فلسفه یازدهم مشاوران

فلسفه یازدهم مشاوران

از {{model.count}}
110,000
82,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فلسفه یازدهم مشاوران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فلسفه یازدهم مشاوران


کتاب فلسفه یازدهم هدف دار مشاوران آموزش مانند سایر کتاب‌های هدفدار قصد ارائه یک پک کامل از درسنامه، سؤالات تشریحی، سؤالات تستی و پاسخنامه را دارد. ترتیب کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه‌ها، سپس سؤالات تشریحی و بعد از آن سؤالات تستی و در انتهای کتاب پاسخنامه تشریحی آورده شده است. در ادامه به بررسی این کتاب می پردازیم.

لحن کتاب مانند کتاب درسی است. البته خلاقیت‌هایی مانند بخش‌های “صرفاً جهت اطلاع” که همان بیشتر بدانید هستند، نیز در این کتاب به ‌کار رفته است. در مقدمه یکی از کارکردهای اصلی کتاب تبیین و توضیح سختی های متن گفته شده است. کتاب دارای 120 صفحه، 354 تست و 906 سوال تشریحی می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب فلسفه 11 ام هدف دار مشاوران ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه‌ی فلسفه‌ 11 هدف دار مشاوران هم نکات خلاقانه‌ی زیادی دارد و هم تمامی مطالب مهم کتاب را پوشش می‌دهد. ازجمله خلاقیت‌هایی که در کتاب دیده می‌شود می‌توانیم به  صفحه ۴۹ اشاره‌ کنیم که برای توضیح ویژگی‌های شناخت انسان از نمودار استفاده کرده است. هم‌چنین بخش‌هایی تحت عنوان “تلنگر” دیده می‌شود که در کنار نکاتی مهم آمده‌اند و مسائلی را با توضیح بیشتر آورده‌اند. تعداد این تلنگرها بسیار زیاد است مثلاً در صفحات ۵۰ و ۵۱ تعداد ۵ عدد تلنگر وجود دارد. مواردی از این قبیل، خلاقانه هستند و از خشکی درس فلسفه کم می‌کنند.

ویژگی خلاقانه دیگر آن است که نکات مهم‌ تر و کلیدی‌ تر در یک کادر آبی آورده شده‌ است ، به‌طور مثال در صفحات ۶۷ یا ۶۹ در خصوص تعریف پوزیتیویسم و پراگماتیسم از این کادرها استفاده‌ شده یا مثلاً در خصوص توضیح مبحث (عقل به‌عنوان منبع شناخت انسان) از نمودارهای دایره‌ای استفاده کرده است. یا به‌طور مثال در صفحه ۴۲ در خصوص روش سقراطی از شکلی خلاقانه استفاده کرده و مراحل روش سقراط را در آن توضیح داده است. استفاده از جدول‌ها نیز نمونه دیگری از شیوه‌های به‌کار رفته در این کتاب است.

استفاده از تصاویر هم به صورت محدود دیده می‌شود. یکی از نمونه‌های آن تصویری در خصوص نظریه تکامل داروین است اما به‌طورکلی شکل‌ها بسیار کم هستند و جا داشت تعداد آن‌ها بیشتر باشد. یکی دیگر از نکات مثبت کتاب فلسفه یازدهم مشاوران آموزش بخش‌های “صرفاً جهت اطلاع” است که در مقدمه نیز به آن‌ها اشاره کردیم. مثلاً در صفحه ۶۸ یکی از این موارد آورده شده که مربوط به اختلاف دکارت و پوزیتیوست ها می‌شود. بیشتر بدانید ها باعث می‌شود که جذابیت درس بیشتر شود و دانش‌آموز با مطالعه آن‌ها هم اطلاعات بیشتری به دست آورد و هم از خستگی خود بکاهد.

با توجه به مواردی که گفتیم و این‌که درسنامه مطالب کتاب درسی را به‌خوبی توضیح داده است ، دانش‌آموزانی که در یادگیری این درس افت داشته‌اند یا علاقه‌ای به آن ندارند، قطعاً می‌توانند از این کتاب استفاده زیادی ببرند. همچنین تا حد زیادی به مقدمه کتاب عمل شده است و مطالب پیچیده‌تر کتاب به‌صورت روان و ساده توضیح داده‌ شده‌اند. به‌عنوان سخن پایانی در خصوص درسنامه می‌توانیم بگوییم با درسنامه جامع و کامل اما یکنواخت رو به رو هستیم که می‌تواند اطلاعات بسیار خوب و زیادی را در اختیار ما بگذارد.

 تست (تمرین)

در جدول کمی تست ها می‌توانید تعداد و انواع سؤالات کتاب فلسفه یازدهم هدف‌دار مشاوران را مشاهده کنید. با هر ملاک و معیاری که حساب کنیم ۱۲۶۰ سؤال برای یک کتاب کافی است و شما می‌توانید صرفاً به همین تعداد سؤال بسنده کنید اما همان‌طور که می‌بینید تعداد سؤالات تشریحی بسیار بیشتر از سؤالات تستی است. به‌طوری‌که مثلاً در درس اول ۱۰۷ سؤال تشریحی و ۳۰ سؤال تستی داریم که با هیچ منطقی نمی‌توانیم بگوییم میان این دو بخش تعادل یا حتی تناسب رعایت شده است. مثلاً درس هشتم کتاب حدود ۷۰ جای خالی و صحیح و غلط دارد درحالی‌که تعداد سؤالات تستی آن ۳۶ عدد است. این قضیه نشان می‌دهد تمرکز کتاب بر قسمت تشریحی بیشتر از سؤالات تستی بوده‌ است.

همان‌طور که گفتیم سؤالات تشریحی بسیار زیاد هستند و این امکان وجود داشت که تعدادی از سؤالات تشریحی به سؤالات تستی تألیفی تبدیل می شدند. به‌عنوان نمونه در همین درس هشتم که مثال زدیم می‌شد جاهای خالی را در قالب تست بیان کرد‌. پس اگر برای تمرین فلسفه یازدهم به دنبال کتابی هستید که تمرکز آن بر روی پرسش‌های چهارگزینه‌ای است یا قصد دارید برای آزمون‌های برنامه‌ای و آزمایشی آماده شوید کتاب‌هایی هستند که در این بخش بیشتر از کتاب هدف‌دار فلسفه به شما کمک خواهند کرد. اما بااین‌وجود ۳۵۰ سؤال تستی برای دانش‌آموز پایه‌ی یازدهم کافی است. از طرف دیگر اگر قصد آمادگی برای شرکت در امتحانات نهایی یا پایان سال را دارید می‌توانید از این کتاب استفاده خوبی ببرید چراکه تعداد سؤالات تشریحی آن زیاد است.

سؤالات تشریحی انواع تیپ‌های گوناگون صحیح و غلط، جای خالی، انطباقی، پاسخ کوتاه و پاسخ بلند را پوشش می‌دهد. یعنی همان سؤال‌هایی که در هر امتحان معقولی قرار می‌گیرند که نکته بسیار مثبتی است. خصوصاً آن‌که امتحانات نهایی نیز در ۹۹ درصد مواقع در همین تیپ و شکل ظاهر می‌شوند. سؤالات تستی غالبا در شکل سؤالات کنکور آورده شده‌اند و سوالاتی که متفاوت هستند دیده نمی‌شود. سوالات کنکور سال‌های دور و نزدیک هم پوشش داده‌ شده‌اند. برای نمونه در بخش‌هایی از پرسش‌های چهارگزینه‌ای مانند سؤال ۲۳۱ از کنکورهای سراسری استفاده ‌شده است یا مثلاً سؤالات ۵۴۲ تا ۵۴۵ همگی از کنکور سراسری سال‌های گذشته‌است .

پس از بررسی پرسش‌ها به سراغ پاسخنامه‌ها می‌رویم. پاسخ سؤالات تشریحی کتاب فلسفه یازدهم هدف دار مشاوران آموزش مناسب است. موارد نادرست به‌صورت کامل توضیح داده‌ شده‌اند و سؤالات تشریحی نیز پاسخ‌های کاملی دارند. اما متأسفانه پاسخ‌های تستی بسیار ناقص هستند. تعداد سوالاتی که در آن‌ها تنها به پاسخ کلیدی بسنده شده و تشریح ندارد بسیار زیاد است. جا دارد که پاسخ تشریحی برای تمامی سؤالات و تست آورده شود. اما نکته‌ی مثبت پاسخنامه آن است که همه‌ی سؤالات آدرس دارند و می‌توانید در مواقع لزوم به کتاب درسی مراجعه کنید. این آدرس داشتن شامل پرسش‌های بدون پاسخ تشریحی هم می‌شود.

نهایتا به‌عنوان جمع‌بندی می‌توانیم بگوییم اگر تمرکز اصلی شما در سال یازدهم بر روی سؤالات تشریحی است می‌توانید از این کتاب استفاده خوبی کنید اما اگر قصد تمرین تست و پرسش‌های چهارگزینه‌ای را دارید نمی‌توانیم با قطعیت درباره سؤالات تشریحی حرف بزنیم و بگوییم می‌توانید استفاده خوبی از این کتاب میبرید.

ظاهر کتاب

کتاب فلسفه یازدهم هدف دار ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و در قطع رحلی چاپ ‌شده است. به مشخصات ظاهری و ویژگی‌های بصری کتاب آن‌طور که شایسته است پرداخته ‌نشده و جای کار زیادی در این بخش وجود دارد. کیفیت جلد و کاغذ کتاب به نظر مناسب است و اندازه نوشته‌ها نیز عادی است. رنگی که در کتاب بیشتر به‌کاررفته آبی روشن است اما کتاب به‌طورکلی سیاه‌وسفید است. سیاه‌وسفید بودن، در وضوح یا کیفیت تصاویر محدودی که در کتاب وجود دارد تأثیر نداشته و می‌توانید تصاویر را به‌خوبی مشاهده کنید.

 جمع بندی

کتاب هدف‌دار فلسفه 11 ام درسنامه خوبی دارد که می‌توانید از آن در طول سال تحصیلی و به ‌موازات برنامه مدرسه خود استفاده کنید. همچنین سؤالات تشریحی آن نیز زیاد است و کیفیت خوبی دارد و شما را برای امتحانات نهایی آماده می‌کند اما با توجه به نقص هایی که در پاسخنامه تستی دارند احتمالاً نمی‌توانید استفاده لازم را از این بخش ببرید. با توجه به حجم زیاد سؤالات و درسنامه پرمحتوا بهتر است به‌هیچ‌وجه این کتاب را برای دوره جمع‌بندی خودتان کنار نگذارید. همچنین این کتاب می‌تواند به‌عنوان منبع اصلی شما مورد استفاده قرار بگیرد ولی شاید بخواهید توجه بیشتری به سؤالات تستی داشته باشید که در این صورت نیاز به یک منبع دیگر خواهید داشت.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
حسین خدادادی _ الهام کبیریان
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
120
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...