عربی موج آزمون نشر الگو

عربی موج آزمون نشر الگو

از {{model.count}}
130,000
97,500 تومان
25%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
 • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی موج آزمون نشر الگو از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی موج آزمون نشرالگو


سری کتاب‌های موج آزمون نشر الگو، مجموعه‌ای از آزمون‌های موضوعی و جامع است. کتاب موج آزمون عربی نشر الگو ویژه نظام جدید و داوطلبان کنکور سراسری، توسط آقای دکتر ایاد فیلی نوشته شده است. این کتاب همراه با سوالات کنکور سراسری سال ۹۸ و ۹۹ است که شامل درسنامه، آزمون‌های مبحثی و جامع به همراه پاسخنامه‌های تشریحی می‌شود. در این کتاب علاوه بر درسنامه‌ای مختصر از سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم ۶۷ آزمون طرح شده‌است. این آزمون‌ها به صورت درس به درس، مبحثی، آزمون‌های به سبک کنکور سراسری نظام جدید، آزمون‌های سراسری داخل و خارج کشور اخیر ارائه شده است و دارای پاسخنامه تشریحی و پاسخنامه کلیدی برای همه این آزمون‌هاست.

ویژگی‌های کتاب موج آزمون عربی نشر الگو

کتاب شامل ۶۷ آزمون به سبک کنکوری است که از درس اول عربی دهم شروع و با عربی دوازدهم تمام می‌شود. کتاب علاوه بر آزمون‌های مبحثی دارای آزمون‌های جامع و همچنین کنکورهای سراسری دو سال اخیر داخل و خارج از کشور، در هر پنج رشتهٔ ریاضی، تجربی، زبان، هنر و انسانی است.

درسنامه

در ابتدای تمامی دروس به توضیح قواعد هر درس پرداخته شده است. چارچوب کتاب درسی جدید رعایت شده است و به تمامی نکات تکمیلی برای کنکور نیز همراه با مثال اشاره شده است و دانش آموزان برای پاسخ گویی به تست‌ها دچار مشکل نخواهند شد. می‌توانیم بگوییم که درسنامه‌ها کامل هستند و با زبانی ساده و روان نوشته شده‌اند. اگر هدف اولیه شما یادگیری عمقی مطالب قواعدی و مطالعه مثال‌های متعدد در این زمینه است، این کتاب نمی‌تواند این نیاز شما را به طور کامل برآورده کند؛ چون در واقع این کتاب بیشتر برای طراحی آزمون‌های درس به درس و مبحثی تدوین شده است و به دلیل داشتن تست‌های متعدد با تیپ‌های مختلف سوالی، حائز اهمیت است.

تست‌ها

تست‌های این کتاب در قالب ۶۷ آزمون ارائه شده است و به دلیل تعداد بالای تست در هر زمینه و موضوع از هرپایه اهمیت دارد. همچنین تست‌های تالیفی این کتاب تست‌هایی است که منطبق بر سوالات کنکور به شکل استانداردی طراحی شده است و همچنین دارای آزمون‌های شبیه‌سازی‌شده به کنکور است. آزمون‌های درس به درس بعد از ارائه هر درس دارای یک یا چند مجموعه ۲۵تستی است که در آن از موضوعاتی چون ترجمه و مفهوم، قواعد، درک مطلب و تحلیل صرفی طرح سوال می‌شود. آزمون‌های مبحثی این کتاب نیز از مطالبی چون ترجمه و مفهوم، واژگان، اعراب و حرکت‌گذاری و مباحث مربوط به اسم و فعل و حرف است. آزمون‌های کنکور سراسری داخل و خارج کشور با اعمال تغییرات لازم از سال اخیر از رشته‌های ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان نیز در کتاب آمده است.

پاسخنامه

پاسخ‌های این کتاب در دو قالب پاسخ تشریحی و پاسخ کلیدی برای همه آزمون‌ها ارائه شده‌است. پاسخ‌های تشریحی پاسخ‌هایی کامل هستند و با بررسی گزینه‌های سوال، نکات مهم تست را بیان می‌کنند. حجم پاسخ هر سوال باتوجه به اهمیت آن سوال و نکته‌دار بودن آن است.

نکاتی راجع به کتاب موج آزمون عربی نشر الگو

 • کتاب دارای درسنامه مختصری است که در عین مختصر بودن خود، نکات ضروری و دام‌ها و تله‌های تستی را آموزش می‌دهد.
 • کتاب شامل ترجمه متن دروس، تمرین ها ، جدول کلمات و واژگان دروس و هم چنین سؤال‌های تشریحی نیست.
 • درسنامه‌ها انتظارات دانش آموزان را در هنگام مواجه با تست‌ها برطرف می‌نمایند و همه دانش آموزان اعم از دانش آموزان ضعیف نیز می‌توانند از آن استفاده کنند .
 • درسنامه‌ها کامل هستند و با زبانی ساده و روان نوشته شده‌اند.
 • تنوع سؤالات قواعد در آزمون‌ها مناسب است و شبیه به اکثریت تست‌های کنکورهای سراسری طراحی شده‌اند و در سطح کنکور است.
 • شامل سؤالات خیلی دشوار نمی‌باشند. تعداد تست‌ها برای هر مبحث کم است.
 • در آزمون‌های مبحثی آن، از مطالبی چون ترجمه، مفاهیم و قرابت‌معنایی، واژگان، اعراب و تحلیل‌صرفی، ضبط و حرکت‌گذاری کلمات و مباحث مربوط به اسم، فعل و حرف سوال طرح شده‌است.
 • در انتهای هر چهار درس آزمونی جهت یادآوری دروس قبلی قرار داده شده است و در انتهای هر پایه نیز سه آزمون جامع دیده می‌شود.
 • درسنامه شامل انتظارات طراحان، درخت حافظه و دام‌ها و تله‌های تستی است.

جمع بندی

کتاب موج آزمون عربی جامع کنکور الگو ، یک کتاب جامع و کاربردی است برای دانش‌آموزانی که به دنبال تقویت مهارت خود در تست‌زنی هستند و می‌خواهند که با نظر طراحان متنوع سوالی و تیپ‌های گوناگون سوال آشنا شوند. همچنین کتاب موج آزمون عربی نشر الگو بیشتر برای آن دسته از دانش آموزانی مناسب است که در ابتدا برای هر مبحث تعدادی تست کار کرده باشند و به دنبال کتابی مکمل هستند تا بتوانند در قالب آزمون خود را بیازمایند، زیرا دارای تعداد تست بالا جهت تمرین برای دانش آموزان در هر مبحث نیست. یکی از مزیت‌های قابل‌توجه این کتاب این است که در ابتدا به صورت مبحثی و درس به درس آزمون می‌آورد و پس از آن با آوردن آزمون‌های جامع و شبیه‌ساز کنکور مطالعه گفته شده را به صورت آزمون مرور می‌کند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
دکتر ایاد فیلی
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
۳۴۲
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...