فیزیک ۱ دهم (سه‌بعدی) تجربی نشر الگو

فیزیک دهم نشر الگو

از {{model.count}}
155,000
116,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین فیزیک ۱ دهم (سه‌بعدی) تجربی نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فیزیک ۱ دهم (سه‌بعدی) تجربی نشر الگو

کتاب های سه بعدی نشر الگو بر 3 بعد آموزش، تمرین های تشریحی و پرسش های چهارگزینه ای استوارند. کتاب فیزیک دهم تجربی سه بعدی نشر الگو نیز با هدف آماده سازی دانش آموزان سال دهم برای آزمون های تستی و امتحانات تشریحی نوشته شده است. چینش فصل های این کتاب دقیقا منطبق بر کتاب درسی فیزیک 1 می باشد. فهرست این کتاب شامل شماره صفحه ی مربوط به تمامی بخش های گوناگون اعم از بخش های مختلف هر فصل، تمرین های تشریحی و پرسش های چهارگزینه ای می باشد. لحن کتاب تقریباً صمیمی است. این کتاب در مجموع 577 سوال تشریحی و 544 تست دارد.

در کتاب فیزیک 1 تجربی سه بعدی الگو هر فصل به چندین بخش تقسیم شده است و ابتدا درسنامه ی مربوط به هر بخش بیان شده و سپس سؤالات تشریحی و تستی قرار داده شده و در پایان فصل نیز یک آزمون تشریحی و تستی برای جمع بندی فصل در نظر گرفته شده است. در انتهای هر فصل نیز پاسخنامه ی تشریحی قرار دارد.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های کتاب فیزیک 1 تجربی سه بعدی اسان و قابل فهم نوشته شده است، اما در بعضی قسمت ها بیش ازحد به حواشی پرداخته است و توضیحات اضافی در برخی قسمت ها باعث کسلی دانش آموز می شود، به طور مثال در صفحه ی 256 این کتاب برای توضیح واحدهای دمایی از سرگذشت دانشمندان سلسیوس، کلوین و فارنهایت شروع کرده است، اما می توان گفت حجم درسنامه های این کتاب معقول و منطقی می باشد.

درسنامه های کتاب فیزیک 1 تجربی سه بعدی الگو تمامی مطالبی را که کتاب درسی بیان کرده است به طور کامل پوشش داده اند و نویسندگان  با طرح کردن پرسش های ساده (مثلاً: چرا در رادیاتور اتومبیل و رادیاتورهای شوفاژ برای سرمایش و گرمایش از آب استفاده می شود؟) سعی کرده اند مطالب را بهتر به دانش آموزان تفهیم کنند. نویسندگان در قسمت های متنوع درسنامه از مثال های کتاب درسی الهام گرفته اند و تمامی تست های این کتاب تألیفی می باشند و از سؤالات شناسنامه دار در قسمت درسنامه استفاده نشده است.

مخاطب درسنامه های کتاب فیزیک دهم تجربی نشر الگو دانش آموزان متوسطی هستند که در کلاس دبیر مدرسه حضور داشته اند، اما در برخی قسمت ها دچار مشکل هستند و ابهاماتی دارند. در نوشتن درسنامه ها سعی شده میان فضای آموزش خودآموز و فضای نکته و تستی تعادل برقرار شود. زیرا نویسندگان محترم در خیلی از قسمت ها به جای توضیحات مفصل درباره ی یک موضوع به طرح چند پرسش پرداخته اند و سعی کرده اند با مطرح کردن پرسش و پاسخ موضوع مورد نظر را آموزش دهند.

در اکثر قسمت ها سرفصل های درسنامه ها منطبق بر مطالب کتاب درسی هستند و نویسندگان از بیان مباحث خارج از کتاب درسی اجتناب کرده اند، اما در فصل دوم این کتاب (ویژگی های فیزیکی مواد)، اصل پاسکال بیان شده است، درصورتی که این موضوع از کتاب درسی به طور کامل حذف شده و خارج  از مسیر کنکور سراسری می باشد.

در کتاب فیزیک دهم تجربی سه بعدی نشر الگو، تست ها و مثال های طرح شده در درسنامه بسیار خوب و دقیق انتخاب شده اند و دانش آموزان با پاسخ دادن به این سؤالات می توانند مطالب را بهتر درک کنند. ازآنجایی که این پرسش ها و تست ها سطح بالایی ندارند و سخت نیستند، می توان گفت دانش آموزان با مطالعه ی درسنامه می توانند به اکثر سؤالات پاسخ دهند.

 تست (تمرین)

در کتاب فیزیک دهم تجربی 3 بعدی الگو، برای هر بخش از درسنامه هم تمرین های تشریحی در نظر گرفته شده و هم سؤالات تستی قرار داده شده است. به همین دلیل می توان گفت تعداد سؤالات هر قسمت مناسب و کافی می باشد. ازآنجایی که پس از پایان درسنامه ی هر قسمت سؤالات به صورت میکرو طبقه بندی قرار داده شده است، می توان گفت ترتیب تست ها به لحاظ آموزشی مناسب می باشد. تست های این کتاب تمامی تیپ های مختلف تمرین تشریحی و سؤالات تستی را شامل می شود.

سؤالات تستی کتاب فیزیک دهم تجربی سه بعدی گلچینی از سؤالات کنکورهای سراسری (داخل و خارج از کشور)، سؤالات آزمون های قلم چی و تعداد زیادی سؤال تألیفی می باشد. در بین تست های تألیفی سؤالات سخت و سوالاتی با ایده های جدید به فراوانی به چشم می خورد. تست های این کتاب مانند درسنامه ها فقط در بخش اصل پاسکال از مسیر کنکور سراسری خارج شده اند. مخاطب تست های این کتاب دانش آموزان متوسط و قوی می باشند.

پاسخنامه ی سؤالات کتاب فیزیک 1 سه بعدی در اکثر قسمت ها خلاصه و مختصر نوشته شده اند، اما برای مخاطبین این کتاب (دانش آموزان متوسط و قوی) قابل فهم و اسان نوشته شده است. در پاسخنامه ی تست ها از بیان نکات تستی اجتناب شده است اما در بعضی پاسخ ها راه حل های سریع تری (با عنوان میانبر) بیان شده است که دانش آموزان با استفاده از این راه حل ها بسیار سریع تر به جواب مسئله می رسند.

متأسفانه در قسمت پاسخنامه ی سؤالات مفهومی که لازم است تمامی گزینه ها به صورت دقیق بررسی گردند، به شرح گزینه ی درست بسنده شده است. میزان سختی هر سؤال با کلمات A، B و C مشخص شده اند. پاسخنامه ی این کتاب منطبق بر درسنامه می باشد و در حل تمامی تست ها از راه حل های آموزش داده شده در قسمت درسنامه استفاده شده است.

ظاهر کتاب

ظاهر کتاب فیزیک دهم تجربی سه بعدی نشر الگو از هر لحاظ اعم از فونت، سایز نوشته ها و صفحه آرایی بسیار عالی و زیبا هستند. اشکال و نمودارهای ترسیم شده بسیار دقیق و زیبا هستند. در چاپ این کتاب از سه رنگ آبی، طوسی و مشکی استفاده شده است، اما رنگ ها بسیار ماهرانه در کنار هم قرار گرفته اند و باعث کسلی دانش آموز نمی شوند. طرح روی جلد این کتاب برگرفته از فصل فیزیک و اندازه گیری می باشد و بسیار قشنگ و پرمعناست. کیفیت کاغذ به کاررفته در این کتاب نسبتاً خوب است.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک دهم 3 بعدی الگو، برای دانش آموزان سال دهم بسیار خوب و مناسب است و دانش آموزان سال دهم می توانند از این کتاب برای رفع مشکلات و نواقص یادگیری خود استفاده کنند. از ویژگی های خاص این کتاب می توان به قرار دادن سؤالات تشریحی با کیفیت و قوی در کنار تست ها اشاره کرد. استفاده از این کتاب به دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد می شود که در طول سال تحصیلی و هم گام با دبیر مدرسه این کتاب را مطالعه کنند و پایه ی علمی خود را افزایش دهند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسندگان
سیروس یعقوبی _ رضا خالو _ امیرعلی میری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۳۵۲
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ
ویراست دوم از چاپ ۱۸

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...