فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز

فیزیک دهم تجربی خیلی سبز

از {{model.count}}
167,000
125,250 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز


هدف از نوشتن کتاب فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز، افزایش توانایی دانش آموزان سال دهم در حل تست می باشد. فصل های این کتاب مشابه کتاب درسی چیده شده است و در قسمت فهرست، شماره صفحه ی مربوط به درس نامه و پاسخ نامه ی تشریحی هر فصل و پاسخنامه ی کلیدی ارائه شده است. در ادامه به بررسی کتاب فیزیک 10 ام تجربی نردبام خیلی سبز می پردازیم.

 لحن کتاب تقریباً رسمی می باشد. در این کتاب هر فصل به قسمت های کوچک تر تقسیم شده است و پس از پایان درس نامه ی آن قسمت، تست های مربوطه قرار دارد. در پایان هر فصل پاسخنامه ی تشریحی و در انتهای کتاب پاسخنامه ی تستی گذاشته شده است.  کتاب دارای حجم 232 صفحه و تعداد تست 632 می باشد.

تمامی گفته های مقدمه ی کتاب فیزیک دهم تجربی نردبام خیلی سبز صحت دارد، به طور مثال در رابطه با ساختار کتاب این چنین بیان شده است: "هر یک از فصل های این کتاب به صورت موضوعی تقسیم بندی شده اند. در ابتدای هر بخش درس نامه ای جمع وجور و کارراه انداز آورده شده که خواندن آن را قبل از پاسخگویی به «پرسش های چهارگزینه ای» توصیه می کنم."

قبل از خرید اینترنتی کتاب فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز ادامه این مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

همان گونه که در مقدمه گفته شده است، درس نامه های کتاب فیزیک دهم تجربی نردبام خیلی سبز خلاصه و جمع وجور می باشند و با هدف مرور مطالب نوشته شده اند. در مقدمه راجع به سطح علمی مخاطبین کتاب این چنین سخن گفته شده است: "مخاطب عمده ی این کتاب دانش آموزان مدارس برتر و نمونه ای است که کسب رتبه های برتر در کنکور سراسری و المپیادهای علمی را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند". به همین خاطر نمی توان از درس نامه ها انتظار داشت که مطالب را به طور کامل و مفهومی آموزش دهند. درنتیجه حجم درس نامه ها بسیار کم شده است و برای دانش آموزان قوی (مخاطبین این کتاب) کسل کننده نخواهد بود.

درس نامه های کتاب نردبام فیزیک 10 ام تجربی خیلی سبز تمامی مطالب کتاب درسی را در برگرفته اند و در اکثر قسمت ها آموزش های درس نامه در مسیر کنکور سراسری است اما در فصل دوم (ویژگی های فیزیکی مواد)، بیان کردن روابط مربوط به بالابرهای هیدرولیکی خارج از اهداف کتاب درسی بوده و در کنکور سراسری نیز سؤالی از این قسمت مطرح نخواهد شد. تست های مطرح شده در درس نامه ها یا تألیفی هستند و یا سؤالات کنکورهای سراسری بوده اند و از مثال ها و تمارین کتاب درسی استفاده نشده است. تعداد تست های هر درس نامه انگشت شمار بوده و با هدف آشنایی دانش آموزان با نحوه ی استفاده از روابط آورده شده اند. سطح این تست ها مناسب است اما پاسخ تشریحی بعضی از تست ها بسیار خلاصه بوده و ممکن است دانش آموزان متوجه روند حل نشوند.

اگر عمق دادن به مطالب و آموزش نکته وار و تستی را دو سر یک بازه در نظر بگیریم، می توان گفت درس نامه های کتاب فیزیک دهم تجربی نردبام در وسط این بازه قرار دارند. به همین خاطر خرید و استفاده از این کتاب به دانش آموزانی که در درس فیزیک ضعیف هستند پیشنهاد نمی شود. مطالعه ی دقیق درس نامه ی هر فصل برای پاسخگویی به اکثر تست ها کفایت می کند.

 تست (تمرین)

در کتاب فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز پس از پایان درس نامه ی هر قسمت، تست های مربوط به آن مبحث قرار داده شده است. تعداد تست های هر قسمت بسته به میزان اهمیت آن مبحث متغیر می باشد و برای دانش آموزان قوی رشته تجربی مناسب است، اما کافی نیست و بهتر است دانش آموزان فقط به حل تست های این کتاب بسنده نکنند. تست های این کتاب به صورت میکرو طبقه بندی، تمامی تیپ های متنوع را پوشش داده است.

تست های مطرح شده در این کتاب عمدتاً تألیفی و همچنین تست های مهم و شاخص کنکور سراسری، المپیاد فیزیک ایران و آزمون های ورودی مدارس برتر و نمونه است که تمامی بخش های کتاب فیزیک 1 تجربی را به خوبی پوشش داده است. اما متأسفانه از سؤالات آزمون های آزمایشی (قلمچی، سنجش و گزینه 2) هیچ استفاده ای نشده است.

بسیاری از تست های تألیفی، جدید می باشند و ایده هایی نو دارند. بعضی از این تست ها نیز بسیار سخت و سنگین هستند و سطح آن ها به مراتب بالاتر از کنکور سراسری است؛ به طور مثال سؤال 158 از فصل دوم (مربوط به مبحث مانومتر) مخزنی را در بالای ظرف حاوی جیوه قرار داده و فشار پیمانه ای گاز را مورد پرسش قرار داده است. این سؤال کاملاً جدید بوده و دانش آموزان را به چالش می کشد.

همان طور که در قسمت درس نامه نیز توضیح داده شد بیان روابط مربوط به بالابر هیدرولیکی خارج از مسیر کنکور سراسری می باشد. تست های این مبحث در ذیل درس نامه مطرح شده اند و این تست ها نیز خارج از عملکرد کتاب درسی و کنکور سراسری هستند. به غیراز این یک مورد، تمامی بخش های کتاب فیزیک 10 ام تجربی نردبام منطبق بر کتاب درسی نظام جدید است.

پاسخ های تشریحی بسیار خوب و کامل نوشته شده اند. تمامی سؤالات به صورت کاملاً تشریحی و منطبق بر آموزه های درس نامه حل شده اند و از بیان نکات تستی اجتناب شده است. پاسخ سؤالات مفهومی نیز بسیار کامل بیان گردیده و در صورت لزوم تمامی گزینه های سؤال شرح داده شده اند.

 ظاهر کتاب

سایز و فونت نوشته های کتاب فیزیک دهم تجربی نردبام خیلی سبز خوب انتخاب شده اند. صفحه آرایی کتاب نیز زیبا بوده و برای دانش آموزان جذاب خواهد بود. نمودارها و اشکال متنوع نیز بسیار زیبا و دقیق ترسیم شده اند و کیفیت کاغذ به کار رفته مناسب است. برای چاپ این کتاب از سه رنگ صورتی، مشکی و طوسی استفاده شده و این تنوع رنگی در کنار صفحه آرایی زیبا باعث می شود دانش آموزان مشتاقانه کتاب را مطالعه کنند. متأسفانه طرح روی جلد کتاب فیزیک 10 ام تجربی نردبام خیلی سبز ضعیف است و بهتر بود طرح زیباتر و مفهومی تری طراحی می شد.

 جمع بندی

حجم کتاب فیزیک دهم تجربی پیشرفته نردبام خیلی سبز با توجه به سطح علمی مخاطبین و هدف تالیف آن معقول است. غلط های املایی موجود در این کتاب انگشت شمار است و قابل چشم پوشی می باشد. این کتاب را به عنوان منبع سوم (بعد از جزوه دبیر و کتاب تستی با سطح پایین تر) به دانش آموزان متوسط و قوی پیشنهاد می کنیم. بهترین زمان استفاده از کتاب فیزیک 10 ام تجربی نردبام خیلی سبز در طول سال تحصیلی و قبل از آزمون های تستی می باشد.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسنده
احمد مصلایی _ جمال خم خاجی _ شاهین اقبال _ علی حاجی باقری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
232
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...