فلسفه یازدهم تست خیلی سبز

فلسفه یازدهم خیلی سبز

از {{model.count}}
104,000
78,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب فلسفه یازدهم تست خیلی سبز از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فلسفه یازدهم تست خیلی سبز


کتاب فلسفه یازدهم تست از خیلی سبز برای آشنا کردن دانش آموزان پایه یازدهم با سؤالات تستی فلسفه 1 طرح شده است. در این کتاب با درسنامه‌ای که بیشتر حالت خلاصه‌ شده و مرتب ‌شده متن کتاب درسی است، رو به رو هستیم . سپس سؤالات تستی هر درس و در نهایت پاسخنامه تشریحی آنها آمده اند. پس از پاسخنامه تشریحی نیز پاسخنامه کلیدی قرار گرفته است. لحن کتاب همانند لحن کتاب درسی است. نویسنده در مقدمه کتاب، هدف کتاب را برطرف کردن ابهامات کتاب جدید فلسفه برای دانش آموزان طرح کرده است، با این ‌وجود به نظر می‌رسد درسنامه این کتاب بیشتر حالت خلاصه و طبقه‌بندی‌ شده کتاب درسی باشد. در ادامه به بررسی کتاب تست فلسفه یازدهم خیلی سبز نوشته ی احمد خداداد حسینی و امیر حسین رمضانی می پردازیم.

کیفیت کاغذ و جلد کتاب فلسفه یازدهم خیلی سبز سفید و مناسب است. رنگ زمینه کتاب آبی آسمانی است. فونت مناسبی مانند اغلب کتاب‌های کمک‌درسی در آن به‌کار رفته است. البته کم بودن جذابیت‌های ظاهری مانند تصویرها، شکل‌ها و عکس‌ها را می‌توان به‌عنوان نکته منفی ویژگی‌های ظاهری کتاب نام برد . شاید نیاز بود که در کتاب از تصاویر بیشتری استفاده می شد.

بهتر است دانش آموزان از ابتدای سال تحصیلی از سؤالات و درسنامه کتاب فلسفه یازدهم تست خیلی سبز در کنار کتاب درسی خود استفاده کنند . این کتاب دارای حجم 108 صفحه و 450 تست می باشد. برای آشنایی با سبک و سیاق طراحی تست از درس فلسفه یازدهم، این کتاب برای اکثر دانش آموزان یازدهمی کافی است. مگر آن دسته از دانش‌آموزانی که به دنبال تمرین زیاد تستی باشند. نکات مثبت و خلاقانه که در درسنامه به‌کار رفته و پاسخ‌های کامل تشریحی آن از جمله مواردی است که به ارزش این کتاب اضافه می‌کند و میتوان یکنواختی و عدم تنوع در تست های این کتاب به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی‌ منفی آن نام برد . قبل از خرید اینترنتی کتاب فلسفه 11 ام خیلی سبز ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه های فلسفه 11 ام خیلی سبز همراه با متن کتاب درسی پیش رفته اند و متن کتاب درسی را به‌صورت طبقه‌بندی ‌شده و در مواردی خلاصه آورده اند. یکی از اولین نکاتی که در درسنامه توجه دانش آموزان را جلب می‌کند وجود پاسخ سؤالات کتاب درسی است و این نکته بسیار مثبت است. در ابتدای هر درس قسمتی تحت عنوان «درس در یک نگاه ‌داریم» که یک دید کلی از درس پیش رو به دانش‌آموز می‌دهد. همچنین نکات کلیدی درس یا جمع‌بندی‌ها در یک کادر آبی آورده شده است که باعث می‌شود از خشکی متن کتاب اندکی کم شود.

از دیگر خلاقیت‌های درسنامه وجود قسمتی تحت عنوان «حواسمان باشد» است که نکاتی که امکان خطای بیشتری در آن است، به‌طور کامل و با مثال توضیح داده شده است و همچنین در انتهای هر درس، خلاصه نمودار بندی شده آن درس به‌صورت بسیار اجمالی آورده شده است. به لحاظ مطالب ذکر شده، کتاب فلسفه یازدهم تست خیلی سبز برای دانش آموزان قوی و معلمان کارکردهای بسیاری دارد. البته دانش‌آموزانی که تا الآن به درس فلسفه توجه چندانی نداشته‌اند، نباید با مطالعه یک‌بار متن کتاب درسی به سراغ درسنامه بروند و کتاب درسی را به هوای درسنامه این کتاب رها کنند. اما با اطمینان می‌توان گفت تمام نکات مهم و ضروری پوشش داده‌ شده است.

در بعضی از قسمت‌ها مانند صفحات ۷۸ و ۷۹ متن درسنامه یکنواخت و بدون جذابیت است که می‌تواند یک نکته منفی به شمار آید. در درسنامه ها جدول‌ها، نمودارها و شکل‌هایی می‌بینیم که به توضیح مفهومی درس کمک می‌کند. یکی از این مثال‌ها را در مورد سیر تفکر کانت شاهد هستیم. در نهایت درسنامه کتاب فلسفه یازدهم خیلی سبز به‌طور کلی برای دانش آموزان پایه یازدهم مناسب است. بهتر است در کنار کتاب درسی جهت جمع‌بندی و تثبیت مطالب مطالعه شده، از درسنامه این کتاب استفاده کرد.

 تست (تمرین)

کتاب تست فلسفه 11 ام خیلی سبز شامل ۴۵۰ پرسش چهارگزینه‌ای است. همان‌طور که در جدول پایین مشاهده می‌کنید، به‌جز درس ۸ در باقی درس‌ها تقریباً به یک اندازه تست وجود دارد. این تعداد تست برای دانش آموزان پایه یازدهم کافی است. دانش آموزان پایه دوازدهم قطعاً نیاز به تعداد بیشتری تست برای آماده‌سازی خود خواهند داشت. کتاب فلسفه پایه یازدهم کتابی جدید است و تا به ‌حال سابقه طراحی در کنکور نداشته است، اما با این‌ وجود امکان آوردن بعضی از سؤالات کنکور سراسری در بعضی از مبحث‌های آن وجود دارد، ازجمله در خصوص مباحث تاریخی.

علاوه بر عدم وجود تست‌های کنکور در کتاب فلسفه یازدهم تست خیلی سبز، وجود تست های با تغییر را نیز ندارد . تست ها میکرو طبقه‌بندی نیستند. البته با توجه به حجم کمتر کتاب نسبت به کتاب‌های پایه دوازدهم انتظار میکرو طبقه‌بندی بودن آن نیز نمی‌رفت. سؤالات تستی کمابیش از دشواری خوبی برخوردارند. هم سؤالات ساده به چشم می‌خورند و هم سؤالات چالشی‌تر، که این امر سبب می‌شود تمامی دانش آموزان با سطح‌های متنوع علمی بتوانند از سؤالات تستی این کتاب استفاده کنند . ولی متأسفانه سؤال‌های خاص و خلاقانه کمتر به چشم می‌خورد و بیشتر تست‌ها از نوع جای خالی یا از نوع درست و نادرست هستند. هرچند در مواردی تست جدول دار یا نمودار بندی شده نیز به چشم می‌خورند، اما این موارد بسیار محدود است و تنوعی در بخش تست ها ندارد .

پاسخ های تشریحی کتاب فلسفه 11 خیلی سبز، جواب سؤالات را به‌خوبی توضیح داده اند و علاوه بر بررسی گزینه صحیح، گزینه های نادرست را نیز بررسی کرده اند. به‌طور کلی پاسخنامه با حوصله نوشته‌ شده است، اما نکات خاصی تحت عنوان «نکات تستی» که در برخی از کتاب‌های کمک‌درسی وجود دارد، در پاسخنامه این کتاب به چشم نمی خورد. به طور کلی اگر بحث خلاقانه نبودن و عدم تنوع در نوع و تیپ‌های تست ها را کنار بگذاریم، شاهد کتاب مناسب و جمع‌وجوری برای دانش‌آموزان پایه هستیم که می‌توانند از پایه یازدهم تمرینات تستی خود را برای آماده شدن جهت شرکت در کنکور سراسری شروع کنند.

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب 

نویسندگان
احمد خداداد حسینی _ امیر حسین رمضانی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
128
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...