فنون‌ترجمهٔ عربی کنکور + قواعد مینی میکرو طلایی گاج

فنون‌ترجمهٔ عربی کنکور + قواعد گاج

از {{model.count}}
69,000
51,750 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فنون‌ترجمهٔ عربی کنکور + قواعد مینی میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فنون‌ترجمهٔ عربی کنکور + قواعد مینی میکرو طلایی گاج


عربی در کنکور سراسری دارای بخش‌ها و موضوع‌های متنوعی است. دانش‌آموزان و داوطلبان باید با توجه به بودجه‌بندی این درس، بخش‌های متنوع عربی کنکور را مطالعه کنند. یکی از بخش‌های مهم این درس، ترجمه عربی کنکور است. دانش‌آموزانی که می‌خواهند تراز مناسبی در کنکور برای عربی کسب کنند باید به بخش ترجمه اهمیت زیادی بدهند. ترجمه عربی کنکور دارای قواعد مهمی است که اگر دانش‌آموزان آن را به خوبی رعایت کنند تراز مناسبی کسب می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید بخش ترجمه در عربی کنکور سؤالات زیادی را دارد. این بدین معنی است که اگر داوطلب این بخش را با دقت بسیار زیادی پاسخ دهد یک تراز مناسب کسب می‌کند. هدف از کتاب «فنون ترجمه عربی کنکور + قواعد» از سری کتاب‌های مینی میکرو طلایی محصول انتشارات گاج، جمع‌بندی سریع مطالب درسی عربی کنکور است. در این کتاب بخش مهم نکات ترجمه، بیان شده زیرا همان‌طور که می‌دانید فنون ترجمه در تست‌های درس زبان عربی بسیار کاربردی است و با دانستن این فنون و نکات به‌راحتی می‌توانید به بخش زیادی از سؤالات عربی کنکور پاسخ دهید. هم‌چنین نویسنده در این اثر نکات قواعد درس عربی پایه تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم مشترک همهٔ رشته‌ها، همراه با تمرین و تست کافی جمع‌بندی کرده است.

ویژگی‌های کتاب فنون ترجمه عربی کنکور گاج

کتاب مینی میکرو «فنون ترجمه عربی جامع کنکور + قواعد» گاج توسط سرکار خانم راضیه یادگاری در قالب ۳۱۳ صفحه و ۳۴۵ پرسش چهارگزینه‌ای (۱۹۲ تست ترجمه و ۱۵۳ قواعد تألیفی و کنکوری) نوشته شده است. اندازه کوچک کتاب مینی میکرو طلایی فنون ترجمه عربی و قواعد گاج، خواندن آن را ساده‌تر کرده است. درون کتاب از رنگ‌های مختلف و زیادی استفاده شده است که به جذابیت کتاب افزوده است. کیفیت چاپ مطالب نیز بسیار مناسب است و سایز و فونت نوشته‌ها مشکلی را برای خواننده ایجاد نمی‌کند.

از ویژگی‌های این کتاب می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • مشترک کلیهٔ رشته‌های تحصیلی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و منحصراً زبان
 • ویژهٔ جمع‌بندی و مرور سریع 
 • برای کسب آمادگی لازم در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی
 • ارائهٔ نکات فنون ترجمه به همراه روش‌های کنکوری
 • ارائهٔ تست‌های ترجمه به‌صورت تیپ‌بندی
 • ارائهٔ قواعد عربی کنکور به‌صورت موضوعی به همراه تمرین و تست

چینش کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه ترجمه با تمام جزئیات بیان شده و پس از آن تست‌های ترجمه قرار گرفته‌اند. سپس جمع‌بندی قواعد نگاشته شده و پس از هر قسمت تعداد محدودی تست صرفاً با هدف جمع‌بندی و یادآوری آورده شده است. این کتاب به صورت مشترک میان همه رشته‌های تحصیلی ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و منحصراً زبان قابل استفاده است. توجه داشته باشید که بخش‌های مربوط به رشتهٔ علوم انسانی به‌صورت مشخص، ویژه داوطلبان کنکور انسانی آورده شده و طبیعتاً سایر داوطلبان رشته‌های تحصیلی می‌توانند آن قسمت‌ها را مطالعه نکنند.

بررسی بخش‌های مختلف کتاب فنون ترجمه عربی کنکور گاج

به طور کلی مطالب کتاب مینی میکرو «فنون ترجمه عربی جامع کنکور + قواعد» گاج در دو بخش زیر فراهم شده است:

 • فنون ترجمه
 • قواعد

در بخش فنون ترجمه، تمامی نکات ترجمه‌ای که به شما در ترجمهٔ متون و همچنین در پاسخ‌گویی به سؤالات ترجمه کمک می‌کند، به زبانی آسان و روان آورده شده است. خلاصهٔ نکات ترجمه‌ای به‌صورت نموداری و در یک نگاه به‌طوری‌که همیشه بتوانید به آن رجوع کنید و همراه داشته باشید، انتهای درس‌ها ارائه شده است. علاوه بر آن، تعدادی تست ترجمه به‌صورت گلچین، شامل سه تیپ از سؤالات کنکور سال‌های گذشته به همراه تعدادی سؤال تعریب که صرفاً جهت آشنایی داوطلب با این نوع سؤالات بوده، آورده شده است. در بخش بعدی، قواعد به‌صورت موضوعی و به ترتیب از عربی سال دهم تا دوازدهم توضیح داده شده است. تمامی نکاتی که شما داوطلبان عزیز در کنکور باید به آن‌ها توجه داشته باشید نیز،  گفته شده است. در پایان قواعد هر بخش، چکیدهٔ قواعد به‌صورت نموداری برای جمع‌بندی و در یک نگاه آورده شده است. همچنین هر بخش از قواعد دارای تمرین‌های دوگزینه‌ای یا تشریحی است تا با پاسخ‌گویی به سؤالات، مطلب را بهتر یاد بگیرید. انتهای هر بخش تعدادی از تست‌های کنکورهای سراسری آورده شده تا با تیپ‌بندی سؤالات تستی هر مطلب،  بیشتر آشنا شوید.

درس‌نامه

درسنامه کتاب فنون ترجمه و قواعد عربی کنکور مینی میکرو طلایی گاج ساده و قابل فهم است، اما باید توجه داشت که این کتاب با هدف جمع‌بندی مختصر و مفید نوشته شده است. در کتاب فنون ترجمه مینی میکرو طلایی تلاش شده مطالب از ابتدا تکرار و توضیح داده شود. روی هم رفته درسنامه خوب و قابل قبول است و در عین مختصر بودن، کامل نیز هست و اتفاقاً تلاش شده تا خصوصاً در درسنامه ترجمه، بخش به بخش اطلاعات کنکور تجزیه و تحلیل شود و به صورت جداگانه به آن پرداخته شود. از دیگر ویژگی‌های مثبت درسنامه، استفاده از تست‌های مختلف در میان درسنامه به منظور آوردن توضیحات کافی و ارائه مثال است که دارای کیفیت بالایی هم هستند.

پرسش‌های چهارگزینه‌ای و پاسخنامه

تعداد ۳۴۵ پرسش چهارگزینه‌ای تعداد مناسبی برای دوره جمع‌بندی محسوب می‌شود و متناسب با سؤالات ترجمه و قواعد در کنکور سراسری است. از آنجایی که اکثریت تست‌هایی که در کتاب فنون ترجمه عربی کنکور و قواعد مینی میکرو طلایی گاج بکار رفته، تست‌های کنکورهای سراسری هستند و سؤالات کنکور به شدت به درسنامه و قطعاً تست‌ها جهت داده است، می‌توان ادعا کرد که تست‌های کتاب می‌تواند تا حد بسیار زیادی حال و هوای کنکور را به فرد القا کند. نقطه قوت دیگر کتاب، وجود پاسخنامه تشریحی تمامی تست‌های موجود است. در پاسخنامه تشریحی که بلافاصله پس از هر سری از سؤالات قرار گرفته، علاوه بر مشخص کردن گزینه صحیح، دلیل نادرستی سایر گزینه‌ها بیان شده تا شناخت دانش‌آموزان از سؤالات چهارگزینه‌ای و دام‌های آموزشی کامل شود.

نتیجه‌گیری

وجود ویژگی‌های مثبتی نظیر درسنامه مختصر و کاربردی، تست‌های مختلف تألیفی و کنکوری و پاسخنامه تشریحی کتاب مینی میکرو «فنون ترجمه عربی جامع کنکور + قواعد» گاج موجب شده تا این منبع آموزشی، به عنوان یکی از کتاب‌های پر طرفدار میان دانش‌آموزان و مخصوصاً داوطلبان کنکور سراسری شناخته شود. از نقاط قوت این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارائه نکات فنون ترجمه به همراه روش‌های کنکوری
 • ارائه تست‌های ترجمه به‌صورت تیپ بندی
 • ارائه قواعد کنکور به صورت موضوعی به همراه تمرین و تست‌های متنوع 

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
راضیه یادگاری
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
416
قطع کتاب
جیبی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...