجام شده‌اند. صفحه‌آرایی کتاب فیزیک 12 ام جامع نشر الگو زیبا است، اما رنگ‌های به‌کار رفته در چاپ کمرنگ هستند و از رنگ‌های آرامش‌ بخش استفاده شده است و این موضوع ممکن است باعث ایجاد خواب‌آلودگی در خواننده شود. اما این موضوع به معنی نقص و یا کسالت‌بار بودن صفحه‌ آرایی نیست. کارهای گرافیکی انجام شده در این کتاب (اعم از رسم نمودارها، اشکال مختلف و جذابیت‌های ظاهری) عالی و بی‌نقص است. طرح روی جلد این کتاب نیز بسیار زیبا و جذاب می‌باشد. در چاپ این کتاب از کاغذ درجه‌یک استفاده شده است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک 12 ریاضی نشر الگو با توجه به محتوایی که ارائه کرده است خوب و معقول می‌باشد. در این کتاب هیچ غلط علمی و املایی در بررسی اولیه به چشم نمی‌خورد. از ویژگی‌های خاص این کتاب می‌توان به قرار دادن ضمیمه‌ها و جداسازی سؤالات دشوار از سؤالات دیگر و قرار دادن آن‌ها در دسته‌ای جداگانه اشاره کرد. استفاده از این کتاب به تمامی دانش آموزان سال دوازدهم به‌عنوان منبع دوم (بعد از جزوه‌ی دبیر مدرسه) پیشنهاد می‌شود. بهترین زمان استفاده از این کتاب در طول سال تحصیلی و همگام با دبیر مدرسه می‌باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
رضا خالو
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
344
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
پنجم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...