عربی کامل انسانی کنکور میکرو طلایی گاج

عربی گاج

از {{model.count}}
369,000
295,200 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی کامل انسانی کنکور میکرو طلایی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی کامل انسانی کنکور میکرو طلایی گاج


دفترچه عمومی کنکور شامل ۴ درس ادبیات، عربی، دینی و زبان انگلیسی است. درس عربی که دومین درس این دفترچه است ۲۰ سوال دارد و ۲۰ دقیقه نیز فرصت پاسخگویی دارد. ضریب این درس در کنکور نیز ۲ است، اما به دلیل میانگین درصد پایینی که دارد تراز بالایی به دانش‌آموزان با درصدهای خوب می‌دهد، پس ضریب ۲ دلیل بر کم اهمیتی این درس نیست.

کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج نوشته دکتر محمد جال، به‌منظور آمادگی هرچه بیشتر دانش‌آموزان و مخصوصاً داوطلبان کنکوری برای شرکت در آزمون کنکور سراسری نوشته شده و دارای تمامی مطالب درس عربی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم است و منبعی کامل و دقیق برای درس عربی به شمار می‌رود. در این کتاب آموزش دقیق و مفهومی صورت گرفته که با حل تست‌های موجود در بخش بعدی کتاب، یادگیری کامل می‌شود. توجه داشته باشید که حجم این کتاب نسبتاً زیاد است و برای مطالعهٔ کامل آن نیاز به زمان زیادی دارد.

ویژگی‌های کتاب عربی کامل میکرو طلایی گاج :

کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی گاج شامل مطالب سه کتاب عربی دهم، عربی یازدهم و عربی دوازدهم، در قالب ۶۲۴ صفحه و ۲۱۰۸ تست است. چینش فصل‌های هر سه کتاب که در قسمت فهرست آورده شده، به ترتیب دروس کتاب درسی نیست و بر اساس مرتبط بودن مطالب نوشته‌شده‌اند. هدف این کتاب، آموزش عمیق مفاهیم به دانش‌آموزان و آشنا کردن ایشان با سؤالات تستی مختلف و کافی برای کسب موفقیت در کنکور سراسری است. حجم کتاب تا حدودی زیاد بوده که دلیل آن نگاه دقیق و عمیق به مطالب و تست‌های فراوان و گوناگون است. تفکیک مطالب از یکدیگر و استفاده از نمودارها و کادرهای متنوع و درعین‌حال انسجام آن‌ها، باعث تمرکز و طبقه‌بندی ذهنی بیشتر خواننده بر مطالب اصلی می‌شود. این کتاب برای کلیه دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و منحصراً زبان، فنی حرفه‌ای و کاردانش قابل استفاده است.

 بررسی بخش‌های گوناگون کتاب عربی کامل میکرو طلایی گاج:

کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج، بر اساس مطالب موجود در کتاب درسی و تست‌های متنوع کنکور (تیپ‌شناسی سؤالات کنکور) پدید آمده است. این کتاب شامل ۷ فصل و ۲۷ مبحث است که هر فصل آن به قسمت‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شود:

  • فصل اول: فن ترجمه(شامل مباحث فعل، اسم، حرف و اسلوب جمله)
  • فصل دوم: قواعد(شامل یادآوری مباحث کلیدی متوسطه اول، عربی سال دهم، عربی سال یازدهم و عربی سال دوازدهم)
  • فصل سوم: اعراب و تحلیل صرفی(تجزیه و ترکیب)
  • فصل چهارم: ضبط حرکات(حرکت‌گذاری)
  • فصل پنجم: واژگان، مترادف و متضاد
  • فصل ششم: مفهوم
  • فصل هفتم: درک مطلب

در هر مبحث، درسنامه‌هایی کامل و مفهومی به همراه تمام نکات تست‌های کنکور سراسری اخیر آورده شده است و پس از هر درسنامه نیز، بانک تست کاملی از سؤالات کنکور سراسری به همراه پاسخنامه جامع و تست‌های تألیفی استاندارد آورده شده که با حل این تست‌ها، دانش‌آموزان به تسلط خوبی خواهند رسید.

 انتهای هر مبحث از فصل قواعد، تست‌هایی از موضوعات دیگر، مانند فن ترجمه، ضبط حرکات حروف، مترادف و متضاد و تجزیه و ترکیب وجود دارد. این بخش به سبب سوالاتی که همیشه در کنکور دارد، باید چند بار مرور شود تا به خوبی در ذهن دانش‌آموزان نقش ببندد.

در کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج حتی‌الامکان سعی شده تا با تیپ بندی مناسب تست‌ها، نکات درسی را به اشکال مختلف در قالب تست‌هایی گوناگون آورده باشد که دانش‌آموزان با انواع سوالات آشنایی پیدا کنند.

عربی کامل میکرو طلایی گاج؛ کتابی مشترک برای رشته‌های مختلف

در این کتاب، تمامی مباحث کتاب‌های درسی دهم، یازدهم و دوازدهم هر سه گروه آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی به همراه مباحث عربی اختصاصی انسانی به طور کامل پوشش داده شده است تا این کتاب بتواند پاسخگوی نیاز همه داوطلبان رشته‌های متنوع کنکور سراسری باشد. به طور مثال در مبحث‌های ۹، ۲۲ و ۲۶ که در فهرست کتاب گفته شده‌اند و نیز در کنار بعضی از تست‌های سایر مباحث، علامت «» را مشاهده می‌کنید. این تست‌ها مخصوص عربی اختصاصی داوطلبان گروه انسانی است و سایر رشته‌ها نیازی به مطالعهٔ این قسمت‌ها ندارند.

پاسخنامه تشریحی

از نقاط قوت منحصربه‌فرد کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج، می‌توان به پاسخنامه کاملاً تشریحی و تحلیلی آن اشاره کرد. در پاسخنامه لحن نویسنده به گونه‌ای است که دانش‌آموزان بتوانند با آن ارتباط برقرا کنند. در ضمن به شرح تک‌تک تست‌ها و البته گزینه‌های آن‌ها پرداخته است. در پاسخنامه تشریحی کتاب، نویسنده سعی داشته تا هیچ قسمتی را بدون ترجمه فارسی و تحلیل باقی نگذارد؛ به این صورت که ترجمه صورت سؤالات در کنار ترجمه هر چهار گزینه سؤالات (با هدف درک بهتر دانش‌آموزان از نکات قواعدی مؤثر در معنی عبارات) به همراه بررسی گزینه‌های نادرست و ذکر نکات کلیدی، کتاب جامعی را پدید آورده است که می‌تواند به‌خوبی پاسخگوی کلیه نیازهای دانش‌آموزان برای درک بهتر مفاهیم باشد.

جمع‌بندی

کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی انتشارات گاج، حاوی نکات و مطالب بسیار ارزنده‌ای است و ازاین‌رو منبعی کامل و جامع برای داوطلبان کنکور سراسری به شمار می‌رود. از خصوصیات ویژه این کتاب می‌توان درسنامه کامل و جامع و تست‌های مختلف کنکوری و تألیفی ترکیبی بسیار نزدیک به سؤالات کنکور سراسری اشاره کرد. نویسنده در کتاب میکرو طلایی «عربی کامل کنکور» به ارائهٔ مباحث عربی پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم می‌پردازد. داوطلبان در گام نخست باید با مطالعهٔ بخش درسنامه، به قواعد و نکات کنکوری مسلط شوند.  در هر مبحث تلاش شده از سطر به سطر کتاب درسی حتی پاورقی‌ها و مثال‌ها، سؤالات تألیفی چهارگزینه‌ای مطرح شود. در لابه‌لای این سؤالات، نمونه تست‌هایی از کنکور داخل و خارج از کشور بیان شده است. دانش‌آموزان باید بعد از حل تست‌ها به پاسخنامهٔ تشریحی مراجعه کنند که علاوه بر مشخص کردن گزینه درست، علت غلط بودن سایر گزینه‌ها را نیز متوجه شوند.  با توجه به اهمیت مبحث درک مطلب در کنکور سال‌های اخیر و نیز مباحث ترجمه و درک مطلب در کتاب‌های درسی جدید، این بخش نیز به کتاب عربی کامل کنکور میکرو طلایی پیوست شده است. همان‌طور که می‌دانید داوطلبان رشتهٔ انسانی هم علاوه بر عربی عمومی باید بر عربی اختصاصی نیز مسلط باشند، که مطالب مورد نیاز آن‌ها نیز در کتاب ارائه شده است؛ مباحث مربوط به رشتهٔ انسانی را با علامت ستاره مشخص شده‌اند. مطالب در این کتاب به صورت موضوعی آورده شده‌اند که از بهترین روش‌های مطالعهٔ عربی است.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسندگان
محمد جال - محمدعلی جنانی - زینب طاهری
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۸۶۴
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...