فیزیک دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی (جلد 1) گاج

فیزیک دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی (جلد 1) گاج

از {{model.count}}
199,000
159,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین فیزیک دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی (جلد 1) گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فیزیک دوازدهم تجربی سری میکرو طبقه بندی (جلد 1) گاج 


از آن‌جا که درس فیزیک جزو مهم‌ترین دروس اختصاصی موجود در کنکور رشتهٔ تجربی است، یادگیری کامل و عمیق تمامی مباحث این درس بسیار مهم است. با توجه به آن که ۴۳ درصد سؤالات درس فیزیک در کنکور رشتهٔ تجربی مربوط به مباحث فیزیک پایهٔ دازدهم است، دانش‌آموزان باید وقت زیادی برای یادگیری مباحث فیزیک این پایه و افزایش تسلط خود بر حل تست‌های آن صرف کنند. در این راستا یافتن یک منبع کمک آموزشی مناسب که هم مجموعهٔ کاملی از تست‌های مربوط به مباحث فیزیک پایهٔ دوازدهم را به همراه پاسخنامهٔ تشریحی ارائه کند و هم نکات این درس را آموزش دهد، می‌تواند به شدت به دانش‌آموزان متقاضی شرکت در کنکورهای سراسری و یا آزمون‌های آزمایشی کمک کند. جلد اول کتاب فیزیک دوازدهم تجربی ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ از مجموعه کتاب‌های میکرو طبقه‌بندی انتشارات بین‌المللی گاج با ارائهٔ درسنامه‌های کاربردی و پاسخ تشریحی تمامی سؤالات طرح شده در جلد دوم این کتاب، مکمل جلد دوم است. این کتاب کمک می‌کند دانش‌آموزان علاوه بر مرور مباحث، روش حل سؤالات را کامل فراگیرند. این کتاب توسط بهروز نادری نژاد، علیرضا ایدلخانی، سعید احمدی و محمد آهنگر نوشت شده است. بانک تست این کتاب نیز در جلد دوم ارائه شده است.

ویژگی‌های کتاب : 

 این کتاب در دو جلد ارائه می‌شود که جلد دوم آن به طور خاص به تست‌ها و پاسخنامهٔ تستی اختصاص یافته است و خلاصه نکات به همراه پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات در جلد اول با ۵۲۳ صفحه ارائه شده است. این کتاب هر فصل از کتاب درسی فیزیک پایهٔ دوازدهم را به چندین بخش کوچک‌تر تقسیم کرده و با عملکردی مطابق نظام جدید آموزشی و متناسب با سؤالات کنکورهای سال‌های اخیر مباحث کتاب درسی را به صورت خلاصه آموزش داده است. یکی از ویژگی‌های خوب این کتاب نیز توضیحات مفید آن در مورد خلاصه نکات و پاسخ‌های تشریحی سؤالات در ابتدای کتب با عنوان «مقدمهٔ مؤلفان» است. همچنین از دیگر ویژگی‌های خوب این کتاب استفاده از رنگ‌های خاکستری، آبی تیره و روشن در کنار رنگ مشکی است. این ویژگی جلوهٔ بصری خوبی به کتاب بخشیده و مانع خسته شدن زودهنگام چشمان دانش‌آموزان می‌شود. این کتاب تمامی مفاهیم موجود در کتاب درسی فیزیک پایهٔ دوازدهم رشتهٔ تجربی را با بیانی روان تحت عنوان «خلاصه نکات» آموزش داده است. کلیدی‌ترین ویژگی خلاصه نکات این کتاب کوتاه و کاربردی بودن آن‌ها و همچنین استفاده از شکل‌ها و مثال‌های آموزشی بسیار در آن‌ها است. دانش‌آموزان می‌توانند به کمک خلاصه نکات این کتاب تمامی مباحث را در زمان کم کامل مرور کنند. از دیگر ویژگی‌های خوب خلاصه نکات می‌توان به بیان توضیحات تکمیلی با لحنی صمیمی و فونتی متفاوت اشاره نمود. پاسخنامهٔ تشریحی این جلد کتاب یک پاسخنامهٔ به شدت مفصّل است که پیشنهاد می‍شود دانش‌آموزان حتی اگر سؤالی را درست حل کرده‌اند، باز هم پاسخ تشریحی سؤال را مطالعه نمایند؛ چرا که حتماً نکات جدیدی فرا خواهند گرفت. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب پاسخنامهٔ تشریحی این کتاب ارائهٔ چندین روش حل برای بعضی سؤالات آن است. دانش‌آموزان با بررسی روش‌های متنوع می‌توانند به درک بهتی از سؤال رسیده و به مرور سؤالات را با روش‌های بهتر و سریع‌تر حل کنند. از دیگر ویژگی‌های خوب می‌توان به حل گام به گام سؤالات پیچیده‌تر اشاره نمود. این کتاب اشتباهات رایج دانش‌آموزان را در کادرهایی رنگی با عنوان «هشدار» بیان می‌کند تا دانش‌آموزان با مطالعهٔ آن‌ها تا حد ممکن این اشتباهات را تکرار نکنند. نکات تکمیلی سؤالات نیز با عناوین «نکته»، «تذکر» و «دقت» در لابه‌لای حل سؤالات گفته شده‌اند. توضیحات تکمیلی هر سؤال نیز با عنوان «درک بهتر» پس از پاسخ سؤال در کادری آبی رنگ ارائه شده است. همچنین نکات مربوط به دروس دیگری همچون ریاضی و یا فیزیک سال‌های قبل نیز در کادرهای مشخصی تحت عنوان «یادآوری» نوشته شده‌اند. همچنین برای یادگیری بهتر دانش‌آموزان سؤالاتی که ممکن است به هنگام مطالعهٔ حل یک سؤال به ذهن دانش‌آموزان برسد با عنوان «سؤال» مطرح شده به آن پاسخ کامل داده شده است. همچنین برای چالش بیشتر تعدادی سؤال و تمرین در کتاب بدون حل ارائه شده است. گاهاً این سؤالات با عنوان «کمی فکر» مشخص شده‌اند. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب مشترک بین خلاصه نکات و پاسخ‌های تشریحی سؤالات ارائهٔ روش‌ها و نکات خلاقانه در کادرهایی با عنوان «خلاقیت حرفه‌ای‌ها» است. این روش‌ها عموماً با نگاه به مباحث و سؤالات با دیدی خلاق توسط دانش‌آموزان برتر به وجود آمده‌اند.

بهترین شیوهٔ مطالعهٔ کتاب میکرو فیزیک دوازدهم تجربی گاج ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱

طبق سخن نویسندگان کتاب پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان جهت بردن بیشترین بهره از هر دو جلد این کتاب، طبق مراحل زیر عمل کنند:

  • مطالعهٔ کامل کتاب درسی و جزوات آموزشی دبیران به همراه خلاصه نکات ارائه شده در جلد دوم کتاب
  • حل تست‌های ستاره‌دار هر مبحث (دانش‌آموزان متوسط و خوب می‌توانند برای حل هر سؤال محدودیت زمانی ۱ الی ۷ دقیقه را در نظر بگیرند. لازم به ذکر است که هدف اصلی باید حل سؤالات این بخش باشد و دانش‌آموزان در همهٔ سطح‌ها با مرور زمان پیشرفت کرده، توانایی حل سؤالات در وقت محدود را پیدا کرده و در نهایت می‌توانند سؤالات را در زمان استاندارد کنکور برای هر سؤال حل نمایند.)
  • حل باقی سؤالات دستهٔ اول کتاب برای تسلط بیشتر بر روی مباحث
  • حل تست‌های بخش «یک قدم تا ۱۰۰»(تست‌های این دسته در واقع تست‌های پرکاربرد و پرتکرار کنکور هستند. در این مرحله نیز پیشنهاد می‌شود دانش‌آموزان ابتدا سؤالات منتخب این بخش که شمارهٔ آن‌ها در ابتدای فصل نوشته شده را حل کرده و سپس در صورتی که توانایی پاسخدهی درست به حدوداً ۶۰ درصد این تست‌ها را یافتند، به تمامی سؤالات این بخش پاسخ دهند.)
  • حل دوبارهٔ تست‌هایی که شمارهٔ آن‌ها در اول هر فصل ذکر شده است در دو ماه پایانی جهت مرور و جمع‌بندی

کلام آخر

جلد اول کتاب فیزیک دوازدهم تجربی ویژهٔ کنکور ۱۴۰۱ از مجموعه کتاب‌های میکرو انتشارات بین‌المللی گاج با ارائهٔ خلاصه نکات کاربردی برای جمع‌بندی و مرور کامل مباحث به همراه پاسخنامهٔ تشریحی سؤالات مطرح شده در بانک تست جلد دوم، به عنوان مکمل جلد دوم عمل کرده و یادگیری دانش‌آموزان را تکمیل می‌کند. این کتاب در کنار جلد اول یک منبع کمک آموزشی بی‌نقص برای داوطلبین شرکت در کنکورهای سراسری یا آزمون‌های آزمایشی است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
بهروز نادری نژاد _ سعید احمدی _ علیرضا ایدلخانی _ محمد آهنگر
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
528
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...