عربی دوازدهم سیر تا پیاز گاج

عربی دوازدهم گاج

از {{model.count}}
135,000
108,000 تومان
20%
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.

  موجود شد به من اطلاع بده
  • {{value}}
کمی صبر کنید...
تعداد
نوع

خرید آنلاین کتاب عربی دوازدهم سیر تا پیاز گاج از فروشگاه الوبوک (تخفیفی ترین سایت کتاب)

عربی دوازدهم سیر تا پیاز گاج


یکی از دروس مهم در پایه‌های تحصیلی و رشته‌های گوناگون ، عربی محسوب می‌شود که یادگیری مفاهیم این درس برای دانش آموزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج یکی از محصولات آموزشی به شمار می‌آید که شامل آموزش (درسنامه) مباحث کتاب درسی، سوالات تستی و سوالات تشریحی به صورت کاملا مجزا می‌باشد. این کتاب یکی از کاملترین محصولات کمک آموزشی عربی می‌باشد که توسط انتشارات گاج چاپ شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

اگر به دنبال تهیه کتاب کمک آموزشی عربی هستید، بدون شک کتاب سیر تا پیاز عربی گاج به شما کمک خوبی خواهد کرد.

معرفی کتاب

نویسنده کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج سعی کرده تا در این کتاب به آموزش مطالب، سوالات تست و سوالات تشریحی به صورت جداگانه بپردازد و دانش آموزان بتوانند با مطالعه این کتاب به سطح بالایی از آمادگی به منظور شرکت در کنکور سراسری و امتحانات نهایی برسند. مطالب این کتاب با لحنی کاملا رسمی نگارش شده‌اند و فصل‌های این کتاب کاملا منطبق بر کتاب درسی می‌باشند. در قسمت فهرست مطالب کتاب عربی سیر تا پیاز دوازدهم گاج به شماره صفحه هر تیپ از سوالات اشاره شده و اطلاعات خاص دیگری وجود ندارد.

اگر به دنبال بالا بردن سطح یادگیری مفاهیم درس عربی هستید، توصیه می‌کنیم از کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج استفاده کنید.

آموزش (درسنامه) کتاب سیر تا پیاز عربی گاج

درسنامه و آموزش کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج برای هر درس با ترجمه متن روان و کامل آغاز می‌شود و نکات ترجمه‌ای مربوط به آن درس در قسمت پاورقی آن درس جای داده شده شده است. پس از ترجمه متن درس، جدول واژگان شامل کلمات مترادف، کلمات متضاد و جمع مکسر آورده شده که همه کلمات درس را تحت پوشش قرار می‌دهد. به طور کلی ساختار درسنامه و آموزش کتاب عربی سیر تا پیاز گاج به ترجمه تمامی بخش‌های کتاب درسی، پاسخ سوالات از جمله «عین الصحیح و الخطا»، «اختبر نفسک» و تمارین کتاب درسی می‌پردازد.

از مهمترین مباحث درسنامه این کتاب، می‌توان به بررسی قواعد هر درس اشاره کرد که قواعد هر چهار درس در چارچوب کتاب درسی بیان شده است ولی کادرهایی با تیتر ویژه وجود دارد ک مطالعه آن برای امتحانات ضروری نمی‌باشد. کلیه قواعد کتاب درسی با زبان ساده و روان به همراه مثال آورده شده است و سوالات تستی در انتهای هر بخش جای داده شده که تعداد آن‌ها کم می‌باشد ولی برای آشنایی اولیه دانش آموزان با مفاهیم درسی مناسب خواهد بود.

کلیه قواعد کتاب درسی به گونه‌ای بیان شده‌اند تا دانش آموزان گوناگون اعم از ضعیف بتوانند قواعد را یاد بگیرند و نویسنده سعی کرده تا کلیه مطالب کتاب درسی را پوشش دهد. به طور کلی درسنامه کتاب عربی دوازدهم گاج بسیار کامل و جامع می‌باشد و با زبان ساده و قابل فهم به آموزش قواعد پرداخته شده است.  

لازم به ذکر است که در قسمت‌هایی به نکات ترجمه پرداخته شده ولی بهتر بود به منظور جلوگیری از سردرگمی مخاطب، بخشی به عنوان قواعد ترجمه قرار داده می‌شد. به طور کلی حجم درسنامه این کتاب در حد معقول و مناسبی می‌باشد و مطالعه آن برای پاسخ به سوالات تستی کفایت می‌کند.

تست (تمرین) کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج

پس از درسنامه کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج به بخش دوم و سوم یعنی سوالات تستی و تشریحی می‌رسیم. سوالات تستی هر درس شامل واژگان، درک مطلب، قواعد و ترجمه و مفاهیم درسی می‌باشد. اگر چه تعداد سوالات چهار گزینه‌ای مربوط به واژگان محدود است ولی کافی به نظر می‌رسد. سوالات مربوط به ترجمه و مفهوم برای هر درس از تعداد مناسبی برخوردار بوده و سوالات از تنوع بالایی برخوردارند که نشان دهنده اهمیت بخش ترجمه می‌باشد.

در انتهای این کتاب، آزمون‌های ترجمه سوالات کنکوری سال‌های اخیر مطابق کتاب درسی قرار داده شده‌اند و از سوالات تالیفی مشابه کنکور نیز استفاده شده است. از دیگر سوالات این کتاب باید به سوالات درک مطلب اشاره کرد که برای هر درس، سه متن در نظر گرفته شده است که برخی تالیفی و بعضی کنکوری هستند. به طور کلی تعداد سوالات درک مطلب در این کتاب مناسب نیست و دانش آموزان برای کسب مهارت کافی و لازم باید تعداد متن‌های بیشتری را مطالعه کنند. آخرین مبحث سوالات تستی به قواعد مربوط می‌شود که مانند بخش ترجمه از تعداد مناسبی سوال تستی همراه با سوالات کنکور سراسری برخوردار می‌باشد.

به طور کلی در ارزیابی سوالات این کتاب، می‌توان به طبقه بندی از سوالات آسان به سخت اشاره کرد و سوالات از تنوع خوبی برخوردار هستند. سوالات این کتاب برای دانش آموزان متوسط و قوی مناسب بوده و در انتهای این کتاب به سوالات تشریحی هر درس و چند نمونه امتحان نوبت اول و دوم اختصاص یافته است که برای افزایش آمادگی دانش آموزان برای شرکت در امتحانات تشریحی گزینه مناسبی می‌باشد.  

ویژگی‌ها و مشخصات کلی کتاب

کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج دارای ویژگی‌ها و خصوصیات منحصر به فردی می‌باشد که به طور کلی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ارائه درسنامه کامل مطابق کتاب درسی
  • تعداد سوالات تستی کافی همراه با پاسخنامه
  • ارائه سوالات تشریحی همراه با پاسخنامه کامل
  • پوشش سوالات کنکوری سال‌های اخیر
  • پوشش تمارین کتاب درسی

جمع بندی

کتاب سیر تا پیاز عربی دوازدهم گاج با توجه به درسنامه، سوالات تستی و تشریحی و تمارین کتاب درسی از حجم مناسب و معقولی برخوردار می‌باشد و گنجاندن سوالات تستی در کنار سوالات تشریحی از بارزترین ویژگی‌های این کتاب به شمار می‌آید. در طرح سوالات این کتاب از سوالات کنکوری در کنار سوالات تالیفی استفاده شده است تا دانش آموزان با آموزش مفاهیم گفته شده در این کتاب به سطح مناسبی برای شرکت در کنکور سراسری و امتحانات نهایی دست پیدا کنند.


خرید آنلاین کتاب فوق از الوبوک تخفیفی ترین سایت کتاب

نویسنده
اسرافیل قربان پور
سال چاپ
1401
تعداد صفحات
216
قطع کتاب
رحلی
نوع جلد
شومیز
نوبت چاپ

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...