فلسفه دوازدهم مشاوران

فلسفه دوازدهم مشاوران

از {{model.count}}
160,000
120,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین فلسفه دوازدهم مشاوران از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

فلسفه دوازدهم مشاوران


چکیده

کتاب فلسفه دوازدهم سری هدف دار از مشاوران آموزش با هدف آماده سازی دانش آموزان 12 ام برای شرکت در کنکور سراسری نوشته شده است. در این کتاب ابتدا درسنامه، سپس سوالات تستی قرار گرفته و همین ترتیب تا انتهای کتاب که پاسخ های تشریحی هستند ادامه پیدا کرده است. در بخش هایی از کتاب، مطالبی با لحنی خودمانی گفته شده است و در سایر بخش ها که قسمت های آموزشی کتاب هستند، لحن کتاب رسمی و شبیه به کتاب درسی است.‌ با توجه به مقدمه نویسنده ، در کتاب خلاقیت های بسیاری مانند ردپاها (درسنامه را جمع و جور کنید) و اشتباهات رایج به کار برده شده . در ادامه به بررسی کتاب هدفدار فلسفه دوازدهم مشاوران اثر احمد خداداد حسینی می پردازیم.

ابعاد و سایز نوشته های کتاب مناسب است و فقط بخش هایی که اهمیت بیشتری داشته اند، اصطلاحاً به صورت هایلایت نوشته شده اند. کتاب فلسفه دوازدهم هدف دار سیاه و سفید است و از شکل و تصویر چندانی در آن استفاده نشده و رنگ زمینه کتاب نیز بنفش می‌باشد. طرح جلد کتاب جذاب است و ابعاد کتاب نیز در قطع رحلی است.

کتاب فلسفه دوازدهم هدف دار مشاوران با دارا بودن درسنامه مناسب و جامع و همچنین سوالات با کیفیت و پاسخنامه تشریحی کامل (به جز کنکور سراسری سال ۹۹) پک خوب و کاملی برای دانش آموزان سال دوازدهم برای شرکت در کنکور سراسری را تشکیل می دهد. می توانید از این کتاب در طول سال تحصیلی و به موازات تدریس مدرسه استفاده کنید. چرا که درسنامه کتاب کیفیت خوبی دارد، اما اگر زمان زیادی ندارید می توانید از تست های آن در دوره بعد از عید بهره مند شوید.

این کتاب دارای 168 صفحه و 816 تست می باشد. خلاقیت های به کار رفته در درسنامه جالب هستند و از یکنواختی کتاب می‌کاهند. استفاده از منبع اضافی در کنار این کتاب به نظر ضروری نمی‌رسد و می‌توانید از این کتاب به عنوان منبع اصلی خود بهره ببرید. قبل از خرید اینترنتی کتاب فلسفه 12 ام هدف دار مشاوران ادامه مطلب را بخوانید.

 آموزش (درسنامه)

درسنامه کتاب فلسفه دوازدهم هدفدار سعی کرده تا به طور متعادل هم به بررسی ریز کتاب درسی بپردازد و هم حتی الامکان خلاصه باشد تا از چارچوب کتاب کنکوری خارج نشود که تا حدود زیادی نیز درانجام دادن این امر موفق بوده است. در ابتدای هر درس مطالبی با زبان خودمانی به عنوان مقدمه آن درس یادداشت شده‌است که خواندن آنها خالی از لطف نیست و نمایی کلی از درس پیش رو به دانش آموز می دهد. پس از این مقدمه دوستانه، بخشی تحت عنوان «فرهنگ اصطلاحات فلسفی» قرار دارد. در این قسمت نیز برای بعضی از واژه ها، تعریف و دایره و حدود آن ها مشخص شده است. به طور مثال در صفحه ۱۸ در بخش «فرهنگ اصطلاحات فلسفی» اصطلاحات امکان و جوب و معدوم مورد بررسی قرار گرفته است‌. سپس درسنامه درس جدید شروع می شود.

در میان متن درسنامه نکته هایی را در کادرهای خاکستری رنگ می بینیم که جمله های حائز اهمیتی را در خود جای داده‌اند. نمونه این نکته ها را در درسنامه بیشتر فصل‌ها می‌بینیم. مثلا در صفحه ۳۴ ما شاهد 3 نکته از این دست هستیم. یکی از خلاقیت هایی که در این کتاب به کار رفته است «ریزه کاری های فلسفی» است. در ریزه‌کاری های فلسفی یک مبحث فلسفی به طور کامل تر مورد بحث قرار گرفته و اشتباهاتی که ممکن است در یادگیری آن مبحث ایجاد شود یا نکات ریزی که توجه نکردن به آنها موجب پدید آمدن ایرادهایی در دانش و قابلیت حل می شود، بررسی شده است که در نوع خود نکته بسیار جذابی است و نمونه آن کمتر دیده شده است.

مورد بعدیِ خلاقانه که در درسنامه کتاب فلسفه دوازدهم هدف دار از آن استفاده می‌شود بخش «سین جیم» است. در این بخش یک سوال از مبحثی که به تازگی تمام شده طرح شده است و پاسخ آن سوال به صورت کامل داده می شود. به نوعی می توان سین جیم ها را به عنوان مثال هایی در میان درسنامه در نظر گرفت که حل کردن آن ها در فهمیدن میزان تسلط خود از مبحثی که تازه تمام کرده‌ایم، کمک فراوانی می کند. قسمت دیگر بخش «اشتباهات رایج» است و در این مبحث اشتباهاتی که اکثر دانش آموزان در مطالب مربوط به دروس فلسفه انجام می دهند توضیح داده شده است. اشتباهات رایج همیشه در آخر فصل ها و پیش از بخش درسنامه را جمع و جور کنیم می‌آیند.

درسنامه کتاب فلسفه دوازدهم مشاوران نکات مهم را به طور کلی پوشش داده و در خصوص قسمت‌های سخت تر توضیحات اضافه گفته است. مثلاً در صفحه ۱۱۷ از نمودار برای نشان دادن مراحل بحث اصالت جود استفاده شده است. با توجه به توضیحاتی که داده شد تمام دانش‌آموزان با هر سطحی می‌توانند از این درسنامه‌ها بهره‌مند شوند. دانش آموزانی که تسلط بیشتری بر کتاب درسی دارند می‌توانند از بخش‌های خلاقانه‌ای که راجع به آن ها صحبت کردیم استفاده بیشتری ببرند. در نهایت مشخص است که با درسنامه‌ی قوی و جامعی روبرو هستیم.

 تست (تمرین)

سوالات کتاب هدفدار فلسفه دوازدهم را می‌توان به دو بخش تشریحی و تستی تقسیم‌ می شود. در جدول پایین سوالات بخش تشریحی را نمی بینید چرا که از نظر تعداد اصلاً این قصد نبوده که این سوالات به عنوان پرسش های کتاب قرار گیرند و در قالب بخش هایی تحت عنوان «درسنامه را جمع و جور کنیم» آمده اند که در ادامه در مورد آنها توضیح بیشتری می دهیم. تعداد ۸۱۶ سوال برای کتاب فلسفه دوازدهم میزان مناسبی است و حل تست بیشتر نیاز نیست. اما اگر از آن دسته دانش‌آموزهایی هستید که در حل کردن تست وسواس دارند شاید بتوانید از یک کتاب تست دیگر برای آرامش خاطر خود استفاده کنید.

سوالات بخش تشریحی با توجه به صحبت های نویسنده در مقدمه کتاب، بسیار مختصر و صرفاً برای جمع بندی کردن درسنامه آورده شده است. این سوالات تشریحی تحت عنوان «درس نامه را جمع و جور کنیم» آورده شده اند که از تعدادی سوال تشریحی که صفحه پاسخ آن ها در کتاب درسی آدرس داده شده اند و تعدادی سوال جای خالی که پاسخ آن ها در پایین همان «درسنامه را جمع و جور کنیم» آمده است، تشکیل می شود.

در هر درس دو مجموعه سوالات تستی قرار داده شده است‌. بخش «دست گرمی» یا سوالات مروری و بخش «برویم سر اصل مطلب» یا سوالات استاندارد. سوالات بخش مروری صرفاً برای مرور ساده و اجمالی درسنامه ای که تازه مطالعه کردید طرح شده است. سوالات استاندارد نیز مجموعه ای از سوالات کنکور سراسری و سوالات تألیفی دشوارتر می باشند.

یکی از نکات مثبت کتاب فلسفه دوازدهم هدف دار مشاوران آموزش، پوشش دادن سوالات کنکور سراسری سال های گذشته است. مثلاً سوالات ۱۹۴، ۱۹۶ و۱۹۷ از سوالات کنکور سراسری هستند. از آنجا که در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی به طور کلی یک تیپ نسبتاً خاص از سوالات، محوریت بیشتری دارد. کتاب هدفدار دوازدهم فلسفه با توجه به این تیپ سوال، پرسش های خود را انتخاب کرده است. لذا نمی‌توانیم بگوییم انواع تیپ ها را پوشش می‌دهد، اما در عین حال این پوشش ندادن به هیچ وجه عیب یا ایراد کتاب محسوب نمی شود و از طرف دیگر می توانیم بگوییم بیشتر تست های این کتاب مشابه سوالات کنکور سراسری هستند یا حداقل در همان سبک و سیاق نوشته شده اند. در انتهای سوالات تستی نیز بخشی با عنوان «کمی سخت تر از کنکور» داریم که برای دانش آموزانی که قصد به چالش کشیدن خود را دارند مناسب است، هر چند تعداد این سوالات زیاد نیست.

پس از بررسی سوالات به سراغ پاسخنامه می رویم. پاسخنامه ها کامل و مفصل هستند و اگر نیاز به توضیح اضافه بوده، توضیح اضافه نیز ارائه شده یا مثلاً در سوالی مانند سوال ۳۴ علاوه بر گزینه پاسخ، سایر گزینه ها هم بررسی شده اند. تنها ایرادی که می‌توان به پاسخنامه گرفت آن است که سوالات کنکور ۹۹ که در انتهای بخش سوالات کتاب آمده اند، پاسخ تشریحی ندارند که مشکلی بسیار بزرگ است. در هر حال اگر این مورد اخر نبود می‌توانستیم بگوییم با یکی از قوی ترین پاسخنامه های موجود در بازار روبرو هستیم

خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
احمد خداداد حسینی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
176
قطع چاپ
رحلی
نوع جلد
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...