عربی موضوعی جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج

عربی موضوعی جامع گاج

از {{model.count}}
220,000
165,000 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی موضوعی جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی موضوعی جامع کنکور میکروطبقه بندی گاج


اهمیت درس عربی به عنوان یکی از چهار درس عمومی موجود در کنکور بسیار بالا است. تراز بالای این درس می‌تواند وجه تمایز عملکرد خوب و عملکرد ویژه در کنکور باشد. به همین جهت دانش‌آموزان همواره برای افزایش یادگیری و مهارت تست‌زنی خود در این درس تلاش می‌کنند تا بتوانند بهترین پاسخ‌دهی به سؤالات این درس در کنکور را داشته باشند. از آنجا که قواعد، درک مطلب و ترجمه، کلیدی‌ترین بخش‌های سؤالات کنکور این درس را تشکیل می‌دهند، لازم است دانش‌آموزان هر سه مهارت را به خوبی فراگیرند. عموم دانش‌آموزان در پایهٔ دوازدهم در کنار یادگیری مباحث جدید، دروس سال‌های گذشته را نیز مرور می‌کنند. در این راستا، دسترسی به کتابی جامع برای آشنایی با انواع تست‌های این درس در کنار مرور تمامی مباحث حائز اهمیّت آن، برای دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهم حیاتیست.

کتاب عربی موضوعی جامع کنکور از سری کتاب‌های میکروگاج منبع بسیار مناسبی برای مرور و یادگیری کامل درس عربی هر سه پایه باشد. این کتاب به نوشته ی محمود عاشوری، علاوه بر آموزش موضوعی تمامی مباحث درس عربی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم، مجموعهٔ کاملی از تست‌های مختلف تألیفی و کنکوری این درس را ارائه می‌کند.

ویژگی‌های کتاب عربی موضوعی میکروگاج

 این کتاب تنها در یک جلد ارائه می‌شود و با ارائه‌ای جامع از تست‌های تألیفی و کنکوری جدید شامل کنکورهای سراسری سال ۱۳۹۹ برای دانش‌آموزان پایهٔ دوازدهمی که هدفشان مرور کامل و دقیق تمامی دروس عربی هر سه پایه است، بسیار کاربردی و مفید خواهد بود.

این کتاب با ۵۱۲ صفحه و ۲۳۹۲ تست که بر حسب موضوع طبقه‌بندی شده‌اند، مکمل خوبی برای کتاب‌های درسی دانش‌آموزان است. کلیدی‌ترین ویژگی این کتاب درسنامه‌های آن است که به صورت موضوعی و مطابق با بخش‌های مختلف سؤالات کنکورهای سراسری طبقه‌بندی شده است. عموماً سؤالات کنکور رشته‌های ریاضی و تجربی نظام جدید شامل سؤالات ترجمه و مفاهیم، مفهوم لغات، متن و درک مطلب، تحلیل صرفی، حرکت گذاری، جمع مکسر، متضاد و مترادف و قواعد است. درسنامه‌های این کتاب نیز به تفضیل به آموزش تمامی مباحث لازم برای پاسخدهی به انواع مذکور سؤالات می‌پردازد.

پاسخنامهٔ این کتاب نیز یک پاسخنامهٔ تشریحی است که هر تست را به طورکامل توضیح داده است؛ اما نکته یا درسنامه‌ای در توضیحات سؤالات مشخص نشده است. ویژگی قابل توجه پاسخنامهٔ این کتاب حل‌های سریع ارائه شده برای بعضی تست‌ها در کنار پاسخ تشریحی کامل آن است. توجه به این حل‌ها می‌تواند به دانش‌آموزان یاد دهد که چگونه در صورت امکان یک تست را با بیشترین سرعت ممکن پاسخ داده و درنیتجه زمان خود را بهتر مدیریت کنند. یک ویژگی خوب دیگر این کتاب نیز ارائهٔ دو آزمون جامع در چهارچوب سؤالات کنکور علاوه بر سؤالات کنکورهای سراسری سال ۱۳۹۹ در انتهای کتاب است. لازم به ذکر است که سؤالات کنکورهای ۹۹ تنها پاسخ تستی دارند.

تست‌های این کتاب علاوه بر آنکه مانند درسنامه‌های آن به طور موضوعی دسته‌بندی شده‌اند، بر حسب منبع نیز طبقه‌بندی شده‌اند.

منبع تست‌های کتاب

تست‌های این کتاب را می‌توان به سه دستهٔ تست‌های تالیفی، تست‌های کنکور سراسری و تست‌های کنکور سراسری با کمی تغییر تقسیم نمود. نوع تست‌ها جلوی هر تست یا در ابتدای شروع بخش مربوط به آن دسته از تست‌ها نوشته شده است و شرح آن به صورت زیر است:

 • تست‌های کنکور سراسری:
  • این دسته از تست‌های کتاب کاملاً مشابه تست‌های اصلی کنکور سراسری هستند و بدون هیچ‌گونه تغییری ارائه شده‌اند.
 • تست‌های کنکور سراسری با تغییر:
  • این دسته از تست‌ها، در واقع همان تست‌های کنکورهای سراسری هستند که در راستای منطبق شدن بر کتاب‌های درسی جدید توسط نویسنده ی کتاب تغییر داده شده‌اند. این تغییرات تا حد ممکن بدون تغییر چهارچوب اصلی سؤالات کنکور در آن‌ها اعمال شده است.
 • تست‌های تألیفی:
  • مؤلف کتاب در هر بخش با حفظ کلّیت ساختاری سؤالات کنکورهای سراسری، تعدادی سؤال تألیفی مناسب و مختلف ارائه کرده است تا دانش‌آموزان با در اختیار داشتن تعداد زیادی تست به تمرین بیشتر پرداخته و از یادگیری خود اطمینان حاصل فرمایند.

در هر قسمت از هر بخش موضوعی کتاب ابتدا تست‌های کنکور سراسری و تست‌های کنکور سراسری با تغییر آورده شده است و سپس تعداد بیشتری تست تألیفی در انتهای هرقسمت ارائه شده است.

مرور کلی کتاب عربی موضوعی میکروگاج

این کتاب تمامی مباحث درس عربی هر سه پایه را بر حسب موضوع تقسیم‌بندی نموده و در ۹ بخش موضوعی ارائه کرده است. عناوین این بخش‌ها به شرح زیر است:

 • فعل (شامل ماضی، مضارع، مستقبل، اَمر و نهی، ثَلاثی مجرّد و مزید و افعال ناقصه)
 • اسم (شامل مفرد، مثّنی، جمع، اسم مذکّر و مؤنث، ضمایر و اسم‌های اشاره، اسم فاعل، اسم مَفعول، اسم مُبالغه، اسم تفضیل و اسم مکان، معرفه و نکره)
 • اجزای جمله (شامل جملهٔ فعلیّه (فاعل و مفعول)، جملهٔ اسمیّه (مبتدا و خبر)،ِاسلوب شَرط، مَعلوم و مجهول، حال، اُسلوب استثناء و حَصر، مَفعول مطلق، ترکیب وصفی و اضافی، جملهٔ بعد از اسم نکره و مجرور به حرف جَرّ)
 • حروف
 • عدد و ساعت
 • واژگان
 • ترجمه و مفهوم
 • تشخیص حرکات کلمه‌ها
 • درک مطلب و تجزیه و ترکیب

 در هر بخش ابتدا درسنامهٔ مفصّل آن بخش آورده شده است. تست‌های هر بخش نیز هم به صورت موضوعی و هم بر حسب منبع طبقه‌بندی شده و در انتهای هر بخش ارائه شده است. پس از درسنامه‌ها و تست‌های موضوعی، دو نمونه آزمون جامع مشابه سؤالات کنکور ارائه شده و سپس پاسخ تشریحی تمامی تست‌های کتاب ارائه گشته است. در انتهای کتاب نیز تمامی کنکورهای سراسری سال ۹۹ به همراه پاسخ تستی آورده شده است.

جمع‌بندی

این کتاب تمامی مباحث درس عربی هر سه پایهٔ دهم، یازدهم و دوازدهم را با توجه به نوع سؤالات کنکوری این درس، به صورت موضوعی تقسیم‌بندی نموده و با ارائهٔ درسنامه‌هایی جامع و کاربردی به دانش‌آموزان آموزش می‌دهد. از این رو، این کتاب می‌تواند به دانش‌آموزانی که می‌خواهند خود را برای کنکور آماده کنند و همچنین دانش‌آموزانی که می‌خواهند قواعد و واژگان دروس عربی را به صورت منسجم فراگیرند، کمک کند. به طور کلی این کتاب با ارائهٔ درسنامه‌های تفضیلی و تست‌های کنکوری و تألیفی مختلف می‌تواند به مانند یک مکمل در کنار کتب درسی نقش به‌سزایی در بهبود یادگیری و مهارت تست‌زنی دانش‌آموزان داشته باشد.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب با 20 درصد تخفیف

نویسنده
محمود عاشوری
سال چاپ
1400
تعداد صفحات
528
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...